Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як знайти хорошу домробітницю, а не кошмарний сон

main image

Фея з дитячої казки. Приходять у дім – і все навколо блищить. Або досить щоб просто була акуратною, адекватною, чесною, вміла промовчати, віддано ставилася в сім'ї, без участі «жаби» дивилася на пожитки і матеріальні цінності господарів, без панібратства в спілкуванні. Дізнайтеся, як знайти домробітницю для себе, так щоб очікування збігалися з реальністю, і як її максимально точно перевірити, щоб спокійно відкрити двері свого будинку. Стаття для тих, у кого або немає досвіду найму домашнього персоналу, або він є, але негативний.

 Кому потрібна домробітниця

Тільки з 1995 по 2010 в світі стало на третину більше домробітниць. Жінки повертаються до кар'єри або будують бізнес, чи просто можуть собі дозволити наймати домашній персонал. Догляд за будинком – це робота. Тут теж важливий професіоналізм. Якісно наведена чистота – запорука здоров'я. В обов'язки домробітниці входить маса рутинних щоденних справ. Добре, що можна заплатити за них людині, і не морочитися. Так зробили вже багато. Але є ризик не тільки полегшити собі життя хатніми робітниками, а й ускладнити, через найм без якісної перевірки домашнього персоналу.

За неофіційною статистикою, тільки в Києві близько 50 тисяч працівниць, і 52 агентства по найму домашнього персоналу. Всі вони працюють не за трудовою книжкою, без офіційного оформлення, тому і немає контролю закону. Як для роботодавця, так і в інтересах домашнього персоналу. Дуже важливо знайти надійну людину. Крім проф. якостей, особистої приязні і інших людських чинників, саме чесність і порядність грають вирішальну роль.

Критерії відбору більш жорсткі, ніж для персоналу в офіс, і є своя специфіка. З огляду на вторгнення в особистий простір і стіни будинку, за якими завжди багато спокус: «злити» інформацію журналістам, вкрасти, зігнати свою образу на життя, підробити шпигуном для конкурентів господаря. Чи стане подібне вашим особистим досвідом, залежить від правильності вибору кандидата. Отже, як знайти хорошу домробітницю, а не ходячий сюрприз, розглянемо далі.

Домробітниця і клінер – в чому відмінності

Якщо у вас невелика квартира, досить прибрати її разово. Для цього підійдуть послуги клінера. Його завдання – прибирання поверхонь правильними засобами, виведення забруднень. А працівниця по дому виконує більше завдань, проводить більше часу в будинку, контактує з сім'єю, або живе в будинку. Крім прибирання, може стежити за домашніми тваринами, рослинами, виконувати дрібні доручення.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Особистісні якості і вимоги до домробітниці

Небезпечні дзвіночки при спілкуванні з потенційною кандидаткою на хатню робітницю: оцінює інтер'єр, засуджує охайність господарів, задає зайві запитання, розповідає про свої проблеми, повчає, зачіпає релігійні теми, обговорює політику, розповідає про себе якусь непотрібну інформацію, сумнівні відомості. Головні вимоги до домробітниці та критерії вибору людини при спілкуванні: чесність, відкритість роботодавцю в ключових питаннях, надійність, адекватність, психічне здоров'я, досвід, дотримання субординації і делікатність, готовність пройти перевірку на поліграфі.

У кожному конкретному випадку для сім'ї важливі свої нюанси. Наприклад, якщо домашній персонал шукає публічна особа або політик, людина, якій є що приховувати від громадськості, дуже важлива реальна конфіденційність.

Обов'язки домашньої помічниці

Перед тим як вибрати хатню робітницю, продумайте, що ви від неї хочете, чітко позначте кордони в спілкуванні (на "Ви"). Пропишіть чіткі обов'язки та інструкції, ситуації, коли:

  • Вона може діяти на свій розсуд.
  • Вона повинна узгодити, уточнити.
  • Що вирішуєте тільки ви, без порад з її боку.

Як і в будь-який інший роботі, тут важливо мати певний чек-лист завдань, і заздалегідь обговорювати їх з кандидатом. Посадові обов'язки багато в чому залежать від особливостей побуту, інтер'єру, денного графіка членів сім'ї. Всі вимоги до домробітниці бажано обумовити перед прийомом на роботу, і отримати впевнену відповідь, що кандидат з ними згоден.

Важливо вибрати правильну людину на посаду домробітниці

Часом небезпека може бути там, звідки її не чекали. Наприклад, перевірка домробітниці здійснювалася за особистими якостями, професіоналізмом, досвідом і рекомендацями. А зв'язки з криміналом і дані про членів сім'ї були упущені. З будинку почали пропадати цінності. Причина – несприятливі родичі домробітниці, які отримали доступ до будинку з її вини.

Які недобросовісні вчинки роблять домогосподарки

Причиною неприємних ситуацій можуть стати: істотні боргові обов'язки перед банком, приватними кредиторами, смертельно небезпечні проблеми зі здоров'ям у членів сім'ї і гостра фінансова необхідність вкрасти. Як приклад, інших варіантів стимулів для ризикових дій домашнього персоналу може бути багато. Якщо в єдине ціле змішалися тиск обставин, можливості і самовиправдання, то, відповідно до теорії трикутника шахрайства, дія буде здійснена з великою ймовірністю. Навіть якщо людина – сама доброта.

Домробітниця може завдати моральної шкоди, здійснюючи неадекватні дії. Спати в ліжку господарів або приміряти речі в гардеробній, наприклад. Це не найстрашніше, але поширене. При бажанні, може і нашкодити репутації на свій розсуд, виправдавши недотримання таємниць особистою думкою про поведінку і життя господарів. Тому природне бажання господаря будинку –  перевірити домробітницю при прийомі на роботу максимально, щоб знати не тільки про її досвіді, а й про те, що твориться в голові у людини. Про це ми ще розповімо далі.

