Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

20 причин чому звільняються співробітники. Приклади з практики компанії HR-security

main image

Нещодавно ми писали про 15 причин звільнення, про які зазвичай не говорять потенційному роботодавцю на співбесіді. У своїй практиці наша компанія часто стикалася з брехнею з боку кандидатів, але досвід поліграфологів незмінно допомагав нашим партнерам не допустити помилки при прийомі нових співробітників.

Ви ж розумієте, до чого може привести найм людини без знання справжньої причини його звільнення з минулого місця роботи? Наприклад, через пару тижнів може виявитися, що представницький і красивий адміністратор фешенебельного ресторану Олександр не просто «свій в дошку людина», який з першого погляду викликає довіру і прихильність до себе VIP-персон, але ще і любитель випити, а зараз у нього як раз складний життєвий період і «Ну, ти розумієш!». Або ж ви можете зіткнутися з невеликими, але регулярним розкраданнями з боку бухгалтера або директора, які з часом стануть пристойною сумою, в кілька десятків разів перевищує вартість однієї перевірки на поліграфі.

Кілька прикладів від "обпечених" роботодавців:

Знати причину звільнення з попереднього місця роботи при наймі - це не просте задоволення цікавості, а важливий фактор, який допоможе прийняти виважене рішення: підходить цей кандидат або краще витратити час на пошуки іншої людини? Адже приймаючи нового співробітника, про якого майже нічого не знаєте, ви завжди ризикуєте тим, що може бути знижена ефективність роботи колективу, погіршені взаємини з клієнтами і, звичайно ж, грошима. Різниця тільки в сумі: очевидно, що помилка при наймі невідповідного ТОП-менеджера обійдеться набагато дорожче, ніж продавця-консультанта.

Поставити питання спеціалістам HR-security

Чому звільняються?

Будь-яка людина нашвидкоруч може перерахувати більше десяти причин, чому люди звільняються. І якщо кандидат сам пішов з минулого місця роботи, необхідно дізнатися чому, щоб не найняти того, хто швидше за все піде з компанії через 2-3 місяці, адже в такому випадку доведеться заново шукати і навчати нову людину. А це зайві витрати для компанії.

У нашій практиці ми часто стикалися з такими причинами звільнення з компанії:

● низький рівень заробітної плати;

● нестабільність заробітку;

● відсутність кар'єрного росту;

● відсутність офіційного оформлення;

● занадто великий обсяг обов'язків, який не відповідає винагороді;

● невиконання обіцянок стосовно підвищення заробітку або посади;

● конфлікт з керівництвом або власником;

● конфлікти або неприязнь по відношенню до колег;

● зміна місця проживання;

● погані умови роботи;

● робота не приносить задоволення;

● брак часу на отримання освіти;

● незручний графік;

● часті штрафи і некомфортні психологічні умови;

● порушення правил техніки безпеки;

● бажання освоїти новий вид діяльності;

● незгоду з подальшим планами роботодавця;

● вимога виконувати протизаконні дії або те, що є несумісним з життєвими принципами;

● вихід на пенсію;

● особисті обставини (зміна місця проживання, сімейні проблеми, які вимагають багато часу і т.і.).

Приклади результатів перевірок з висновків співробітників "HR Security".

Незалежно від того, яку саме соціально прийнятну причину для звільнення з попереднього місця роботи називає кандидат, варто перевірити її на правдивість. Цілком можливо, що кандидат говорить не всю правду, а це в подальшому може призвести до зайвих витрат для вашої компанії через необхідність пошуку і навчання нового співробітника, до втрати прибутку через помилки нової людини або навмисним розкраданням.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.