Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

З практики HR-Security

main image

Власник торговельного підприємства, яке реалізує широкий асортимент товару, в тому числі через мережу Інтернет, поставив перед нами завдання: перевірити благонадійність і лояльність персоналу, навести порядок в компанії і в першу чергу на складі.

В ході перевірки було виявлено перелік проблем, які турбували власників бізнесу:

 

 • великий відсоток повернення товару після зробленого замовлення і відправки клієнтові;
 • регулярне псування товару - відколи, пом’ятості в упаковці і,як наслідок, виникнення браку;
 • регулярна пропажа презентаційних зразків товару;
 • необгрунтований витрата пакувального матеріалу.

Як наслідок, підприємство несло систематичні збитки і немогло розвиватися.

 

Раніше, керівництво прийняло рішення, інвестувати кошти в організацію системи безпеки: впровадили відеоспостереження,пропускний режим, інші види охорони і контролю. При цьому оплата праці співробітників була на рівні - вище середньої по ринку. Таксамо існувала система мотивації і заохочень. Але результатів,такий підхід, не приніс, проблеми тривали, а збитки росли.

 

 • За результатами проведеної зустрічі з менеджментом компанії,ми спільно проаналізували загальну ситуацію:розкрили специфіку роботи співробітників, їх функціональні обов'язки;
 • особливості внутрішнього трудового розпорядку;
 • вивчили організацію процесу оформлення замовлення: змоменту його отримання і до відправки клієнтові;
 • проаналізували режим роботи співробітників, деталі, як вденний час, так і в нічні зміни;
 • окреслили коло основних «ризикових» дій, які здійснювали або могли б здійснювати співробітники.

 

Після обробки отриманої інформації, дотримуючись наших порад, керівництво компанії застосувало перевірки «за подією» потипу hr-monitoring.

Важливо відзначити, що для досягнення максимального результату ми рекомендували власникам компанії провести наступний кадровий моніторинг через 6 міс., після завершення первинних перевірок. Такий підхід подвійного «просіювання»дозволяє звести до мінімуму всі ризики шахрайства та завдання шкоди компанії, створює відчутний потужний профілактичний ефект.

Керівництво компанії попередило всіх співробітників про майбутні тестуваннях і про необхідність надати письмову згоду. Співробітники висловили свою підтримку і готовність до співпраці. Процес стартував.

В ході тестування регулярно виявлялися співробітники, які здійснювали раніше позначені «ризикові» дії, в тому числі,зустрічалося шахрайство і крадіжка. Такі проступки наносили компанії вагомий збиток.

Згідно із затвердженим процесом, за підсумками кожної перевірки надавалося письмовий висновок. У ньому детально розкривалися дії співробітника, приховувана ним інформація і та,яку вони самостійно повідомляли експертам:

 

 • хто робить порчу і крадіжку товарів;
 • як часто, коли це відбувається;
 • хто з ким був у змові.

Частина співробітників, які раніше погоджувалися пройти тестування, в результаті, відмовлялися з різних причин.

 

За результатами проведеного первинного етапу кадрового моніторингу (hr-monitoring) менеджмент компанії зробив відповідні висновки про благонадійність і лояльність співробітників. Прийняли рішення, внесли корективи в бізнес-процеси і сам процес організації роботи.

За підсумками вторинної перевірки, через 6 міс., яка закріпила результати першої, переважна частина співробітників підтвердила свою благонадійність і лояльність. Питома вага «ризикового»персоналу істотно скоротилась.

За результатами проведеного процесу кадрового моніторингу,керівництво компанії відзначили, що:

 • кількість повернень товару і їх частка, в загальній масіпродажів, істотно скоротилося, практично до мінімуму;
 • значно зменшився відсоток зіпсованого товару на самомускладі;
 • скоротилася пропажа пакувального матеріалу.

Також, в ході перевірок, були виявлені «ризикові» схеми шахрайства і незаконного заволодіння майном компанії, які були припинені і ліквідовані.

 

За оцінками керівництва, проведений комплекс перевірок скоротив збитки компанії від крадіжок на 2/3. Надалі збитки були зведені до їх мінімально допустимих значень.

Крім того, в оновленому колективі вдалося сформувати зовсім іншу корпоративну культуру, в якій благонадійність і лояльність поставлені понад усе.

Досягнуті результати дозволили компанії створити необхідну основу для подальшого розвитку і розширення бізнесу.

А Ви впевнені, що у Вашому бізнесі немає лазівок, в які можуть прослизнути шахраї?