Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

85% роботодавців зіштовхувалися з брехнею в резюме

main image

Як часто претенденти прикрашають своє резюме? Дипломи та сертифікати навряд чи дадуть можливість переконатися в достовірності зазначених професійних і особистих якостей. Перевірити ж чесність майбутнього співробітника без тестування на поліграфі і зовсім не надається реальним. Звичайно, з часом будь-яка брехня стає дійсністю, але якою ціною це обійдеться бюджету компанії і скільки часу і матеріальних витрат відніме пошук більш чесного кандидата? Передбачити це тим більше неможливо.

Статистика:

• Рекрутингова компанія HireRight провела опитування, за результатами якого 85% роботодавців виявляли неправдиві відомості в резюме претендентів. В 10му щорічному звіті HireRight зазначено, що цей показник на 66% перевищує минулорічний.

• Також у звіті йдеться, що 48% роботодавців не проводять перевірку працівників після фактичного прийому на роботу. 5 років тому ситуація була всього на 5% краще. Решта 52% перевіряють кваліфікацію своїх працівників тільки при перекладі на іншу посаду або при підвищенні.

Про що говорять факти:

Більшість кандидатів на робоче місце в тій чи іншій мірі «підганяють» факти в своєму резюме під бажану реальність. Вони розуміють, що конкуренція висока, і головне - це зачепитися за місце, а вже потім можна і досвід роботи підтягнути, і знання матчастини, і програми підучити можна у вільний час. Як результат, ми отримуємо людину з більш низькою кваліфікацією, а також з вельми неприємною схильністю видавати себе не за того, ким вона є.

Для роботодавця є два шляхи - перевіряти кожен факт в резюме або звернутися до поліграфологові. Але як перевірити, чи використовував здобувач в особистих цілях гроші попереднього роботодавця? Або чи завжди його рішення на керівній посаді сприяли зростанню компанії? Навряд чи хтось чесно зізнається в такому на першій співбесіді. Але поліграф про це розповість.

Вищевикладена статистика вселяє серйозні побоювання. Якщо маркетолог розробить стратегію просування компанії на кілька років, економіст розпише можливість її реалізації, а HR найме «кота в мішку» - через кілька років майбутнє компанії передбачити неможливо. Тому, щоб уникнути непередбачених і незворотних витрат, перевіряти нового співробітника потрібно відразу, до моменту його вступу в штат. Поліграфолог складе список питань, відповіді на які розкриють лояльність здобувача, достовірність даних в його резюме і які дії вчиняв кандидат у попередніх компаній-роботодавців.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.