Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Кейс №1. Перевірка начальника відділу закупівель виробничого підприємства

main image

По начальнику відділу закупівель виробничого підприємства виникли підозри, що він вступив в змову з постачальниками і отримує неправомірну вигоду (бере хабарі) за проведення закупівель сировини, поставляє навмисне неякісну сировину і маніпулює цінами на сировину.

Причиною питань до начальника відділу послужив той факт, що план по заготівлі сировини систематично не виконувався і закупівлі відбувалися, в основному, у 2-3 постачальників. Також, особливість полягала в тому, що після поставки сировини на підприємство, його якість перевіряла лабораторія і, якщо не витримувалися норми, відбувалося повернення. У зв'язку з цим у деяких постачальників накопичилася значна сума боргів перед підприємством.

Після проведеної зустрічі з фахівцем СБ підприємства підготувалися до даної перевірки, призначили дату співбесіди.
В ході тестування з'ясувалося, що в даному регіоні, де працює підприємство, великих постачальників небагато і підприємство змушене у них купувати сировину, до будь-яких хабарів або відкатів співробітник причетний не був, працював благонадійно і лояльно. Початкова версія не підтвердилася. Основною причиною такої ситуації стала неякісна робота з постачальниками і відсутність системної роботи з дебіторською заборгованістю.

У підсумку, власники підприємства змогли побачити реальну ситуацію, оцінити її з усіх боків і прийняти зважене рішення.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.