Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

СУШІ-стартап: Як хотіли вкрасти у роботодавця 250 тис. грн, але не вийшло

main image

Свій бізнес за чужий рахунок

З якою проблемою зіткнувся замовник перевірок на поліграфі:

З суботи на неділю сталася крадіжка 60 тис. грн. з каси суші-студії, що працює на доставку. Протягом 20 секунд було здійснено взлом дверей в приміщення, крадії забрали гроші і ноутбук. Було очевидно, що працювали досвідчені злодії, які мають відношення до криміналу. І за наводкою. Прийшли саме в день, коли в офісі зібралася виручка за 5 днів роботи. Знали, як діяти.

Завдання перевірок при даному розслідуванні із застосуванням поліграфа

Встановити, чи причетні співробітники до крадіжки, і якщо так, то яку роль вони виконували - навели, скоїли крадіжку, організували, якимось іншим чином причетні.

Підсумки проверкок на поліграфі

В результаті тестувань стало чітко зрозуміло, що направлені на перевірку співробітники до цього інциденту відношення не мали. Але висновки щодо них були багаті життєвим бекграундом.

Непростий кур'єр. У той час як хлопець проживав у Донецьку, друзі попросили його взяти на себе провину за кримінал. У товаришів уже були терміни, і якби їх судили по цій справі, то посадили б гарантовано. А він обійшовся умовним. Також був привід в міліцію за нанесення тілесних ушкоджень. У власників суші-студії він викликав підозри, в зв'язку з чим і був відправлений на перевірку по цій крадіжці.

Су-махінацій-шеф. За одну неробочу комп'ютерну плату примудрився взяти три завдатки і одну оплату на сайті оголошень. Як «компенсацію» забрав з попередньої роботи ноутбук і різне устаткування. Заради помсти скоював крадіжки (в т. ч. у родичів) і інші неправомірні дії. Про таке минуле роботодавець не знав, але людина теж викликала підозри.

Два чоботи пара. На перевірку також направили адміністраторів, які мали доступ до грошей. До крадіжки відношення не мали. Завданням адміністраторів були: прийом замовлень, розподіл грошей, збір готівкових коштів, підрахунок каси та інші обов'язки. Але в роботі виявилися очевидні прогалини і недоробки, істотні проблеми в організації робочого процесу та інші нюанси. Код на замку знали сторонні особи. У приміщення не зміг би зайти тільки ледачий. Гроші зберігалися неналежним чином, вівся безладний їх підрахунок при інших працівниках. Природно, що адміністратори на перевірці найбільше переживали, що через їх помилки в роботі і контролі така крадіжка стала можливою. Навіть до того, що пізніше був виявлений один з конвертів з грошима. Спочатку виникла версія, що зловмисник підкинув його. Але, як з'ясувалося, гроші просто лежали в тумбі, де зберігалися документи та гроші.

На закуску: Так хто ж вкрав гроші?

Пізніше одному зі співробітників подзвонив суші-кухар, який був звільнений за вживання наркотиків. Мовляв, він в курсі, що була крадіжка. Запитав, чи багато вкрали. А потім похвалився і розповів, що сам все це організував. Попрацювавши кухарем, вирішив відкрити аналогічний бізнес. А грошей взяти в касі підприємства. Але розраховував нена 60 тисяч, а на більшу виручку близько 250 тис. грн. Напередодні крадіжки власник частину суми з каси забрав, наче відчував небезпеку. Кухар, звичайно, розчарувався, коли вкрадене не відповідало очікуваному. Стартового капіталу для його бізнесу явно не вистачало. Поїхав за кордон.

Знаючи про те, що йдуть перевірки на поліграфі, співробітник проявив пильність, записав цю розмову і все розповів власникам бізнесу. Хто знає, вчинив би він таким чином в іншій ситуації, без поліграфних розслідувань?

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Висновки замовників даних перевірок на поліграфі

Вдалося розібратися, хто є хто.

З перевірених співробітників були зняті підозри. Власники бізнесу побачили необхідність більш поглибленої роботи з людьми. Тепер вони усвідомили, які запобіжні заходи прийняти і як більш правильно організувати робочий процес, щоб максимально виключити ймовірність таких випадків в подальшому та інших можливих неприємностей.

Замовники перевіркам прийшли до висновку, що абсолютно не розуміли, хто працює у них в компанії, які це люди, яке у них минуле. Прийняли рішення в подальшому при наймі персоналу на важливі посади відправляти кандидатів на поліграфну перевірку. А у вас в компанії випадково немає бажаючих профінансувати свій стартап за ваш рахунок?

Дізнайтеся, як це перевірити!

Замовити консультацію
 
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.