Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Исследование ACFE о мошенничестве в 2016 г. Повноваження осіб

main image

Основні тези стосовно повноважень і порушень посадових осіб з дослідження Асоціації сертифікованих фахівців з розслідування розкрадань (ACFE) щодо махінацій і шахрайства серед персоналу компаній в 2016 році:

·     Більшість шахраїв на підприємстві скоюють злочин вперше. Тільки 5.2% порушників, згідно з дослідженням, вже були засуджені за звинуваченням в справах, пов'язаних з шахрайством, і тільки 8.3% були звільнені з попереднього місця роботи з підстав, які пов'язані з шахрайством.

·     Рівень повноважень порушника був тісно пов'язаний з масштабом шахрайства. Середній розмір втрат в схемі, де був замішаний власник/керівник, склав $703,000. Цей показник в чотири рази вищий від середнього розміру шкоди, яку заподіяли менеджери середньої ланки ($173,000), і майже в 11 разів вищий, ніж втрати, завдані рядовими працівниками ($65,000).

·     Більша кількість професійних махінацій виникала в департаментах бухгалтерії (16.6%) в порівнянні з будь-яким іншим департаментом. З усіх махінацій більше 3/4 були здійснені особами із семи ключових департаментів: бухгалтерія, виробничий відділ, продажі, виконавчий/вищий менеджмент, відділ по роботі з клієнтами, закупівлі, і фінансові підрозділи.

·     Найбільш відчутною слабкою ланкою в організації, яка сприяла махінаціям, була нестача внутрішнього контролю (29.3% випадків) і перевищення службових повноважень відносно внутрішнього контролю (20% випадків).

·     У 40.7% випадків потерпілі організації прийняли рішення не звертатися до правоохоронних органів зі справами про шахрайство, боячись створити собі антирекламу (цю причину називали найчастіше).

·     У 23.1% випадків був поданий позов до суду, і 80.8% з таких справ закінчилися або на користь потерпілої сторони, або були укладені мирні угоди.

·    8.4% постраждалих організацій були оштрафовані в результаті виявлення факту шахрайства. Найбільша частка штрафів серед постраждалих організацій – в Західній Європі (15.6%), Південній Азії (13.6%) і Азіатсько-Тихоокеанському (11.7%) регіоні.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.