Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Кейс. Детектор брехні: Питання на мільйон

main image

Як би ви відреагували, якщо в бюджеті підприємства - діра в мільйон? Напевно, засмутилися б. Якщо справа стосується нестач на складі, то подумали б: «А хто ж це так зухвало краде?». Закономірне питання. На яке ми і шукали відповідь для замовника, у якого великий інтернет-магазин.

За період в декілька місяців на складі була зафіксована недостача в 1 мільйон гривень. Звичайно, всяке бувало, але така цифра надто значна і необхідно було дізнатися правду, вжити заходів. Примітний той факт, що за деякими найменуваннями товару недостача була в 2-3 рази більшою, ніж сума продажів цього ж товару за даний період.

Керівництво хотіло розібратися, чи причетний хтось до великих крадіжок, так як довіра до цих людей похитнулася не тільки у керівництва, але і у деяких партнерів компанії. Співробітників запідозрили в змові з людьми, яких раніше звільнили з цієї компанії, з постачальниками і покупцями товару.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

У вас теж є своя невизначена ситуація, яка вибила з колії? Замовте перевірку на поліграфі і розберіться в тому, що відбувається:

Замовити консультацію
 

Не спійманий не злодій. Як спіймати?

Звичайно, тут була цікава головоломка для аудиторської компанії, і причин такої недостачі в 1 млн.грн могло бути багато. Але, завдяки тестуванню на поліграфі, вдалося з'ясувати, що справа не в навмисній крадіжці співробітників. Було перевірено 7 осіб, включаючи начальника складу.

Свідомих навмисних дій для створення такої недостачі вони не скоювали.

З'ясувалося, що троє з перевірених регулярно вживали алкоголь на робочому місці, недобросовісно виконували свої обов'язки. А також скоювали крадіжки канцелярії, упаковки різних інших дрібниць.

Раніше співробітники допускали таку поширену помилку в обліку, як подвійна накладна. Але про ці факти вони повідомляли керівництву. Фізично могли б привласнити товар, але не зробили це.

Як налагодити благонадійну роботу

Після перевірки співробітники отримали до своєї репутації вагомий плюс - підтвердження того, що не скоювали великої крадіжки. В даному випадку поліграф послужив детектором правди. Для тих же, хто приходить на перевірку з бажанням що-небудь приховати - це детектор брехні.

За підсумками тестувань керівництво отримало достовірну картину того, що відбувається в компанії і змогло налагодити більш ефективну, беззбиткову роботу. Для компаній з великими оборотами перевірка працівників складу - обов'язкова міра для забезпечення фінансової безпеки та бездоганної репутації у постачальників, партнерів, клієнтів.

Краще знати заздалегідь про потенційно можливі ситуації та вжити заходів, ніж розбиратися з уже фактичною проблемою. Не витрачайте час, перевірте, хто працює у вас на складі:

Вид Тип перевірки Вартість, грн.
table image Перед працевлаштуванням - STANDART 2000 замовити
table image Перед працевлаштуванням - PRO 2400 замовити
table image

Поліграфний аудит

(для працюючих співробітників)

2300

замовити
table image Розслідування за фактом події

2500

замовити

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.