Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Кейс з практики Hr-Security. Малий бізнес на довірі - мінус 6000 у. е.

main image

Як «своя», на думку роботодавця, людина вкрала 6000 доларів і зовсім не кається

Часто в малий бізнес беруть партнерами, помічниками або працівниками «своїх людей» - друзів, по знайомству, родичів і т. д. Чому? Щоб відчувати хоч якусь частку впевненості, що людина не зрадить, чи не обікраде, не зашкодить. Але часто виявляється, що така довіра ні на чому не основана, крім шибного уявлення про людей, помилкової особистої думки. Також буває і з людьми, які багато років працюють в компанії, і вважаються «своїми». Приклад з нашої практики далі.

 Сфера діяльності клієнта

 Інтернет-магазин елітної продукції

 Штат співробітників  5 чоловік
 Замовлена послуга  Розслідування із застосуванням поліграфа
 Вартість послуги  100$
 Збитки компанії клієнта, причина звернення   Пропало 6000 $ виручки
 Результат від поліграфа  Підтвердили причетність працівника. Клієнти повернули собі 4500$. Решту суми працівник поверне по нотаріальному договором позики

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Ситуація: До нас звернувся власник Інтернет-магазину елітної продукції. Власник є адміністратором сайту, бухгалтер - його родич. У штаті кілька менеджерів, водій. Система обліку замовлень проста - надходить заявка, водій привозить клієнту товар, клієнт підписує квитанцію і передає готівку, водій привозить квитанцію і гроші в офіс. Вівся регулярний облік, але бухгалтер пішов у тривалу відпустку, а власник не вів облік за нього так часто, як це відбувалося раніше. В результаті по поверненню бухгалтера була виявлена ​​недостача 6000 $. По кількох замовленнях грошей немає, а квитанції є, підроблені підписи, відсутня одна квитанція. Все вказувало на водія.

Кого перевірили: Водій.

Що з'ясувалося на поліграфі: За підсумками перевірки, водій, що пропрацював 7 років, виявився злодієм. Підприємець вважав його "своєю людиною" в компанії, а виявилося зовсім протилежне. Водій не каявся в скоєній крадіжці.

Отже, ми підтвердили причетність, водій зізнався власнику в крадіжці, повернув частину сумми 4500$, так як 1500$ вже встиг витратити. Останню сумму поверне по нотаріальному договором позики.

Висновки і поради до цієї ситуації: Малий бізнес не будується на сліпій довірі. Бізнес - це не сім'я і не дружба. Довіра має бути на чомусь обгрунтованою. І навіть теплі стосунки з робітниками не дадуть вам гарантії, що «своя людина» не скористається потрібної ситуацією, щоб вас обікрасти.

Повинна бути продумана до дрібниць система обліку грошей, товару, інших ресурсів компанії. Щоб вважати, що ви працюєте на довірі, забезпечте справжню довіру. Тобто, довіру, засноване на розумінні, хто перед вами. Все інше - ілюзія, сприйняття людей такими, якими ви хочете їх бачити. Перевіряйте людей на поліграфі до працевлаштування і планово - зі встановленою періодичністю перевірок. Це захистить ваш малий бізнес від збитків, крадіжки, інших ризикових дій. Співробітники, знаючи про поліграф, будуть зважувати кожен свій крок, розуміючи, що вони не зможуть приховати правду від поліграфолога.

Замовити перевірку на поліграфі перед наймом, для розслідування ситуації, для перевірки вже працюючих співробітників: 0675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.