Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Більшість британців проти економіки вільного заробітку

main image

Всього 10% з опитаних вказали, що фріланс - це майбутнє в області найму.

Робота в так званій "економіці вільного заробітку" часто асоціюється у людей з такими перевагами, як гнучкий робочий день і можливість працювати з будь-якої точки земної кулі, але нове опитування показало, що більшість все ж віддає перевагу традиційній роботі в штаті.

Дослідження, в якому брало участь 2000 чоловік, провів веб-сайт з працевлаштування Glassdoor. Результати показали, що в 2017 році тільки 13% працівників серед усіх типів працевлаштування вибрали б віддалену роботу по вільному найму в якості основного джерела доходів. 27% сказали, що працювали б по фрілансу в якості додаткового заробітку.

Однак більшість - 76% - погодилися з твердженням, що будуть відчувати себе в більшій безпеці, маючи постійного роботодавця.

Опитування Glassdoor також продемонструвало, в очах здобувачів найбільшою перевагою економіки вільного заробітку є гнучкість, а саме 35% респондентів відзначили це як головний стимул роботи по фрілансу або за короткостроковим контрактом.

11% відповіли, що їх приваблює можливість правильно збалансувати час на роботу і на особисте життя, а ще 10% сказали, що для них приваблива перспектива бути самому собі начальником.

Проте, серед усіх зарплатних та інших переваг, які може дати робота, фактори робочого місця незмінно залишаються ключовими як для чоловіків (56%), так і для жінок (63%) - а економіка вільного заробітку не передбачає це.

Незважаючи на швидке зростання популярності фрілансу, результати опитування показали, що більшість працівників у Великобританії не думають, що в довгостроковій перспективі він стане основним джерелом їх доходу. Лише 10% відповіли, що вважають вільний найм майбутнім працевлаштування.

Ендрю Чемберлейн, головний економіст Glassdoor, впевнений, що ситуація на ринку праці Великобританії ще довгий час залишатиметься без змін, в тому числі і в сегменті фрілансу.

"Основна причина, яка впливає на залучення фрілансерів - це розмір компанії і сфера її діяльності. За останні пару років виникло безліч платформ спільного використання транспорту і туризму, які мають найбільшу питому вагу віддалених працівників. Але в цих галузях працює невеликий відсоток всієї робочої сили, "додає Чемберлейн.

До того ж, робота по фрілансу, як правило, не відрізняється складністю, її легко виміряти і оцінити у сумі зарплати, і вона не вимагає формальної освіти, як і довгострокових взаємин між роботодавцем і фрілансером. Звичайно, певний набір професій завжди буде популярний на аутсорсі, але не сподівайтеся, що коли-небудь велика частина робочої сили перейде в он-лайн.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.