Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Культура компанії - це ті, кого винагороджують, підвищують і звільняють

main image

"Справжні цінності компанії, на відміну від гучних слів та обіцянок, проявляються в тому, хто отримує винагороду, підвищення або звільнення".

Культура Netflix: свобода та відповідальність

 

Насправді більшість компаній щиро хотіли б сповідувати свої заявлені цінності. Але навіть якщо їх основною цінністю називають сумління, на практиці їх імідж розсипається як картковий будинок, як тільки один із співробітників скоїть шахрайські дії.

Розрив між бажаннями та дійсністю у плані цінностей показує, наскільки культура компанії вимагає удосконалення. А ваші дії, спрямовані на звуження цього розриву, прямо пропорційні успіху.

 

Чому моделі поведінки так складно змінити

Співробітники в більшості випадків бачать невідповідність між заявленими корпоративними цінностями і їх втіленням. І щоб усунути цей когнітивний дисонанс, будуть прагнути відповідати цінностям компанії. Але проблему потрібно вирішувати у витоків: ті, хто диктує цінності, повинен їм відповідати в першу чергу.

Більшість людей хвилює, що про них думає керівництво, але ж і підлеглі формують думку про своє начальство, причому саме на підставі його дій, а не слів.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

 

Відповідно до теорії біхевіоризму, будь-яка модель поведінки зберігається протягом тривалого часу тільки за наявності позитивного (винагорода, підвищення або похвала) або негативного стимулу (звільнення, покарання, наприклад, випробувальний період або неприємні завдання). Тому, при створенні нової компанії, керівники задають цінності не стільки тим, що пишуть у рекламних буклетах, скільки своїми реальними діями. Керівництво засиджується допізна або поспішає додому, щоб побути з родиною? Теорія соціального навчання говорить, що ці моделі поведінки соціалізуються, а рядові співробітники з часом починають діяти, як їх керівники.

У міру того, як зростає і розвивається компанія, рядові співробітники вже не можуть в тій же мірі спостерігати за діями керівництва. Тоді їх моделі поведінки формують менеджери середньої ланки: активно через похвалу і підвищення і пасивно через потурання. Згодом співробітники починають розуміти, кого компанія наймає, кого звільняє і кого підвищує, і чому. Івана взяли в штат, тому що його колишній роботодавець відзначив його значну працьовитість? Юлію звільнили через невміння працювати в команді? Андрія підвищили, тому що він багато спілкувався з керівництвом? Працівники швидко вивчають "правила гри", щоб виживати і процвітати в компанії, і діють згідно з цими правилами, які часто не мають нічого спільного з заявленими цінностями.

Ваші співробітники користуються моделями поведінки, які цінуються в вашої компанії, а не цінностями, в які ви вірите.

Замовити перевірку на поліграфі в HR-security
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.