Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Лояльність персоналу

main image

Жодна компанія не зможе працювати, якщо її персонал не буде зацікавлений у продуктивній діяльності. Що ж таке лояльність співробітників і чи можна оцінити її, розберемося далі.

Лояльність персоналу: поняття і типи

Згідно Вікіпедії, лояльність - вірність чинним законам, постановам органів влади (іноді тільки формальна, зовнішня). Лояльність - коректне, благонадійне ставлення до кого-небудь або чого-небудь. Це свого роду свідчення того, що персонал довіряє керівництву, компанії в цілому і виконує свої обов'язки сумлінно. Лояльність конкретного співробітника може базуватися на його бажанні досягти висот у кар'єрі, відданості справі, на інших особистісних мотивах. Трудове законодавство ніяк не коментує це поняття, але негласно, якщо було втрачено довіру до співробітника, роботодавець може його звільнити, не порушуючи при цьому закон.

Лояльність - це і тоді, коли людина просто бере і виконує свою роботу. І при цьому не ставить зайвих питань, бо цілком довіряє начальству.

Лояльність залежить від багатьох факторів - рівень оплати в порівнянні із середньоринковими і обсяг роботи, умови роботи, чесність керівництва, відповідність очікувань і реальності, виконання зобов'язань, професійного зростання, наскільки поточна позиція дозволяє співробітнику рости. Це по суті - вершина айсберга. Але, під цією вершиною - величезна робота власника компанії та керівників.

Є поняття благонадійність і лояльність. Благонадійний - це надійний співробітник компанії, на якого можна завжди покластися, він не принесе загрози і шкоди своїми діями виконуючи завдання керівництва. А лояльний - це працівник, який повністю вірний прийнятим правилам в організації, не сумнівається в рішеннях керівників і готовий завжди виконувати поставлені завдання. Ідеальне поєднання для керівника і роботи - мікс благонадійності і лояльності колективу.

Лояльність - це свого роду ступінь прийняття співробітниками цінностей і правил фірми, в якій вони працюють. Лояльність - результат процесу самореалізації персоналу з тими бажаннями і вимогами, які «виставляє» організація.

Лояльність для співробітників - якийсь внутрішній настрій, який дозволяє зрозуміти, навіщо фахівці взагалі працюють саме в цій компанії і з цим керівництвом.

Іноді досить складно розібратися, як визначити лояльність співробітника. Адже це поняття досить суб'єктивне, хоча вивченням його займаються вже багато років. Виділяють три основні типи:

  • Поведінкова – виникає тоді, коли людина тривалий час працює в одній і тій же організації. Йому хочеться залишатися в цьому колективі. Можливо, він підсвідомо боїться поміняти роботу. Іноді, такий вид лояльності демонструють люди старшого віку, яким уже важко щось міняти. Буває, що поведінковий тип виникає з чисто меркантильних поглядів. Наприклад, якщо співробітник звільниться, перерветься його трудовий стаж чи не будуть перераховуватися виплати в пенсійний фонд.
  • Афективна – виникає в тому випадку, якщо людині добре на роботі. Там вона відчуває себе комфортно, там її друзі. Особливе значення має психологічний клімат в організації: якщо він хороший - такий тип лояльності виникає у багатьох співробітників. Чималу роль грає і організація спільного дозвілля, подорожі, бонуси співробітникам.
  • Нормативна – виникає в тому випадку, якщо працівника хтось або щось утримує в даній організації. Він не хоче тут працювати, але думка оточуючих або почуття обов'язку буквально насильно змушують людину працювати в конкретній фірмі.

Можна виділити також ще кілька типів працівників:

  • «Ветеран» - це людина, лояльність якої обумовлена минулим досвідом і багаторічним співробітництвом з компанією. Вона позитивно впливає на формування лояльності у інших працівників.
  • «Мрійник» - лояльність цього типу заснована на мріях про світле майбутнє. Це люди - ентузіасти, які з великим бажанням беруться за справи і мають активну позицію.
  • «Спадкоємець» - тип лояльності у людини, якою легко керувати. Такий працівник завжди прислухається до думки інших і працює в компанії за рахунок того, що його змушують якісь зовнішні чинники.
  • «Зомбі» - людина, що відчуває такий вид лояльності, при якій теж мріє про майбутнє, але якщо хоч щось йде не так, його бажання пропадають, а лояльність випаровується.

