Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Корпоративне шахрайство

main image

Будь-який факт корпоративного шахрайства завдає компанії шкоду, яка позначається на всіх основних сферах діяльності організації, на її зовнішньому іміджі і часто має негативні наслідки, які настають з часом, а їх масштаб важко передбачити. Іноді, справа може дійти до банкрутства компанії.

В якості негативних наслідків 46% респондентів дослідження «Практика протидії корпоративному шахрайству» вказують втрату активів, 61% - не одержаний прибуток, 38% говорять про негативні репутаційних наслідки і половина учасників нашого опитування визнає погіршення морального клімату в трудовому колективі. Три компанії з 43 вказують, що прямі збитки від корпоративних злочинів перевищив 1 млн. Дол., П'ять компаній - що сума склала від 100 тис. Дол. До 1 млн.

Звичайно ж, в першу чергу питаннями боротьби з корпоративним шахрайством стурбовані, власники. Проте, і серед менеджменту компаній зустрічаються борці з корпоративної злочинністю.

Опишемо коротко три основні підходи бізнесменів до зазначеної проблеми:

1. «Максимальний», варіант полягає в тому, що бенефіціари не сприймають корпоративні зловживання. Таке ставлення вкрай важливо, тому що саме власники задають загальний вектор політики компанії, встановлюють правила і процедури, створюють функціональні інститути корпоративного контролю. Роль вищого керівництва першорядна у впровадженні системи протидії корпоративному шахрайству, наполегливість і принциповість у постійній підтримці цих механізмів. Компанії, на чолі з такими керівниками, виявляють і ефективно припиняють корпоративні зловживання (тобто здійснюють реактивне реагування), а також мають працездатні проактивні інструменти (наприклад, anti-fraud, anti-bribery compliance).

2. Суть наступного підходу полягає в тому, що власники бізнесу усвідомлюють і визнають факт наявності корпоративного шахрайства в компанії, проте реагують тільки на особливо гострі випадки. Таке ставлення до проблеми, мабуть, найчастіше і зустрічаються практично постоянно.Слабость такої позиції очевидна: ризик здійснення великого розкрадання, постійні економічні втрати, неефективний менеджмент, низька привабливість компанії для інвесторів, низький рівень корпоративної культури, істотні ризики репутацій, що тягнуть заподіяння шкоди бренду компанії.

3. І, нарешті, третій варіант, який, на жаль, характерний і для структур з державною участю, полягає в практично повне заперечення фактів корпоративних зловживань в організації. Така позиція керівництва породжує практично повну безкарність співробітників і ілюзію благополуччя. Подібна картина може зберігатися досить довго, але в разі проведення серйозної перевірки, результати завжди виявляють велику кількість випадків корпоративного шахрайства і значні економічні втрати.

Найбільш дієвим способом боротьби з корпоративними злочинами є поєднання профілактичних заходів і заходів щодо виявлення, розслідування і запобігання наслідків фактів шахрайства.Одним з найбільш ефективних інструментів у виявленні неправомірних актів є поліграф. Незважаючи на те, що впровадження і постійне підтримання таких систем протидії корпоративному шахрайству вимагають значних ресурсних витрат, вони дають суттєвий ефект для бізнесу компанії в майбутньому.

Ми знаємо про тестування на поліграфі все, і з задоволенням відповімо на Ваші запитання.

Звертайтеся: +38(044)351-1600

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.