Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Как работает полиграф: видео и шпаргалки по прохождению

main image

Сторіччя тому люди отримали можливість розпізнавати брехню за допомогою техніки. Уже сьогодні детектор брехні - НЕ загадкова машина правосуддя, а компактний прилад, який використовується і в приватних цілях, при працевлаштуванні, для проведення внутрішніх розслідувань в компаніях. Перед проходженням перевірки, люди дивляться в мережі відео, як працює детектор брехні, намагаючись зрозуміти, до чого бути готовими. Чи такий страшний поліграф, яким його малює уява?

Что такое полиграф?

Комп'ютерні прилади нового покоління складаються з ПК або ноутбука, сенсорного блоку, датчиків, веб-камери для запису аудіо і відео. Сенсорний блок знімає безперервні дані з датчиків, на їх основі формується поліграма, далі фахівець проводить її інтерпретацію, робить висновки і аналіз отриманих відповідей на питання і відображає інформацію про людину або подію в звіті (висновку)

Про протидію поліграфу, багатотисячному досвіду перевірок і про те, як працює поліграф - відео виступу Рибальченко Олега Миколайовича, директора компанії «Кадрова безпека» (HR-Security):

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Як працює поліграф, за якими показниками слідкують

Коли людина обмірковує питання поліграфолога, відповідає помилково "так" / "ні", тіло видає її. Ці жести можна спробувати розпізнати, не будучи професіоналом, по книгам на кшталт «Мови рухів тіла» Аллана Піза, але точні сигнали організму під силу зафіксувати тільки техніці. Поліграф реєструє параметри верхнього і нижнього дихання, серцево-судинної активності (тиск, пульс, кровонаповнення судин) і електричного опору шкіри. Причому синхронно і точно, при найменших змінах. Давайте відкриємо двері в кабінет, де йде тестування і подивимося, як проходять поліграф відео перевірки на «подружні теми», як реагують люди на питання:

Проходження поліграфа

В інтернеті представлені рекомендації про те, як правильно пройти поліграф: відео, статті, інтерв'ю, особистий досвід з блогів. Перед авторами стояло завдання дати людині те, що вона шукала - слушні поради щодо ходу перевірки і способів обману детектора. Сама підготовка до тестування проста:

  • Виспатися, не менше 8-ми годин.
  • День до перевірки жити в звичному ритмі.
  • Не переїдати.
  • Відчувати себе нормально.
  • Не розглядати перевірку як щось надприродне і страшне.
  • Не приймати заспокійливі, алкоголь, допінги, седативні препарати.
  • Якщо ви не в порядку (захворіли, розлад шлунка, не виспалися, перевтомилися), попросіть Замовника перенести перевірку на інший день.

Як обдурити поліграф

Фармакологічні, механічні, психологічні способи, як обдурити поліграф, відео та інша інформація з інтернету допоможуть даремно згаяти час або зіграють проти самої людини, яка перевіряється.

Часто використовують прості і доступні прийоми для обману поліграфа - фармакологічна протидія за допомогою заспокійливих препаратів, наркотиків, алкоголю. Але результатом стане припинення перевірки, перенесення на другий день або позначка про протидію поліграфу в звіті (що побічно підтверджує факт - людині є що приховувати). Помічники психіці у вигляді кнопки в черевику або прикушення язика будуть швидко розпізнані по датчикам тремору, непосидючості опитуваного, неадекватних реакцій на питання.

Спотворити картину перевірки під силу тільки людям з серйозними розладами психіки або тим, хто проходив роки дорогої спецпідготовки, для роботи в державній розвідці, наприклад.

Результати тестування, достовірність і аналіз

Щоб зрозуміти, що буде відбуватися на перевірці, подивіться як працює детектор брехні відео тестування кандидатів в Народні Депутати України компанією «Кадрова безпека»:

За підсумками тестування Замовник перевірки отримує на руки звіт з читабельною інформацією по ризикових темам, коротким психологічним портретом, іншою інформацією про особу. Точність перевірки найвища (до 95%), її немає з чим порівняти, тому як конкуруючих з поліграфом методів не існує.

Висновок

Поліграф - високоточне обладнання. Щоб пройти перевірку без проблем, головне - не намагатися її провалити, протидіючи поліграфу. Технології не стоять на місці, і детектор брехні нашого часу фіксує найменші зміни за показниками. А ось з методами обману поліграфа поки ніяких оновлень. Але якщо винайдуть, ми про це напишемо.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.