Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Навіщо і як перевіряти домашній персонал перед наймом?

main image

Погодьтеся, пускати в будинок незнайому людину, яка може якось нашкодити,  нерозумно і небезпечно. І не важливо, чим саме новий «член сім'ї» і за сумісництвом співробітник буде займатися: доглядати за дітьми, прибирати, готувати, приводити в порядок сад або відповідати за машину, безпеку будинку або його мешканців. Поки ви не можете довіряти цій людині, вас буде постійно гризти внутрішня невпевненість, побоювання, що щось недобре може статися. І не важливо, як довго людина буде працювати у вас – цілий день або всього 2-4 години на тиждень.

Як зрозуміти, хто перед вами? Як визначити чи підійде ця людина? Чи зможе він або вона гармонійно увійти в сім'ю? Як захистити домашніх і вашу власність від нового домашнього працівника? Знаючи таємницю людини, його систему цінностей, нахили і вірування, ви зможете почати йому довіряти і не хвилюватися про те, що відбувається в будинку поки ви на роботі, у відрядженні або тривалому від'їзді.

Етап 1: Інтуїція і особисті відчуття

Контактувати з домашнім персоналом доводиться набагато частіше, ніж з багатьма іншими співробітниками. У зв'язку з цим при наймі на роботу вам необхідно дуже уважно придивитися до людини, щоб зрозуміти: чи зможете ви з ним довго спілкуватися? Навіть якщо у всіх інших відносинах кандидат здається гідною кандидатурою, але при особистому спілкуванні не викликає у вас симпатію або довіри, краще пошукайте іншого. Можливо, це посилає сигнал ваша інтуїція.

У будь-якому випадку добровільно додавати в оточення людину, яка вам несимпатична, не варто. Згодом, звичайно, трапляється, що якісь недоліки людини перестаєш помічати, але настільки ж часто спостерігається зворотна ситуація: коли вони все більше виводять з себе. Якщо ви помічаєте щось подібне на етапі співбесіди і у вас є час на пошуки іншого кандидата, займіться ними.

Етап 2: Підтвердження рекомендацій

Швидше за все, ви будете вибирати серед кандидатів, які мають досвід. Тому не варто сліпо довіряти резюме і першому враженню. Якщо вам сподобався кандидат, перевірте його рекомендації або попросіть зробити це когось із ваших підлеглих, які мали досвід роботи в службі безпеки. Це важливий момент, тому що позитивні паперові рекомендації далеко не завжди правдиві. І перевірити це ви зможете тільки при контакті з тим, хто такий лист написав або скоріше – підписав. Нерідкі випадки, коли зі співробітником, який не підійшов, розлучаються добре лише на папері, щоб уникнути скандалів або звернення до суду. Однак ви можете зіткнутися з брехнею навіть в процесі телефонної розмови, тому повністю довіряти цьому методу перевірки кандидата ні в якому разі не можна.

Замовити консультацію

Етап 3: Технічні перевірки

Деякі агентства з підбору домашнього персоналу використовують спеціалізовані електронні тести для перевірки кандидатів. Так вони захищають свою репутацію від рекомендації явно неблагонадійних співробітників. Ви також можете скористатися подібним тестуванням. Якщо кандидат на роботу пройде його при вас, ви будете на 100% впевнені в правдивості результату. Але сліпо довіряти йому не варто, так як досить кмітлива людина зможе зрозуміти підґрунтя більшості питань і відповісти не так, як вчинив би на самому ділі, а так, як чекає від нього роботодавець.

Як же тоді перевірити кандидата, який матиме доступ до вашого будинку? Правильно складені питання, задані з контролем на детекторі брехні, дозволяють виявити всі таємниці. Після цього ви дійсно зможете сказати, що знаєте правду про людину без прикрас і зможете йому довірити своїх дітей або свій будинок.

Думка експерта – Ольга Білокур, директор кадрового агентства «Сімейний Сервіс», працює у цій сфері з 2003 року:

«Будь-яка додаткова перевірка домашнього персоналу має сенс. Такі, здавалося б, «дрібниці», як винесення з будинку роботодавця побутової хімії, дитячих іграшок та інших речей часто залишаються непоміченими. Виявити такі розкрадання, якщо вони були, можна тільки за допомогою детектора брехні.

Завчасне виявлення небажаних схильностей у домашнього персоналу дозволяє уникнути багатьох неприємних ситуацій. Це підтверджує моя багаторічна практика і безліч позитивних відгуків про результати перевірок на поліграфі від наших клієнтів-роботодавців.»

Поставити питання спеціалістам HR-security
Звертайтеся по допомогу в проведенні тестування на поліграфі до професіоналів. Тільки фахівець з досвідом зможе розробити повний і правильний перелік перевірочних питань, які дозволять розкрити всю сутність майбутнього «члена сім'ї». Адже мало хто зізнається при прийомі на роботу, що колись вживав наркотики, зловживав спиртним або крав ... А при відповіді на такі питання на поліграфі можливості приховати або спотворити не буде – все фіксується обладнанням.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.