Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Хороший бос краще, ніж хороша компанія

main image

Не обирайте роботу, обирайте керівника.

Перший керівника – це найважливіша ланка в успіху вашої кар'єри. Керівник, який вам не вірить, ніколи не дасть можливості для зростання.

(Вільям Радачел)

Уявіть собі свою першу роботу. Ви співробітник-початківець, і ось в один не дуже прекрасний день вам потрібно відпроситися «за сімейними обставинами». Ви приходите до начальника, і не встигнувши повною мірою описати свою проблему, чуєте наступне: «А чому ви ще тут? Звичайно, йдіть швидше, я вас прикрию». Яким буде ваше ставлення до нього? Швидше за все, навіть якщо ви не були особливо лояльні, то після цих слів станете найвідданішим співробітником.

Хороші керівники можуть зробити роботу значущою і цікавою навіть у поганій компанії. Вони створюють на роботі відчуття дому. Поганий керівник, у свою чергу, робить «робочу» частину вашого життя нещасною. Він буде дріб'язково контролювати кожен крок підлеглого, звинувачувати у невдачах компанії і робити все, щоб ви залишалися на тому ж рівні, з яким прийшли.

Хороший бос кращий за хорошу компанію. Хороший бос дисциплінує, навчає і розвиває. (Джек Ма)

На жаль, справжні лідери, які часто підбадьорюють колектив словами «Чудово спрацьовано», або «Ви кращі», або «Я вірю вашій точці зору», рідко затримуються надовго на посаді. Дивно, адже такі люди вміють по-справжньому згуртувати колектив.

У нашому патріархальному суспільстві часто начальниками стають люди, для яких власна вага в компанії важливіше міжособистісних відносин. Підлеглі їх бояться і сидять, як на голках, коли такий бос проводить нараду. Їхнє ставлення до підлеглих не тільки блокує бажання висловити свою думку або бачення зростання компанії: воно відбиває у співробітників відчуття «спільної справи» і віру в неї. Якщо бос після кожної вашої помилки стає грізним суддею і катом в одній особі, ви перестанете любити свою роботу, якою б цікавою вона не була, і як би ви про неї не мріяли.

По-справжньому гарного керівника важко знайти, ще складніше залишити і неможливо забути.

Співробітники не йдуть з поганої роботи, вони йдуть від поганого керівництва! Більшість випадків добровільного звільнення тим чи іншим чином пов'язане з незадовільними відносинами з керівником. Відносини «керівник – підлеглий» засновані на недовірі, неповазі і відсутності емпатії. Коли людина робить для компанії все можливе, і навіть більше, а йому на зустріч не хочуть йти навіть у малому, така людина не буде довго працювати, або буде, але погано.

Для багатьох людей хороший начальник – заповітна мрія. За недавніми дослідженнями, 65% працівників різних компаній зізналися, що між хорошим керівником і підвищенням зарплати вибрали б начальника.

Люди проводять на роботі половину життя, і хотіли б, щоб атмосфера там була здоровою. Компаніям слід задуматися, що ніякі бонуси і соцпакети не втримають талановитих людей, якщо бос їх не цінує. І навпаки, хороший керівник – це гарантія залученості і лояльності персоналу.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.