Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Як не розчаровуватися в людях після прийому на роботу

main image

Роботодавці або різко за, або категорично проти поліграфа. Для одних це "занадто жорсткі методи", а для інших - обов'язкова умова компанії при прийомі на роботу, особливо на ключові (критично важливі) посади.

Коли людина тільки влаштовується в компанію, що дає тест на детекторі брехні - яку інформацію можна отримати і в чому її цінність? Чи варто вводити дану практику в процес рекрутингу, або це марна трата грошей, крайність, відлякувач для кандидатів? Дамо відповідь, надавши кейси - недавні перевірки по різних посадах з різних сфер діяльності.

Перевірка на детекторі брехні при прийомі на роботу: виявлені ризики на фінішній прямій закриття вакансії

КЕЙС 1


Сфера бізнесу - будівництво
Хто проходив перевірку перед наймом: Потенційний співробітник служби технагляду

Виявлені ризики при тестуванні на поліграфі:

 • Вживав алкоголь з колегами, в міру, в особливих випадках. Періодично йде в запої, останній раз минулого тижня - пив 4 дні поспіль, відзначаючи свій день народження.
 • Отримував "відкати" за надання неповних пакетів документів підрядниками. Повідомив, що це траплялося лише близько 10 разів, але інформація виявилася неправдивою - на детекторі брехні була виявлена ​​значна реакція. Пояснив її тим, що дійсно отримував відкати більше 10 разів, але точна кількість не пам'ятає.
 • Вносив недостовірні дані в чек-листи потай від роботодавця.
 • Повідомив, що відношення до грубим службовим порушень не має, що теж виявилося брехнею - були виявлені значущі реакції на питання про вчинення грубих службових порушень на минулих роботах і мотиви працевлаштування з метою нанесення матеріального збитку.
 • Тричі затримувався співробітниками міліції за вчинення хуліганства та розпивання алкоголю в громадському місці.
 • Прогулював роботу без поважних причин.
 • Мати має судимість за вбивство.
 • Були виявлені значні реакції на питання по:

➣ азартних іграх (з'ясувалося, що в студентські роки грав на ігрових автоматах на гроші);
➣ звільнення через нанесення роботодавцю шкоді і через допущення грубих порушень;
➣ мотиви працевлаштування з метою скоєння крадіжок, отримання відкатів і нанесення матеріального збитку роботодавцеві (пояснив, що в разі пропозиції відкату відмовлятися не буде).


Як Ви думаєте, про такий бекграунд можна дізнатися на співбесіді?

Якщо діяти популярними методами - перевіряти за реєстрами (а чи все туди потрапляє?), продзвонювати попередні місця роботи, вивчати профілі в соц. мережах і іншими шляхами:

 • Наскільки високими будуть достовірність, повнота і значимість цієї інформації?
 • Скільки часу займе перевірка у фахівця служби безпеки або співробітника HR відділу?
 • Чи є у компанії ресурси це робити, на постійній основі?

Працюючи традиційними методами, про кандидата збирається інформація з різних джерел - там, де зафіксовані сліди дій людей. Якщо зафіксовані, і якщо так, як є насправді, а не у вигідному світлі.

Поліграф же працює з першоджерелом інформації - кандидатом. Тільки сама людина знає на 100% зробила вона що-небудь чи ні. І головне завдання поліграфолога - з'ясувати у кандидата на вакансію цю інформацію в ході опитування з використанням поліграфа.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.


КЕЙС 2


Приватне підприємство
Хто проходив перевірку перед наймом: Потенційний водій

Виявлені ризики при перевірці на поліграфі:

 • Двічі вживав амфетамін.
 • Пару років тому йшов в запій.
 • У шкільному віці здійснював дрібні крадіжки. На минулих роботах крав бензин для свого авто і взяв без дозволу продукцію компанії (5 одиниць).
 • Брав участь у квартирній крадіжці (чекав злодія в машині).
 • На минулих місцях роботи:

➣ надавав керівництву недостовірні дані в звітах про пробіг автомобіля і витрати палива;
➣ притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху (парковка в невстановленому місці);
➣ прогулював роботу, пославшись на хворобу;
➣ невчасно проводив технічне обслуговування автомобіля, проїжджаючи на ньому довшу відстань, ніж передбачалося.

