Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

10 випадків, коли компаніям потрібен поліграф

main image

Згідно з даними міжнародної організації Association of Certified Fraud Examiners (http://www.acfe.com/) середньостатистична компанія, за середніми оцінками, втрачає близько 5% своїх доходів за рік в результаті шахрайства її співробітників.

 

У даній статті не будемо акцентувати увагу на причинах і мотивах таких ризикових дій персоналу організацій, а сконцентруємося на основних видах fraud-дій співробітників.

 

Як виглядає портрет потенційного «ризикового» співробітника, який працює в компанії Ви можете подивитися на інфографіці вище по тексту.

 

За більш ніж 6 років нашої практики в компанії HR-SECURITY (www.hr-security.ua) можемо виділити такі найбільш поширені види ризикових дій співробітників, які призводять до збитків:

1. Отримують відкати і хабарі як у грошовій формі, так і у вигляді подарунків, подарункових сертифікатів, туристичних путівок і т. д., за ту роботу, за яку Ви їм платите зарплату і мотиваційні виплати.

2. Продають конфіденційну і комерційну інформацію про компанію – бази клієнтів, секрети технологій, менеджерські секрети – конкурентам і іншим 3-м особам.

3. Вносять недостовірні дані в фінансову звітність будь-якого рівня, наприклад, створюють «мертві душі» при виплаті зарплати та інших нарахувань.

4. Приховують або замовчують проблеми в компанії від ключових осіб (ТОП, СБ, HR, керівників продажу, закупівлі).

5. У Ваш бізнес проникають «заслані» конкурентами шпигуни і інформатори під виглядом позитивних співробітників.

6. Здійснюють банальні розкрадання ТМЦ, сировини, комплектуючих, як самостійно, так і в змові.

7. Завдають шкоду і збитки матеріальним і інформаційним ресурсам компанії (псування товару, напівфабрикатів, сировини на складі, махінації з базами даних).

8. Використовують ресурси і матеріальну базу компанії для особистих цілей і отримання нелегального доходу, наприклад, створюють «дзеркальний бізнес» або вводять «свого» постачальника товарів / послуг.

9. Підробляють документи, створюють «фіктивні договори» про продажі / поставки, надані послуги.

10. Персонал, який на різних рівнях, проявляє нелояльність особисто до власника і до самої компанії.

 

Як виявити співробітників, які здійснюють подібні дії? Більше того, як попередити появу такого fraud-персоналу в штаті Вашої організації?

 

З усіх існуючих методів і систем перевірок, аналізу персоналу, найбільш ефективними є перевірки на поліграфі, які дозволяють Вам оперативно, ефективно отримати ДОСТОВІРНУ інформацію щодо питання, яке  виникло, покажуть Вам «реальний» стан справ, який є насправді.

 

Прийняті, відповідні, рішення по кожному співробітнику, дозволять Вам:

   - Оперативно розібратися в ситуації;

   - Усунути «пролом» / проблему;

   - Налагодити безпечно бізнес-процеси;

   - Направити подальшу роботу бізнесу на зростання прибутку та розвиток.

 

ГОЛОВНЕ – в результаті, перевірка на поліграфі надасть Вам детальну аналітичну інформацію, матеріал для прийняття рішень.

 

А якими будуть ці рішення, вирішувати вже Вам!

 

Євген Красюк

Керівник проекту

yevgen.krasiuk@hr-security.ua

Моб. тел.: 067 501 40 24

 

Корп. тел.: 044 351 16 00

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.