Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Кейс: Крадіжка великої суми в офісі: хто всі ці люди?

main image

Проблема українського підприємництва з ТОП-5 - крадіжка на робочому місці. Поруч з вами по офісу може ходити як дрібний злодюжка, так і спритний вовк в овечій шкірі, через дії якого бізнес зазнає збитків, зовсім занепаде.

«Погано лежати» може як дрібна канцелярія, так і кілька десятків тис. дол, наприклад. Один з наших клієнтів зіткнувся і з тим, і з іншим. Компанія розташовується в дворівневому офісі в центрі, сфера діяльності - торгівля.

Напередодні чергової закупівлі клієнт виявив, що 35000 $ просто немає. З попередньої бесіди стало очевидно, що в офісі не вівся детальний контроль фінансів і товарів, камера спостереження тільки на виході з коридору холу офісу, на поверсі розташовується ще кілька компаній. Сторонні люди можуть, при бажанні, потрапити в офіс, двері часто не були закриті. Злодій просто скористався ключами, безперешкодно відкрив сейф, вкрав готівку. І природно виникло питання - чи причетний хтось із співробітників до крадіжки, якщо так, то яку роль виконував. Компанія невелика, людей не багато. Перевірку на поліграфі за фактом даного інциденту пройшли п'ять з них. За підсумками перевірки з'ясувалося, що персонал компанії - як на підбір.

Небезпечна довіра

На жаль, того, хто привласнив кілька десятків тис. дол. з числа співробітників не виявили. Той факт, що його співробітники не причетні до цієї крадіжки, заспокоїло підприємця, але все інше - шокувало. Він зрозумів, що поняття не мав, хто насправді всі ці люди, що знаходяться з ним в офісі. Поки час і думки були спрямовані на прибутковість бізнесу, в офісі відбувалося свавілля.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

 

Чим займалися троє з п'яти співробітників, крім роботи:

  • Перший. Крав дрібні суми в іншому кабінеті з ящика столу, місця зберігання накопичуваної готівки.
  • Другий. У минулому році вкрав гроші з шухляди столу в офісі.
  • Третій. Крав гроші в офісі, привласнював товари, якими торгує компанія.

На жаль, на багатьох торгових і виробничих підприємствах дуже актуальний злободенний жарт: «А що, ще й зарплату дають?».

На другому поверсі офісу постійно накопичувалися великі суми грошей, без належного контролю. Ними і користувалися безперешкодно співробітники. Можливо, самі вони й не очікували, що за підсумками перевірки все це стане відомо. Для них дане тестування на поліграфі мало стати підтвердженням невинуватості в крадіжці конкретної суми. Але спливли зовсім інші важливі для керівництва факти.

Піраміда Маслоу будь-якого співробітника може бути тісно пов'язана з доступними способами обкрадання компанії. Особливо, якщо є можливість отримати бажане легким шляхом - вкрасти.

Як налагодити благонадійну роботу

Для таких торгових компаній вкрай важлива внутрішня система безпеки, детальний контроль фінансів і система обліку товару. Але ще важливіше - ретельний підбір персоналу, без поспіху і не навмання. Важливо мати точний портрет претендента - хто перед вами, злодій це або чесний майбутній співробітник. Поліграф в даному випадку дозволяє виявити реальні факти крадіжок потенційних співробітників на попередніх місцях роботи, а, отже, і ймовірність того, що вони будуть красти у вас. Це страхування від витратних звільнень і проблем.

Поліграф допомагає зберегти гроші і спокій. Не відкладайте перевірку на потім, коли буде вже пізно:

Вид Тип перевірки Вартість, грн.
table image Перед працевлаштуванням - STANDART 2000 замовити
table image Перед працевлаштуванням - PRO 2400 замовити
table image

Поліграфний аудит

(для працюючих співробітників)

2300

замовити
table image Розслідування за фактом події

2500

замовити

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.