Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

10 секретів як читати людей за допомогою невербальних сигналів

main image

Люди не володіють телепатією, але у нас є 6 органів чуття та інтуїція. З їх допомогою та за умови, що ви будете дещо більш уважні до оточуючих, можна розуміти про що думають інші люди або як вони ставляться до вас, що відбувається в цілому, яке у них самопочуття. У цій статті є кілька підказок щодо невербальних сигналів, тобто про що говорить мова тіла людини без слів.

Зверніть увагу, що всі сигнали тіла і міміки слід оцінювати комплексно: з прив'язкою до ситуації, діалогу, фізичного стану співрозмовника.

Прикриває повіки або потирає очі

Можна інтерпретувати як спробу сховатися або відгородитися від зовнішнього світу. Якщо це відбувається під час розмови, можливо, людина намагається на якийсь час прибрати вас зі свого поля зору.

Не завжди цей сигнал варто приймати на свій рахунок. Він також може означати втому і бажання змінити обстановку.

 

Прикриває рот рукою

Може означати, що вам не хочуть щось розповідати. Долоня, палець або кулак біля рота допомагають нам з дитинства стримувати порив вимовити щось. Іноді такий жест маскують покашлюванням.

 

Покусує нігті або дрібні предмети

Зазвичай це відбувається в моменти задумливості. Говорить про заклопотаність людини. Проте не варто це плутати з оніхофагією, тобто звичкою гризти нігті, яку вже прирівняли до психічного розладу.

Якщо людина погладжує підборіддя, це також сигналізує про сильні переживання і глибокі роздуми.

 

Демонстрація себе

Такі жести використовують для залучення уваги до себе представників протилежної статі. Для цього зазвичай акцентують своє обличчя, груди, ноги або інші частини тіла, які вважають привабливими.

Спроби поправити волосся або одяг під час бесіди і флірту також можна інтерпретувати як зацікавленість. Про те ж саме говорить більш правильна і рівна поза в порівнянні зі звичайною для цієї людини.

Схрещує руки або ноги

Це закрита поза, яка дозволяє відгородитися від усього, щоб відчувати себе більш комфортно і захищено. Цей жест ми часто використовуємо, якщо чимось незадоволені або не хочемо сприймати нове.

Експериментально доведено, що коли руки схрещені на грудях, люди гірше засвоюють нову інформацію, а також скептичніше налаштовані до співрозмовника.

 

Нахиляється вперед або відкидається назад

Такі рухи тіла під час розмови говорять про симпатію чи антипатію до співрозмовника. Якщо людина сидить, ноги можуть залишатися на місці, вперед або назад буде рухатися тулуб.

Відповідно нахил вперед говорить про симпатію і зацікавленість, а назад — навпаки.

 

Віддаляється

Інтимна зона знаходиться в діапазоні 0-45 см. У неї допускають тільки найближчих і довірених людей. Але навіть з такими людьми в процесі спілкування може бути піднята якась конфліктна чи неприємна тема. Тоді людина може віддалитися, сигналізуючи про те, що тема обговорення або розвиток подій йому неприємні або не цікаві. Це ж правило діє при спілкуванні зі сторонніми людьми, але відстань на початку бесіди там буде одразу більшою за 45 см.

 

Робить "шпиль" руками

Цей жест сигналізує про впевненість у собі. Він часто з'являється мимоволі в процесі виступу у експертів. Його можна аналізувати і оцінювати окремо від всіх інших невербальних сигналів, але часто ми зчитуємо його несвідомо. "Шпиль" завжди однозначний.

 

Чеше ніс або обличчя

Один із яскравих невербальних сигналів брехні. Чесати людина може не тільки ніс або обличчя, але і вуха. Частково цей жест має ті ж витоки, що і закривання рота долонею або пальцями, тобто "родом із дитинства".

Чухання носа може вказувати не тільки на пряму брехню, але і на те, що ваш співрозмовник знаходиться у скрутному становищі. Можливо, він хоче сказати вам "Ні", але чомусь це відтягує.

Не забувайте, що у людини дійсно може свербіти обличчя, вуха або ніс. Можливо, в приміщенні душно, його мучить нежить або сезонна алергія. Але в цьому випадку почісування досить регулярні і не співвідносяться з окремими питаннями або темами. Це треба відстежувати.

 

Зіниця розширюється або звужується

Негативні емоції, наприклад, гнів, звужують зіницю. Позитивні, навпаки, розширюють. У людини в стані ейфорії зіниці можуть стати більшими в 4 рази.

Окремо варто врахувати, що вживання деяких препаратів, включаючи лікарські засоби, може впливати на розмір та поведінку зіниці. Також на зіницю безпосередньо впливає ступінь освітленості: чим яскравіше світло, тим вужча зіниця. Саме тому романтичні побачення прийнято проводити в напівтемряві: розслаблююча атмосфера допомагає швидше сподобатися один одному. На це впливають у тому числі сигнали від нашого тіла, які надходять до мозку.

 

Увага! Усі жести слід аналізувати лише в контексті ситуації, ВРАХОВУВАТИ самопочуття самої людини та зовнішні обставини. Якщо ви бажаєте краще розбиратися в людях та їх потаємних думках, цих 10 підказок буде недостатньо. Читайте інші наші статті про невербальні сигнали людини або книги про мову тіла. Практикуйтеся кожен день і порівнюйте ваші висновки з дійсністю!

 

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.