Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Кадровий скринінг. Перевіряти, а не сліпо довіряти

main image

Найм персоналу за підсумками ретельного відбору - одна з основних складових у загальній системі безпеки бізнесу. Скринінгові перевірки на поліграфі є основою кадрової безпеки при прийомі на роботу. Це «фільтр», що відсіває неблагонадійних людей. Непідкупно, без «кумівства», без упередженого ставлення, помилкової опори на інтуїцію, оманливого враження.

Часто вся перевірка зводиться до вибору по красивому резюме і по особистим симпатіям. Зворотний бік резюме при цьому не проглядається. Тому що цього не видно неозброєним оком. Те, про що не розповідають на співбесідах, ми з'ясовуємо у кандидата при кадровому скринінгу з використанням поліграфа. Брати людину на важливу позицію без перевірки - це як замовляти окуляри для корекції зору за описом в інтернеті і без попередньої діагностики зору у офтальмолога. Ефект може бути таким же непередбачуваним.

Сам термін «скринінг» в перекладі з англійської означає відбір, сортування. На заході скринінг при наймі використовують ще з 60-70-х минулого століття, запозичивши практику інструментальної детекції брехні у спецслужб.
 

Поліграф дозволяє виявити факти з біографії, також спростувати або підтвердити причетність людини до певних подій, дій. Результати перевірки експертом-поліграфологом дають чітке розуміння, що за людина перед нами, чи здійснював він ризикові дії в минулому, тобто чи становить вона загрозу для безпеки бізнесу.


Які теми розкриває кадровий скринінг (перевірка на поліграфі):

Перевірка на поліграфі перед працевлаштуванням - це бар'єр для кандидатів, які становлять небезпеку для підприємства. Якщо людина завдавала шкоди і крала у попередніх роботодавців, то з великою ймовірністю буде красти і у вас, наприклад. А планові перевірки працюючого персоналу при поліграфному аудиті дисциплінують і утримують від здійснення ризикових дій.


Календар планових перевірок HR Security на двері керівника компанії клієнта

Тестування на поліграфі можливе тільки після добровільного письмової згоди людини. І часто спрацьовує навіть на відстані - кандидат просто не доходить до перевірки або відмовляється від неї, якщо є що приховувати. На його резюме сміливо можна ставити червоний прочерк.

Для благонадійних потенційних працівників це детектор правди, вагомий плюс до резюме і успішного проходження співбесіди, більш високий рівень довіри роботодавця і інше ставлення.

Поліграф можна порівняти з послугою страхування. Проблема може і не потурбувати, а якщо вже трапиться, то шкодуєш, що не застрахувався і несеш збитки. Практика застосування поліграфа перед працевлаштуванням обійдеться набагато дешевше, ніж рішення проблем, які може принести найнятий наосліп ризиковий працівник.

Замовити консультацію
 

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.