Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Потім не кажіть, що не попереджали. Бізнес, криза, карантин

main image

Криза COVID_19 торкнулася практично всього бізнесу, і змусила компанії налагодити віддалену роботу. В результаті, офіси, складські та інші приміщення залишилися практично без людей. Громадський транспорт тільки за спецперепустками, люди просто не можуть доїхати на роботу, в тому числі і охоронці, вахтери. Ризик крадіжки в порожніх приміщеннях збільшився в рази.

Майно і активи компаній залишаються без нагляду під час карантину, немає охорони, часто немає взагалі ніякого контролю, охоронних систем.

Важливо розуміти, що багато хто зараз пішли у відпустку за свій рахунок. А багатьох просто скоротили, звільнили, знизили зарплату. Як молодих, так і у поважному віці, кому складно знайти роботу і без кризи. Фінансових запасів у людей все менше, якщо вони взагалі були. А годувати сім'ю треба. Це змушує шукати вихід. У тому числі - красти. Дежавю 90-х.

Обережно, карантин. Рекомендації бізнесу з безпеки під час кризи

Рекомендації з безпеки бізнесу на карантині для власників компаній:

1. Влаштуйте злодієві сюрприз

Якщо паролі від сейфів знають співробітники, змініть зараз же. Перемістіть всі цінні речі в більш захищені місця. Поміняйте замки, ключі, паролі. По можливості, подбайте про охоронну систему, відеоспостереження. Створіть якомога більше бар'єрів для зловмисників, щоб вони не змогли скористатися відсутністю людей, охорони, контролю.

Практика показує, що в 70% випадків крадіжок в офісах, крадуть свої ж, або кримінал діє за допомогою співробітників компанії, як нинішніх, так і тих, кого недавно звільнили. Тобто людей, які знають всю систему охорони і сигналізації зсередини, де і що лежить, як це взяти.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

2. Дистанційна робота: хто збере вершКИ з вашого бізнесу

Віддалена робота - вірне і єдине можливе для багатьох рішення. АЛЕ! Такий режим роботи несе велику небезпеку для бізнесу. Зростає ризик зливу конфіденційної інформації, в рази! До цієї кризи багато компаній не відчували необхідності приділяти увагу цьому питанню. І тепер вони зіткнулися з тим, що не можуть швидко організувати безпечну віддалену роботу. Немає ні часу, ні досвіду, ні ресурсів для цього.

В ідеалі, у кожного співробітника повинен бути корпоративний комп'ютер і телефон, на якому можуть бути встановлені програми для виконання всіх вимог кібер-безпеки. Заходи захисту застосовувалися на стаціонарних комп'ютерах, але люди пішли працювати додому, на своїх девайсах. Можуть потрапити віруси, вся робоча інформація наражається на ризик зливу. І що головне - немає контролю за тим, що робить співробітник вдома

Що робити в такій ситуації? Першочергово - підписати з кожним співробітником договір про нерозголошення КІ, у кого ще немає таких договорів - важливо якомога швидше розробити їх і підписати. В якості профілактики ризикових дій, озвучте колективу, що після карантину будуть проведені перевірки на поліграфі за тими, до кого виникнуть питання. Це буде утримувати від скоєння ризикових дій.

Якщо не вжити заходів, потім можна побачити проект, над яким працювала компанія довгий час, реалізованим кимось іншим. Подбайте, щоб він не став надбанням Ваших конкурентів під час вимушеної віддаленої роботи, або дзеркальним бізнесом своїх же членів команди.

3. Не наймайте і не тримайте в команді злодія

Не беріть на роботу тих, хто раніше завдавав шкоди і крав у роботодавців. Переконайтеся, що у вашій команді зараз таких ризикових співробітників немає. Перш за все, це стосується тих компаній, які зараз працюють, і забезпечують життя міста під час кризи, стратегічно важливих підприємств: поштові служби, доставка, банки, виробництво продуктів харчування і предметів побуту, ритейл і продуктові магазини, інші компанії.

Якщо карантин і викликана ним криза триватимуть довго, люди будуть готові потрапити в такі компанії на будь-яку можливу посаду. Просто тому що більше ніде не буде вакансій. У потенційного співробітника є свій бекграунд, де можуть бути і злодійство, і шахрайство, і зв'язки з кримінальним світом, і непосильні борги, які не покриє зарплата, інші ризики. Ви повинні точно знати, що не пустили таку людину в свій бізнес. Зараз це актуально, як ніколи, ризики та збитки для Вас будуть колосальними. Фільтруйте, не пропускайте ризикових в свою компанію, збережіть бізнес для чесних і порядних співробітників.

4. Прийшов час прийняти важливі кадрові рішення

У певної категорії власників бізнесу є проблема - небажання приймати жорсткі, але справедливі і необхідні заходи до співробітників, до яких раніше були питання, підозри в неблагонадійності і низькому рівні лояльності до компанії.

Як це зазвичай було ще до кризи:

Ми проводили поліграфні перевірки, виявляли ризики в діях співробітників, особливо сторожил, які в компанії від 5 років і більше, знають всі зсередини, приносили раніше користь і прибуток:

  • хабара, відкати;
  • використання ресурсів компанії в своїх корисливих цілях;
  • дзеркальний бізнес;
  • інші ризикові дії.

Власник отримував висновок після перевірки, дізнавався все це. Але він не міг - не був готовий, не було бажання, сміливості і мужності - прийняти рішення про звільнення.

Мотив зазвичай такий: цей співробітник так давно працює, треба дати йому другий шанс і залишити, не рубати зопалу. Відмовок, чому не розлучаються з ризиковим працівником, може бути багато.

Рекомендація «Кадрової безпеки» для власників будь-якого бізнесу: якщо є такі співробітники, прийміть ці складні, але необхідні для бізнесу рішення зараз. Якщо ви цього не зробите, такі люди потоплять Ваш бізнес і Вас особисто.

Приділяйте більше часу і уваги людям, які у вас працюють. Володійте інформацією про них. Будьте з ними чесними, і пам'ятайте, що криза колись закінчиться, і треба зберегти команду. Працюйте з активними, сильними професійно і благонадійними, лояльними до компанії і до вас особисто співробітниками!

Удачі Вам і бережіть свою компанію!


Євген Красюк,
директор компанії HR-SECURITY «Кадрова безпека»,
спів-голова комітету поліграфологів, член АПКБУ
+380 67 501 40 24

Замовити консультацію
 
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.