Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Керівник компанії Google розповів, що найважливіше на співбесіді

main image

Все залежить від однієї деталі... Коли справа доходить до співбесіди, головне - підготовка, адже так?

Нам часто кажуть, що в процесі співбесіди ключову роль у визначенні наших шансів пройти на наступний рівень відбору грає ретельне ознайомлення зі сферою діяльності потенційного роботодавця і підготовка. Тим не менше, один з керівників компанії Google стверджує зворотнє.

"Які Ваші слабкі сторони?", "Де Ви бачите себе через п'ять років?" - Одні питання легші, інші важчі, але, за словами Пітера Роупера, голови по стратегії розвитку мобільного напряму Google, відповіді на них не дають повної картини.

Навпаки, він стверджує, що набагато важливіше побудувати зв'язок зі своїм потенційним роботодавцем.

Тому він вважає за краще ставити такі питання, як "Який Ваш улюблений колір?", "Яким був самий божевільний вчинок у Вашому житті?" Або "Що б Ви записали в список того, що потрібно встигнути зробити за життя?"

Ці незвичайні теми виводять людей із зони комфорту і підштовхують поділитися своїми захопленнями, що, в свою чергу, забезпечує куди більш цікаву розмову.

"Але не настільки важливі ці питання, наскільки важлива розмова, яка піде за ними, адже вона дасть Вам унікальну можливість в повній мірі зрозуміти, чим живе конкретна людина і що її мотивує," сказав Роупер журналістам CNBC.

"Найпродуктивніші працівники нашої компанії - це ті, які щасливі," - додав він.

"Щасливі ті, хто ставить перед собою складні цілі, а ще ті, хто бачить в роботі щось важливе для себе."

Але розмова - це двосторонній процес, тому HR-фахівці компанії Google склали чек-лист підготовки до співбесіди для рекрутерів, який допоможе відібрати кращих претендентів. HR повинен відповісти на наступні питання. Чи дійсно вони:

  1. Розуміють процес і свою роль в співбесіді для вашої компанії?
  2. Знають, як підготуватися до співбесіди (які питання задавати, скільки часу виділити, на що дивитися в резюме і т.д.)?
  3. Мають необхідні навички, щоб провести інтерв'ю таким чином, щоб кандидату сподобалася компанія незалежно від того, візьмуть його на роботу чи ні?
  4. Знають, що законно питати, а що ні?
  5. Знають, як забезпечити ефективний зворотний зв'язок і дати змістовну оцінку через інтерв'ю?
  6. Розуміють, що робити далі, після співбесіди?

Ці питання будуть ефективні також при підборі кандидатів на посаду HR в компанії, так як вони відображають не тільки професійні якості, а й наскільки здобувач розуміє суть своєї майбутньої роботи.

Отже, наступного разу, коли Вам доведеться пройти співбесіду, згадайте, що роботодавці зовсім не зацікавлені почути завчені відповіді. Вони просто хочуть познайомитися.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.