Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Дослідження ACFE щодо шахрайства в 2016 році. Масштаби порушень

main image

Основні тези щодо масштабів порушень з дослідження Асоціації сертифікованих фахівців з розслідування розкрадань (ACFE) щодо махінацій і шахрайства серед персоналу компаній в 2016 році:

·     Незаконне привласнення активів – найбільш поширена форма шахрайства на робочому місці (відбувається в 83% випадків), завдаючи втрати в розмірі $ 125 000. Махінації з фінансовою звітністю трапляються в менш ніж 10% випадків, завдаючи середній збиток в розмірі $ 975 000. Випадки корупції складають 35.4% випадків, середні втрати – $ 200 000.

·     Серед різних форм незаконних присвоєнь активів схеми з виставленням рахунків та схеми підробок результатів перевірок становили найбільший ризик (на основі відносної частоти повторень і розміру збитку).

·     Організації різної величини, як правило, мають різні ризики махінацій. Якщо корупція переважає в більших організаціях, то підробка результатів перевірок, крадіжка неврахованих коштів, схеми з фондом заробітної плати і крадіжка готівки зустрічаються в 2 рази частіше в невеликих організаціях.

·     У 94.5% випадків винуватець робив ті чи інші зусилля для приховування злочину. Серед найбільш поширених способів приховування – створення та підробка фізичних документів.

·     Заявники повідомляли про випадки шахрайства з більшою ймовірністю своїм прямим керівникам (20.6% випадків) або керівникам компаній (18%).

·     Чим більше осіб залучено в схему професійних махінацій, тим, більша шкода. Середній рівень втрат з вини одного правопорушника становив $ 85000, коли були залучені двоє – $ 150 000, троє –$ 220 000; четверо – $ 294 000, і в схемах з п'ятьма і більше порушниками – $633,000.

·     Шахраї, як правило, демонструють поведінкові попереджувальні сигнали під час того, як залучені в свої злочини. Найбільш поширеними сигналами були: життя невідповідно до своїх статків, фінансові труднощі, незвичайна близькість з постачальником або замовником, велика стурбованість питаннями контролю, недавнє розлучення або сімейні труднощі. Як мінімум одна з цих «ризикових ознак» була помічена під час реалізації махінації, в 78.9% випадків.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.