Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Економічна безпека і з чим її їдять

main image

Кейси - Готельно-ресторанний бізнес.

В рамках проєкта "Вільний агент", компанія HR-Security представляє в своєму блозі практичні кейси та досвід фахівців з корпоративної безпеки.

Горшков Михайло Віталійович

Експерт з організації економічної
безпеки бізнесу з 20-ти річним
практичним досвідом.
Керівник служби безпеки.

Красюк Євген Олексійович

Директор компанії HR Security.
Експерт з кадрової безпеки.
Член АПКБУ.
Член ПОО "Колегія поліграфологів".

Михайло Горшков:

Останнім часом, як данина моді, великі бізнеси почали формувати службу економічної безпеки (СЕБ), не зовсім розуміючи її завдання і сферу діяльності. Деякі приватні ВНЗ готують фахівців подібного профілю, однак вони не в змозі дати повний набір навичок і знань. І за фактом отримуємо аудиторів, які працюють постфактум. Будь-який аудит - це як дивитися в дзеркало заднього виду. Як дізнаєшся - вже вкрали, вже є збиток.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Отже, основні питання які охоплює СЕБ в готельному бізнесі:

  • безпека господарсько-договірної діяльності;
  • перевірка контрагентів;
  • конкурентна розвідка;
  • протидія хабарям/відкатам в закупівлях і інших підрозділах компанії;
  • проведення аудиту існуючої системи економічної безпеки, підготовка аналітичних документів, адаптація ведення бізнесу до сучасних вимог норм і правил забезпечення економічної безпеки;
  • інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності компанії;
  • пропагандистське забезпечення, соціально-психологічна, попереджувально-профілактична робота серед персоналу і його навчання з питань економічної безпеки;
  • економічна розвідка;
  • організація дієвого повернення дебіторської заборгованості;
  • надання консультаційних та експертних послуг в сфері економічної безпеки, консалтинг

Практичний досвід - готельно-ресторанний бізнес преміум сегменту, штатна чисельність 800 осіб, оббіг - близько 1 млн. грн в день.Кейс з практики №1

Будь-який бізнес в кінці року приймає бюджет - операційний та інвестиційний. Перші, кому цей бюджет лягає на стіл - фінансовий директор і начальник служби безпеки.

В результаті попереднього вивчення потреб бізнесу в медобладнанні, аналізу ринку та завчасного формування аналітичного документа для керівництва, ціна закупівлі ультразвукового апарату була знижена на 10000 Євро щодо цінових пропозицій комерційних структур. Щоб зупинити опонентів, які відразу скажуть, що служба безпеки не в змозі знати все, перед підготовкою аналітики були проведені консультації з провідними фахівцями в цій сфері і їх рекомендації були враховані. У даній ситуації служба безпеки спрацювала за класичною схемою - на випередження.

Друга і найактуальніша проблема бізнесу - собівартість. У готельно-ресторанному бізнесі це питання номер один, якие має два компоненти: якість кінцевого продукту і не зниження рівня якості послуг.Кейс з практики №2

Фінансово-економічна служба звернула увагу, що при стабільній завантаженні постійно необґрунтовано зростає собівартість шведської лінії, і вона звернулися в службу безпеки. Був проведений аналіз завантаження готелю і витрат на шведську лінію, консультації з дієтології. В результаті комплексної роботи був здійснений неодноразовий контроль залишків, вони були розкладені на фінансову складову. В результаті була виявлена ​​причина підвищення собівартості, через яку прогнозовані річні збитки могли б скласти 12 млн. грн (даний прогноз був підтверджений Фео). За підсумками розгляду були зняті з посад керівники підрозділів, технологічні та калькуляційні карти були перероблені, необґрунтоване зростання собівартості припинений.


"Це класичні для українського бізнесу випадки, коли співробітники завдають шкоди і збитків компанії. У першому випадку - хабарі/відкати. У другому - шахрайство і недбале ставлення до роботи.

Часто компанії звертаються до нас для проведення розслідувань із застосуванням поліграфа, коли факт вже відбувся і збитки вже видно "неозброєним оком".  А незначні цифри не привертають уваги, і часто залишаються непоміченими довгий час. Поки не трапиться щось істотне.

Хабарі, відкати, недбалість, грубі службові порушення - це ті ризикові теми, які перевіряються під час поліграфного аудиту, на ряду з іншими питаннями. І якщо співробітник знає, що в зазначений час за результатами роботи його чекає планова перевірка на поліграфі, то він завжди буде зважувати свої дії на ризик бути виявленим, і більш уважно ставитися до своїх функціональних обов'язків ".

Коментар HR-SECURITY - директор Красюк Е.А.


Одне з важливих завдань служби безпеки - це робота в оточенні бізнесу. Маючи джерела поза бізнесом, можна отримати великий обсяг інформації. Як прямої, так і непрямої, щодо прояву необґрунтованого інтересу до діяльності.


Кейс з практики №3

Так, маючи джерела з кримінального середовища, була отримана інформація про те, що особам з оточення об'єкта були виділені кошти на проведення акцій для дестабілізації діяльності бізнесу, його компрометації та втрати ділового авторитету. Службою безпеки були вжиті заходи превентивного характеру, спрямовані на локалізацію даної акції і її документування. В результаті злагоджених дій служби безпеки і підрозділу охорони, дана акція була зірвана, її учасники були ідентифіковані і передані в правоохоронні органи. Через наявні оперативні можливості до ініціаторів ініціаторів акції було доведено інформацію про неприпустимість подібних дій надалі. Інтерес до бізнесу з боку зазначених структур відразу зник.

Ну і підбиваючи короткий підсумок, хочу зазначити - не слід забувати про те, що інформація є товаром, і він має свою ціну, як в грошовому еквіваленті, так і в затратах часу для її отримання. Будь-яка значуща інформація, отримана заздалегідь, коштує набагато дорожче. А невмотивоване джерело інформації - це витрачений даремно час.
 


ДЛЯ ДОВІДКИ:

Поліграф - це медико-біологічний прилад, який реєструє психо-фізіологічні реакції організму на запропоновані стимули (питання, картинки, предмети). Синхронно реєструються: параметри дихання (верхнього і черевного (діафрагмального)), електричного опору шкіри, серцево-судинної активності.

Робота по інструментальній детекції брехні базується на тому, щоб навмисно актуалізувати образи подій (явищ), що неодмінно зберігаються в пам'яті людини за рахунок утворення нейронних зв'язків. Професійний поліграфолог не допускає штучного звернення великої уваги людини, що тестується, до стимулу. В ході тестування виявляються реакції на дані з пам'яті, поліграф реєструє виникаючі при опитуванні та отриманні відповідей фізіологічні реакції. 

Щоб стати учасником проекту "Вільний агент" і поділитися своїм практичним досвідом в кадровій безпеки, зв'яжіться з нами по e-mail info@hr-security.ua

 
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.