Де найкраще шукати домашній персонал

Найняти хатню робітницю можна через агентство або самостійно. У першому випадку перевірка домашнього персоналу здійснюється фірмою, і до роботи в сім'ях допускаються люди з відібраної бази.

Фірма

Спеціалізовані агентства знають, як перевірити домробітницю перед знайомством з клієнтом. Рекрутери розуміють специфіку роботи і визначають відповідність кандидата запитам конкретного клієнта. Але для самого працівника виплата комісії з зарплати може бути невигідною і часто домробітниці шукають роботодавця самі. Або агентство бере свою комісію з роботодавця.

Сайти

Домробітницю можна шукати: на OLX і в інших популярних каталогах приватних оголошень, біржі пошуку виконавців Кабанчик (без проживання, на разове або регулярне залучення), на міських форумах, форумах власників приватних будинків, інтернет-ресурсі Vgorode, розміщуючи вакансії на сайтах по роботі, в соціальних мережах.

Опитування друзів і знайомих

Це, звичайно, простіше. Але вдача посміхається не всім. До того ж, є суб'єктивна думка людини про домробітницю та якість її роботи, яке може не збігатися з вашою. Рекомендації можуть бути надані по якимось особистим домовленостям.

Як не потрапити на шахраїв і недобросовісних кандидатів

Часто люди помиляються у виборі домашнього персоналу, якщо схильні довіряти словам і покладаються на свою інтуїцію, або не можуть розговорити людину на співбесіді в достатній мірі. Або просто не знають, як перевірити домробітницю в соціальних мереж, за відгуками в чорних списках, за наявністю криміналу, проблемних боргів, судимостей кандидата або його родичів, інцидентів з потраплянням до поліції. А на вигляд хороша людина може такою і не виявитися. Як приклад: часто навіть тривале спілкування з тренером не дає батькам зрозуміти, що перед ними садист, який прийшов в професію задовольняти свої неконтрольовані потреби. Де гарантії, що домробітниця не прикривається овечою шкурою, щоб стати вовком та красти у господарів?

Співбесіда з домробітницею –  що запитати?

При особистій бесіді з людиною важливо не тільки озвучити свої вимоги, очікування і умови роботи, але і копнути глибше. Ви пускаєте робітника в будинок, відкриваєте доступ до всього, що там знаходиться. Це дає підстави ставити конкретні питання про минуле, проблеми, культурні цінності і життєві принципи людини, без тіні сорому. Немає незручних запитань, якщо необхідність отримати на них відповідь обґрунтована посадою людини. Ви не лізете в душу, ви прагнете забезпечити свою безпеку і спокій. Є спосіб отримати інформацію, яка має значення і точність, розговорити людину в правильному руслі. За вас це зробить експерт-поліграфолог.

Як перестрахуватися? Що запитати у кандидата?

З перевірки рекомендацій по телефону може початися детальна перевірка домробітниці на чесність, але впевненості на 100% тут немає. Можна домовитися і підстроїти хороші відгуки про свою роботу.

Як перевірити домробітницю на компетентність?

Перше, на що слід звернути увагу, це зовнішній вигляд людини – волосся, нігті, охайність одягу. Професіонала свого діла не збентежать питання про вибір хімії для різних поверхонь і особливості поводження з різними матеріалами. Людина повинна вміти розбиратися в інструкціях до дорогої побутової техніки, а не клацати навмання.

Добре, а як же мені реально все дізнатися про людину?

Запитати? Ні, напевно, мало. Хто вам розповість про свої огріхи, якщо хочеться отримати роботу?

На допомогу приходить перевірка домробітниці на поліграфі, де поставлять потрібні питання, за вас, за правильною методикою, з урахуванням всіх ризиків. Але, найважливіше –  правдивість сказаного підтвердять або спростують з найбільш високою точністю. Це єдиний спосіб дізнатися найважливіше про людину перед прийомом на роботу. Завдання експерта-поліграфолога – розговорити, провести продуктивний діалог, дізнатися все про кандидата з його минулого.

Перевірка на поліграфі

Детектор брехні – точна техніка, з використанням якої проводиться перевірка домробітниці на чесність, минулий досвід, благонадійність, справжність трудової біографії в резюме. Розговорити і докопатися до істини під силу професіоналу, який напрацював досвід проведення тестувань домашнього персоналу. Перевірка СТАНДАРТ включає певний чіткий перелік ризикових тим, за якими тестується кандидат. Перевірка PRO дозволяє заглибитися в проф. питання, саме її найчастіше замовляють при наймі домашнього персоналу.

Змовити консультацію
 

Поради від HR-Security

Якщо ви хочете дізнатися про людину правду, перевіряйте її на поліграфі перед працевлаштуванням. Якщо їй нічого приховувати, необхідність такого тестування не збентежить і не стане «вторгненням в особистий простір». Людина вторгається в ваш будинок, а з якими намірами і минулим – невідомо. Як їй підтвердити свою чесність? Словами – ніяк. А перевірка на поліграфі дає таку можливість їй же самій.

Довіряйте тільки після того як перевірили. Перестрахуйтеся, щоб потім не шкодувати про помилковий найм. Ми тестуємо на поліграфі домашній персонал як для агентств з працевлаштування та підбору кандидатів, так і для приватних осіб. Маємо свої напрацьовані роками методики поглиблених перевірок RPO по кожній посаді. Задавайте свої питання:

Замовте перевірку домашніх рабітників на поліграфі:

 

 

 

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.