Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

5 речей, які не варто говорити своїм кращим співробітникам

main image

Персонал є джерелом життєвої сили будь-якої компанії. І не важливо, чи ви є новим стартапом або досить усталеним брендом, ваша здатність досягати поставлених цілей в результаті буде залежати від того, що ви отримуєте від людей, які на вас працюють.

Для цього мало просто найняти найталановитіших фахівців. Дуже важливо створити середовище, в якому співробітники будуть мотивовані прикладати максимум зусиль і будуть прагнути затриматися у вашій компанії на тривалий термін.

Проблема полягає в тому, що часто керівники настільки зациклені на кінцевому результаті, що забувають про свою важливу роль наставника для своїх підлеглих. На своїй першій «справжній роботі» після коледжу я відразу ж переконався в тому, що керівництво, яке не цінує своїх співробітників, врешті-решт страждає від величезної плинності кадрів і не може бути успішним.

В результаті я покинув цю компанію переважно через те, що говорило мені й іншим співробітникам керівництво. Я не відчував себе гідно оціненим, і це призвело до того, що я вирішив відправитися у власну підприємницьку пригоду.

Щоб переконається, що я не просто зробив висновки зі своєї точки зору, я вирішив поговорити з деякими знайомими підприємцями і дізнатись їх уявлення про те, що керівники ніколи не мають говорити, якщо вони хочуть утримати своїх ключових співробітників протягом тривалого часу.

1. «Вам бракує необхідних якостей для цієї роботи»

Я завжди хотів стати підприємцем – створити бізнес, який я дійсно міг би назвати своїм. Я не соромився озвучувати цю мету як основну, коли мені задавали стандартні питання як-от «Ким Ви бачите себе через 5 років?». Це було моєю мрією, і я знав, що вивчення азів у хорошій компанії буде добрим стартом для досягнення цієї мети.

Отже, уявіть мою реакцію, коли, поділившись зі своїм керівником своїми цілями, я почув, що не володію необхідними якостями, щоб досягти успіху самостійно. Власне, мене часто принижували (я це не вигадую) через те, що я насмілювався думати, що можу почати свій власний бізнес. За словами мого начальника, я був абсолютно нездатний домогтися в цьому успіху.

Немає необхідності говорити, що це дратувало мене і викликало бажання покинути компанію якомога швидше. Насправді, коли 62% людей, що народилися в кінці ХХ століття «вирішили почати свій бізнес», конкуренція в цій сфері досить висока, і ви, швидше за все, не утримаєтеся на вершині протягом довгого часу. Але якщо ви щирий наставник, а не незадоволений кляузник, ви зможете утримати свою команду біля себе набагато довше і навчити їх чогось (роблячи внесок у власний розвиток) набагато швидше.

2. Я не маю часу зараз говорити

У керівника завжди багато справ. Швидше за все, у вас завжди багато зустрічей з важливими клієнтами, інвесторами та іншими людьми, які, безсумнівно, заслуговують вашої уваги. Але якщо відмахуватися від підлеглих, які приходять з питанням або проблемою, це лише спровокує їх невдоволення.

Ось що до цього додав Еван Лутра, засновник і директор з питань стратегічного розвитку компанії Almora: «Підлеглі розуміють, що іноді у вас просто немає часу на розмови. Але вони розраховують, що ви знайдете хвилинку їх вислухати. Якщо у вас немає часу поговорити з співробітником в даний момент, не кажіть: «Обговоримо це пізніше», призначте конкретний час, коли ви зможете зустрітися і спокійно все обговорити».

Дуже важливо виділяти час на те, щоб поговорити зі своїми підлеглими: це дозволяє їм почувати себе цінними і важливими, і в деяких випадках, допомагає їм уникнути серйозних помилок.

 

3. «Це не важливо»

Поговоривши зі співробітниками, важливо оцінити значимість їх проблем. Кірбі Дарсі, співзасновник і технічний директор Pay Per Growth, маркетингового блокчейн агентства, пояснює: «Переживання підлеглого можуть здатися вам не такими значними. Але якщо людина вважає це питання настільки важливим, щоб піти з ним до керівника, значить, це обов'язково заслуговує вашої уваги. Вислухайте проблему, визнайте її значимість і постарайтеся знайти рішення, що підходить всім».

Насправді, неважливо, про що саме хоче поговорити з вами підлеглий. Це може бути щось настільки буденне, як офісна політика, або вони можуть запитати вашу точку зору щодо масштабного проекту. Коли ви уважно слухаєте і приділяєте належну увагу питанням підлеглих (особливо якщо вони пропонують нові шляхи вирішення проблем), після кожної такої зустрічі вони будуть відчувати, що їх цінують і піклуються про їх благополуччя.

Поставити питання спеціалістам HR-security

 

4. «Немає незамінних людей»

Вам може здатися, що такі загрози – це табу для роботодавців, і все ж я дуже часто чув подібні фрази на своїй першій роботі після коледжу. Вони не обов'язково звучали в адресу конкретного співробітника. Бувало на зборах, мої боси запитували мене, чи не знаю я когось, хто міг би робити роботу того чи іншого співробітника краще від нього самого.

І ось, з одного боку, у мене були хороші відносини з людьми, про яких йшлося, і моїм першим бажанням було порадити колегам підшукати собі нову роботу. Але водночас це змушувало мене відчувати себе ненадійно на своєму місці. Якщо мої начальники могли обговорювати такі питання при мені, то звідки мені знати, що вони не говорили того ж про мене за моєю спиною?

Коли навколо звучать такі фрази, навіть ключові співробітники задумаються про надійність своєї посади. Навряд чи можна розраховувати на те, що вони надовго затримаються в такій робочій атмосфері.

 

5. «В тебе ідеально виходить!»

Ви можете заперечити: хто б не хотів почути, що він відмінно справляється зі своєю роботою? І хоча визнання цінується, ваші кращі працівники завжди знають, що немає межі досконалості. Дослідження журналу Harvard Business Review показало, що 72% працівників «думають, що їх ефективність підвищилася б, якби керівництво давало їм адекватну оцінку».

Провідний спеціаліст у галузі соціальних медіа і відомий підприємець Наталі Зфат, говорить наступне: «Не забувайте хвалити своїх підлеглих за старання, навіть якщо очікуваний результат не досягнутий. Коли ви акцентуєте похвалу на старанні, незалежно від результату, це надихає на сумлінну працю і створює атмосферу позитиву».

Підбадьорливий фідбек безсумнівно допоможе виростити покоління лідерів у вашій компанії. Допоможіть своїм кращим співробітникам стати кращими, і вони відплатять вам тим, що покращать результати кожного, хто їх оточує.

Замовити консультацію

 

Кажіть правильні речі

Єдине, чого я навчився на власному досвіді, це те, що кращі керівники тримаються за своїх кращих співробітників, надихаючи і підтримуючи їх. Вони використовують тактику позитивної мотивації замість погроз вибити максимум зі своєї команди.

Безсумнівно, ваші кращі підлеглі цінують чесність і прямоту, але водночас вони мають потребу в оцінці свого досвіду на робочому місці. Якщо ви візьмете собі за правило замінити негативні фрази більш позитивним, підтримуючим ставленням, у вас буде більше шансів створити майбутніх лідерів в своїй компанії.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.