Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Кейс Hr-Security. Перевірка фінансового директора - холодний душ для Власника

main image

Беріть попкорн і сідайте читати. Буде цікаво.

На перший погляд, в компанії клієнта все йшло добре. Сфера діяльності - продаж авто і запчастин. Людей, у яких був би ідеально «чистий» висновок від поліграфолога, в принципі не так багато. Але те, що розкрилося при перевірці - явний перебір, несподіваний для керівництва.

Ситуація виникла така:

Раптово звільняється фінансовий директор, права рука керівника. Причина - вигоряння, втома, душа вимагає змін. Сумнівна і підозріла, адже компанія успішна і посаду висока. Людина працювала, всіх все влаштовувало, нарікань немає.

Можливостей здійснювати ризикові дії у цього фін. директора було більше, ніж у бухгалтерії. Конкретики, підозр не повідомили, крім факту - бажання звільнитися без виразних причин.

Власник хотів з'ясувати, що відбувається в бухгалтерії і фінансовому відділі.

І конкретні запити:

  • Чи здійснювала ця співробітниця, на ключовий для компанії посади, ризикові дії, які могли стати причиною раптового звільнення.
  • Чи завдала вона шкоди і збитків компанії своїми умисними діями - недостовірні дані в фін. обліку, помилки, привласнення грошей компанії і ін. Якщо так, то які і в яких напрямках.

Про що нашому експерту-поліграфологові вдалося розговорити цього фінансового директора

В ході перевірки з'ясували наступне:

  • Близько року перевіряєма привласнювала гроші з карток компанії для своїх особистих потреб, від 7 до 10 тис. грн на місяць. Сукупний збиток, завданий нею компанії, склав близько 8-10 тис. доларів за рік роботи.
  • Розподіляла премії за підсумками інтимних відносин з підлеглими, а не за результатами їх роботи.
  • Зловживала алкоголем, чим дуже здивувала керівництво.
  • Не зупиняла, а навпаки заохочувала привласнення грошей компанії іншими співробітниками.
  • Зливала конфіденційну інформацію своєму бойфренду, що працює в керівному складі у конкурентів.

На наступний день перевіряєма зателефонувала керівництву. Запевняла, що поліграф - це все дурниця, і тому вона хоче пройти його ще раз, щоб довести свою непричетність. Типова реакція і поведінка ризикових співробітників. Але вона так і не прийшла на повторну перевірку. Мабуть, думка про те, що доведеться заново пережити всі питання і хід тестування, викликали у фінансового директора шок.

Люди так розкриваються на тестуванні, тому що розуміють, що в ході перевірки приховати брехню не вийде. Завдання досвідченого поліграфолога - розговорити людину, щоб вона все повідомила сама. Ми даємо можливість перевіряємим бути відкритим, а ось відкриватися роботодавцю чи ні - вирішує сам кандидат на вакансію або співробітник компанії. Причини таких грубих порушень з боку цієї жінки - повна відсутність контролю від керівництва і надмірна довіра до даного співробітника.

Так, злодійство і махінації в бізнесі по-українськи зустрічаються часто. І немає ідеальних людей, у кожного є свій "скелет у шафі". Завдання поліграфної перевірки - виявити ризикові дії з минулого людини, щоб роботодавець міг проаналізувати, влаштовує його це чи ні, чи може він з цим миритися, або не ризикне.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.