Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Бізнес по-нашому. На співбесідах брешуть всі

main image

Як зрозуміти, хто стоїть за красивим фантиком, в який загортає себе кандидат? Цукерка або отрута для бізнесу

Кожному керівнику хотілося б провести співбесіду з кандидатом на вакансію максимально строго і беззаперечно, як на допиті. Але ж не так просто витягнути з кандидата інформацію, яка відкриває всі карти і говорить про його благонадійності. Щось можна перевірити заздалегідь, щось стає очевидним вже в перші дні роботи. Але багато відомостей з трудової біографії, дійсно важливі для бізнесу, залишаються в таємниці на співбесіді. А потім випливають у вигляді шкоди для компанії. Корупція, кумівство, обман, злив бази клієнтів - занадто часті явища в Україні, це очевидно всім. І особливо тим, у кого є свій бізнес.

Як люди брешуть на співбесіді

Людина або порядна, або ні. Чогось середнього не буває. За своєю природою люди діляться на два типи - ті, хто легко бреше, і ті, хто не може брехати або робить це з великими зусиллями, в силу особливостей своєї психіки. Перші практикуються в цьому вмінні все життя. Як такі люди брешуть на співбесідах:

● Послідовно і логічно викладають свою брехню, щоб всі факти можна було порівняти.

● Контролюють свій страх здаватися неправдоподібним.

● Заздалегідь продумують свою промову і відповіді на можливі запитання.

● Стежать за своїми жестами і темпом мови, маніпулюють за допомогою різних вивчених ними технік.

Замовити консультацію

Пошук роботи - це вкрай напружений період в житті. Перебуваючи в складному фінансовому становищі, чесна людина може бути просто змушена збрехати про щось важливе, щоб отримати посаду. Такі люди небезпечні лише тим, що можуть просто не потягнути роботу або претендувати на зарплату вище свого рівня. А ось ті, хто бреше навмисно і робить це по життю, можуть завдати вагомої шкоди.

Портал HeadHunter провів опитування і з'ясував, що 53% начальників стали жертвами брехні співробітників. За даними дослідження порталу Rabota.ru, тільки 46% претендентів говорять на співбесіді одну лише правду. Рекрутингова компанія HireRight в своєму звіті повідомила, що 85% роботодавців виявляли брехню в резюме.

Як бачимо, люди брешуть часто, і від співробітника-брехуна не застрахований жоден роботодавець. Часті теми брехні на співбесідах: завищена самооцінка, неправдиві резюме, неадекватне визначення свого рівня кваліфікації, невідповідність посаді, причини звільнення, взаємини з керівництвом, зарплата на попередньому місці. Один з шести кандидатів не має достатньо досвіду для посади, на яку хоче потрапити, але все одно приходить на співбесіду.

А тепер увага! Це не найстрашніше, про що брешуть на співбесідах. Є ще щось, про що недоговорюють або не говорять зовсім.

Людина не розповість вам на співбесіді, що вона:

● Крала на минулій роботі.

● Підробляла документи, довідки, лікарняні листи.

● Брехала в звітах про роботу.

● Здійснювала службові, дисциплінарні порушення, про які стало відомо роботодавцю або про які так і не дізналися.

● Працювала на конкурентів.

● Зливала або крала бази даних.

● Збирала, передавала конфіденційну інформацію.

Що важливо знати про кандидата на вакансію, чого часто не питають прямо і про що практично завжди чесно не зізнаються:

● Проблемні кредити.

● Тяга до азартних ігор.

● Зв'язки або родичі в злочинному світі.

● Пристрасть до наркотиків.

Все вищеперераховане може змусити поцупити активи, інформацію, гроші.

І не менш важливими є також проблеми з алкоголем: відсутність почуття своєї міри або зовсім алкоголізм. Не менш небезпечна для компанії схильність співробітника до конфліктів. Він може сам провокувати, або не вміти уникати і легко залучатися до конфлікт.

Досвідчений фахівець завжди зможе визначити, чи мучить кандидата важка депресія, що вимагає лікування, серйозні сімейні конфлікти, пригніченість, песимізм, хронічна апатія і лінь. Не завжди це вдається побачити роботодавцю, але такі проблеми вкрай негативно позначаються на результативності.

Як вберегти свій бізнес

Отже, співбесіду закінчено, і без локшини на вухах не обійшлося. Кандидат щасливий, він зіграв свою роль. А що буде далі? Удар по репутації, збитки, витік інформації, інші проблеми. Які, до речі, можна передбачити заздалегідь. Ні, кришталева куля в руках директора під час співбесіди тут ні при чому. За справу береться надійний поліграф. В руках професіонала він здатний розпізнати брехню на співбесіді.

HR-скринінг кандидата за допомогою детектора брехні - це єдиний високоточний спосіб отримати всю необхідну інформацію про кандидата за 2 години. Машину обдурити неможливо. Досвідченого, професійного поліграфолога теж не провести. Перевірка на детекторі перед працевлаштуванням гарантовано попередить або зведе до мінімуму кадрові, інформаційні, фінансові і корупційні ризики.

 
 

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.