Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

«Це рибка золота або короп річковий звичайний в золотистій лусці?» - Як перевірити кандидата?

main image

Успішна робота сучасної компанії на 90% залежить від команди співробітників. Яким би фантастичним не був Ваш бізнес-план з розвитку - кадри вирішують все. Після розміщення вакансії підбір співробітників переходить на стадію вивчення резюме і очної співбесіди. Не секрет, що ми намагаємося здаватися краще, ніж є насправді. І якщо у деяких уявлення ситуації пов'язане з невеликими перебільшеннями, то у інших часом вельми важко розібратися - де правда, а де - брехня. Досвід роботи, навички та вміння, мотивація, перерва в стажі, можливість працювати понаднормово, плани на майбутнє або наявність хронічних захворювань - важливі, а часом надзвичайно важливі правдиві відповіді. Щорічний звіт американської компанії Hire Right свідчить про тривожну статистику: 85% роботодавців стикаються з неправдивими відомостями або приховуванням важливої ​​інформації при наймі співробітників, що на 30% перевищує показники попередніх років (рис.). Дуже сильно спотворюють інформацію про досвід і навички - 79%, менше - про причини звільнення - 43%. Якщо так піде і далі, то показники загальної брехні дуже швидко досягнуть 98-100%.

Рис. - Зміни процентної кількості претендентів, які подали брехливу інформацію з плином часу

Більшість рекрутерів при оцінці здобувача все частіше використовують рекомендаційні листи, або намагаються самі знайти інформацію з попередніх місць роботи. Але в цьому, здавалося б, вірному методі є підводні камені. Не факт, що рекомендаційні листи несуть в собі повну і неупереджену інформацію про претендента. Вони бувають:

  • чесні - в разі, якщо роботодавець і працівник розлучилися в нормальних відносинах, що буває досить рідко. Адже від хороших роботодавців йдуть рідко і причини криються в особистому - зміна місця проживання, неможливість професійного росту через особливості роботи підприємства;
  • брехливі - коли здобувач знає, що отримати хороші рекомендації неможливо. Винахідливість в таких питаннях просто зашкалює - використовуються підставні особи, програми-редактори зразок PhotoShop для виправлення тексту та нанесення печаток, способи своєрідного «відкупу» - керівник підписує рекомендаційний лист, а недбайливий співробітник йде «з миром» або елементарно не показує погані справедливі відгуки кажучи , що їх відмовляються надати.
  • нейтральні - в разі, коли в компанії не хочуть виносити сміття з хати. В результаті перед Вами "сіра конячка" і абсолютно не ясно -  варто чи ні брати такого співробітника на роботу.
  • наклеп - бувають ситуації, коли співробітник йде з вини несправедливого роботодавця, а втрачати "золоту рибку" йому ох як не хочеться! Ось і вступає в гру злість і бажання помститися через нечесність або приховану образу особистого характеру: колишній роботодавець на хорошого співробітника пише навмисно погану рекомендацію, сподіваючись, що його нікуди з такою не візьмуть на роботу. Нехай співробітник назад і не повернеться - зате самолюбство буде задоволено!

Часто виникають ситуації, коли рекрутер намагається сам зібрати інформацію про претендента віяловим методом:

  • у керівника;
  • у претендента;
  • у колег.

Іноді зробити це зовсім не представляється можливим: компанії, в якій він працював вже немає на ринку - збанкрутувала або реорганізувалася. Якщо все ж таки вдалося отримати вірну інформацію - тільки уявіть: скільки дорогоцінного часу це займає! А якщо кандидатів більше 10 і всі начебто гідні? У стислі терміни якісно перевірити достовірність рекомендацій і всього, що було або буде сказано на співбесіді дуже важко, а часом - неможливо. Або, навпаки - в наявності тільки два кандидати, рівні по професійним навичкам, але абсолютно різні за складом характеру? Як відрізнити безсовісного, але підкованого брехуна від профі, який просто не любить себе рекламувати і занадто багато говорити? Або ж Ви зібрали багато відгуків з різних місць роботи: як дізнатися, які правдиві? Був керівник максимально об'єктивний в оцінці або, навпаки, має мало досвіду і особливості (самозакоханість, егоїстичність і мстивість)? Адже такий навіть на самих хороших співробітників напише поганий відгук ...

 Лежить перед Вами купа паперів, документів - і все треба врахувати, просіяти правду від брехні ... створити свою думку, вирішити важливе питання спираючись на можливо добре приховану брехливу інформацію або недогледіти правду? Замкнуте коло: ризик втратити відмінного або отримати поганого співробітника. А якщо це буде шпигун компанії-конкурента?

З цієї ситуації є єдино правильний вихід: використовувати технічний прогрес і новітні наукові дослідження в області психології - поліграф, або, як його ще називають, детектор брехні.

Правильно проведене тестування:

  1. Виявить всю неправду.
  2. Суттєво заощадить час і бюджет компанії на пошуки співробітників.
  3. Убезпечить Ваш бізнес від підступів конкурентів.

Достовірність досліджень на поліграфі дуже висока. Захистіть бізнес - виявіть нечесність відразу!

Для замовлення перевірки на поліграфі зв’яжіться з нами: 0443511600, 0675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.