Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Наскільки точні результати перевірки на поліграфі?

main image

Багато хто стверджує, що в результаті розвитку техніки, на сучасному її рівні, достовірність перевірки наближається до стовідсоткової. Так, що вважати правдивим твердженням?

Відповідь проста.

Необхідно визнати, якщо поліграфологом виступить звичайна людина, то вірогідність його висновків про брехливість або правдивість тверджень, що перевіряються, таки буде складати 30-40%.

Але при цьому досвід, накопичений протягом ось уже практично столытнього використання поліграфа, дозволяє стверджувати про 98% вірогідності, за умови, що дослідження проводить підготовлений і досвідчений фахівець. Тому що оцінка точності поліграфної перевірки складається з двох основних складових:

1) точності і якості вимірювань фізіологічних реакцій, що перевіряється;

2) точності інтерпретації отриманих даних безпосередньо експертом-поліграфологом.

Експерт, який проводить дослідження, просто зобов'язаний мати якісну професійну підготовку, володіти певними знаннями і навичками в області психології. Брати до уваги особистісні особливості людина, котору перевыряють.

З огляду на те, що використовувані методики розроблялися і проходили адаптацію протягом десятиліть, то сьогодні, абсолютно можна розраховувати на достовірність, одержуваних за допомогою поліграфа результатів, що наближаються до 100%.

На користь цього також говорять і польові дослідження проведені в період 2010-2011 років, поліграфологами – АПА членами (Американська асоціація поліграфологів, членами організації є більше 3000 практикуючих поліграфологів), матеріали доступні за посиланнями:

- сам звіт про результати проведеного дослідження https://apoa.memberclicks.net/assets/docs/polygraph_404.pdf.

- резюме дослідження - http://www.polygraph.org/polygraph-validity-research.

Згідно з дослідженням, було оброблено 3723 висновків поліграфних перевірок і встановлено наступне:

- перевірки, в ході яких досліджувалося одна подія (один окреме питання), забезпечили сукупну точність – 89%. При цьому, довірчий інтервал точності перевірки склав від 83% до 95%, з можливою похибкою 11%;

- поліграфні перевірки, що проводяться для вивчення кількох питань, забезпечили точність 85% і довірчий інтервал від 77% до 94%, з допустимою похибкою 13%;

- застосування комбінації підтверджених методик проведення поліграфних перевірок в ході розслідування забезпечує точність 87% з довірчим інтервалом точності від 80% до 94% і з можливою похибкою не більше 13%.

Таким чином, цифра в 95%, що характеризує достовірність, точність результату поліграфної перевірки, була отримана в результаті не «лабораторних досліджень над добровольцями», а в ході реальної, кропіткої роботи професіоналів.

Тому достовірність перевірки на поліграфі зазвичай становить 92-98%, але тільки в тому випадку, коли її проводить серйозна організація, в штаті якої працюють досвідчені і добре підготовлені фахівці.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.