 • Підтримує дружні стосунки з людиною, який здійснює протиправні вчинки (краде).
 • Грає з друзями в карти на гроші, робить ставки в букмекерських конторах, купує лотерейні квитки.
 • Винен банку невелику суму по кредитній карті, своєму другові, а також своєму батькові - близько 150 тисяч грн (в реєстрах цього немає!).

ВІДЕО: Дмитро Гордон на форумі "Big Money" в Одесі розповідає, чому застосовує поліграф:


Яким чином в ході перевірки ми отримуємо від кандидата інформацію:
 

Опитування з використанням поліграфа (ГІП) - це алгоритм, де є свої правила і підходи, процедура:

У передтестової бесіді перевірюваний спочатку ознайомлюється з майбутніми питаннями тестування, обговорюється тематика питань. Поліграфолог повинен переконатися, що людина точно розуміє, про що мова. В ході цього діалогу кандидат повідомляє поліграфологові інформацію про себе, яку він готовий відкрити роботодавцю. Всі ці питання можна задати і на співбесіді. Але точно визначити, чи чесна відповідь на них, під силу не кожному фахівцю. Достовірність інформації дозволяє визначити тест на детекторі брехні.

Людина або сама розкривається і розповідає про свій бекграунд все як є, або поліграфолог виявляє обман при відповідях на питання вже на тестуванні - сказано "ні", а насправді "так".

Перевірюваний може замкнутися і не відповідати, не розповідати нічого і не пояснити зафіксовану поліграфологом реакцію на питання, що свідчить про обман. Але роботодавець точно дізнається, якого роду ризики виявлені. Наприклад, людина говорить, що крала у батьків в дитинстві дрібниця з кишень, і більше нічого. А в дійсності продовжує красти далі, тільки вже у роботодавця.


Наша практика


Представили Вам лише деякі результати недавніх тестувань. Роботодавці, які замовляють послуги детектора брехні, направляють до нас тих, хто вже успішно пройшов співбесіду. І все те, що з'ясовується на такій перевірці, могло б залишитися за кадром.

Поліграф дозволяє:

 • Отримувати 100% достовірну інформацію.
 • Уникнути суб'єктивних висновків, кумівства, упередженого ставлення до кандидатів у HR-менеджерів, задіяних в процесі рекрутингу, помилок в оцінці кандидатів.
 • Економити час фахівців, позбавити від рутинної роботи.
 • Підтверджувати свої висновки і/або отримати зовнішній акцепт, у випадку спірної ситуації.
 • Прискорити процес вибору благонадійних в свою компанію.
 • Не втратити оптимального кандидата через затягування процесу перевірки та прийняття рішення.
 • Уникнути втручання зацікавлених осіб в процес прийняття рішення по кандидату, не взяти на роботу "баласт".

Ви можете і не застосовувати поліграф! Але настане момент, коли всі ризикові і негативні кандидати прийдуть до Вас на роботу після провалу у Ваших конкурентів, які давно і успішно застосовують поліграф в дії - відсівають ризикових кандидатів.

Впевнені, що ваша система рекрутингу та перевірки кандидатів визначить ВСІ ризики?

Можете почекати, поки конкуренти наймуть всіх благонадійних, а інших залишать Вам. Або можете вже зараз почати застосовувати поліграф і залишати ризикових кандидатів "за бортом". А про тих, кого наймаєте, знати весь ризиковий бекграунд - чого від них можна очікувати і що тримати під контролем.

Не чекайте - застосовуйте поліграф!
За консультацією звертайтеся:


 Євген Красюк +380675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)


 
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.