Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Менше 25% працівників проходять перевірку після прийому на роботу

main image

У першому кварталі 2017 року компанія з оцінки ризиків «Endera» провела опитування cреди керівників компаній в США, за результатами якого було виявлено, що, незважаючи на перевірку 98% претендентів перед прийомом на роботу, менш 25% роботодавців проводять повторну перевірку після фактичного найму. В даному інсайдерському опитуванні брало участь 278 посадових осіб з компаній різного масштабу, які представляють різноманітні галузі.

Опитування також показало, що співробітники компаній з сектора безпеки, а також посадові особи, що займають комерційні пости, виявляють в 3 рази більший інтерес (в порівнянні з HR-ами) до повторних перевірок минулого їх працівників уже після прийому на роботу. Хоча саме відділ HR зазвичай несе за це відповідальність.

За даними опитування, кожен місяць один з тисячі працівників потрапляє під арешт, але лише кожен четвертий керівник по роботі з клієнтами і всього 30% керівництва вищої ланки визнали, що їм відомо про арешт їх працівника.

Опитування показало, що 91% керівників хочуть знати:

- чи їхні працівники в розшуку,

- 82% хочуть знати, чи знаходиться працівник під підозрою або арештом.

Перевірки після фактичного найму можуть відкрити цю важливу інформацію, знизивши, таким чином, ризики роботодавця.

Крім цього, згідно з результатами опитування:

- 53% респондентів хочуть знати актуальні дані про наявність сертифікатів і дипломів у персоналу.

- 48% хочуть бути в курсі великих і проблемних фінансових зобов'язань, кредитів і різних боргів.

- 33% цікавляться, чи є їх співробітник учасником в будь-якому судовому розгляді.

Але роботодавцям слід бути обережними при зборі інформації такого роду.

Фіктивний диплом або сертифікат може і не представляти особливої небезпеки, якщо не має прямого відношення до виконуваної роботи. А наявність боргів і фінансових зобов'язань ще не вказують на те, що працівник є злодієм або кримінальним елементом, але роботодавцям слід втрутитися, якщо грошові питання призводять до проблем з поведінкою співробітника або стають причиною падіння ефективності роботи. Знову-таки, працівники можуть брати участь в судових розглядах через велику кількість некримінальних причин, що практично не представляє собою ніякої загрози.

При проведенні будь-яких перевірок минулого кандидата роботодавці повинні використовувати виключно перевірені стандартні методики, щоб не ризикувати порушити закон про персональні дані. Слід пам'ятати, що в критичній ситуації роботодавцям потрібно балансувати між цілісністю компанії і безпекою своїх працівників.

Повний звіт можна подивитися тут:

http://endera.com/press_release/survey-finds-less-than-25-percent-of-businesses-assess-employee-risk-post-hire/

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.