Види співробітників

В ідеалі, кожен працівник повинен переживати за свою компанію. Добре, якщо він викладається на всі 100%, дійсно бажає фірмі процвітання, небайдужий до її успіхів. Але чи так це завжди? Чи всі співробітники дійсно лояльні до організації, де працюють? А якщо і прихильні зовні, то чи так це насправді? Щоб це зрозуміти необхідно розглянути основні типи працівників.

Зірки

Співробітники, які впевнені у своїй унікальності і неповторності. Вони можуть легко порушувати всі корпоративні правила і традиції. Вони вважають себе «зірками» і вимагають особливої ​​уваги з боку керівництва і колег. Чим вище зарплата і матеріальна винагорода - тим більша лояльність у таких працівників.

Імітатори

Це працівники, які тільки перед керівництвом показують бурхливу діяльність і повну лояльність. Насправді, вони взагалі не прагнуть працювати і результати їх старань зазвичай плачевні. Їм не потрібні успіхи фірми. Їм необхідно тільки щоб керівництво платило зарплату. Наприклад, якщо шеф в офісі, такий співробітник працює або принаймні, вдає. Якщо ж начальство відсутнє, така людина теж не збирається нічого робити. Лояльність таких персонажів удавана і не справжня.

Флюгери

Це - співробітники, які на перший погляд здаються "простачками". Вони дуже доброзичливі, завжди веселі і дуже добре ставляться до начальства. Але все це якась "ширма". Насправді, найчастіше за милою посмішкою і бажанням всім догодити, ховаються пліткарі і бажаючі "підсидіти" начальство. До таких співробітникам необхідно бути особливо уважним, адже вони легко, граючись, зможуть продати секрети компанії або "злити" важливу інформацію.

Робочі конячки

Це люди, які працюють інтенсивно, орієнтовані на постійну зайнятість і працю.

Тягачі – це «конячки», які мають велике коло обов'язків, не хочуть керувати, і щиро віддані компанії. Але, якщо знаходиться більш вигідне місце, вони покинуть свою фірму і підуть туди, де краще. Вони досить лояльні до тієї компанії, де працюють.

Ослики – це співробітники, які працюють не тільки для фірми, але і для себе, розвитку своїх амбіцій. Вони неймовірно лояльні, готові завжди стояти за честь фірми «на смерть». Це трудоголіки й альтруїсти, яким цікава робота в конкретній організації.

Виправдувачі

Такі співробітники є скрізь. Вони завжди знаходять логічне пояснення свої промахам та невдачам. Зовні вони досить лояльні до фірми, а ось внутрішньо часто незадоволені роботою. Деякі з людей такого типу вважають, що їх недооцінюють.

Колобки

Ці люди абсолютно байдужі до роботи компанії. Вони трудяться «абияк». Про їх лояльність важко говорити - їм все одно і до фірми, і до її діяльності. Вони не роблять нічого поганого компанії, але і хорошого від них теж не дочекаєшся. Для них робота - місце, де можна отримати гроші, покурити, поговорити з друзями.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Ображені

Такі співробітники вважають, що їх недооцінили. Вони ображаються на керівництво і нелояльні до фірми. Їм завжди все здається не таким. Вони з радістю розповіли б про комерційні таємниці або промахи начальства.

Лояльність персоналу - це внутрішній стан колективу. І то, як веде себе керівництво може вплинути на лояльність співробітників. Якщо начальство не цінує працівників, принижує, постійно без вагомих причин затримує зарплату - тоді може статися найстрашніше: більшість колективу перейде в ранг "скривджених". А якщо керівництво робить все для колективу, то і такі співробітники відповідатимуть взаємністю і підтримають навіть в найважчі часи. Необхідно пам'ятати, що ставлення працівників до компанії і начальства має бути позитивним, кожен співробітник зобов'язаний пишатися місцем, де трудиться. Це дозволяє досягати високих результатів в роботі і фінансового процвітання.

Для замовлення перевірки на поліграфі зв’яжіться з нами: 0443511600, 0675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.