Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Наймаю довго, звільняю швидко

main image

Згадайте весь той жах, який зазвичай передує закриттю вакансії: купа резюме, які потрібно переглянути, десятки телефонних розмов з відібраними підходящими кандидатами, а потім – особисті співбесіди з усіма тими, хто дістався і пригнічення, якщо багато хто не доїхав ... Колосальна праця! Кілька десятків годин робочого часу для прийому одного кандидата!

Щоб правильно підібрати кандидата, слід дізнатися про нього якомога більше. Завдяки цьому ви будете знати про його сильні й слабкі сторони, зможете спрогнозувати поведінку в певних ситуаціях і визначити, гідний він довіри чи ні. Це допоможе як на етапі прийому на роботу, так і в разі звільнення. Вам не потрібно буде довго замислюватися про те, варто чи ні звільняти людину, якщо ви будете точно знати, що він зробив щось не те.

Що може піти не так при виборі претендента?

На кожного потенційно відповідного кандидата витрачається багато часу. Але при цьому ви не можете бути на 100% впевнені в тому, що все в порядку, тому що:

  • зазначена в резюме інформація може не відповідати дійсності;

  • в резюме люди рідко вказують реальні негативні якості, які можуть виявитися фатальними для вашої компанії;

  • резюме часто не відображає всього необхідного для прийняття рішення;

  • ви не можете створити повноцінний портрет людини після прочитання резюме і навіть одного або двох співбесід, необхідно більше часу, щоб «придивитися» і все перевірити.

 

Як переконатися, що обраний кандидат – той самий?

Для багатьох посад, особливо якщо мова йде про керівні пости, необхідна не тільки відповідність досвіду і знань кандидата займаної посади, а й певний набір особистих характеристик. Однак, не тільки це важливо. Ключовим моментом стає можливість довіри. А щоб виникла повна довіра, слід розуміти, з ким маєш справу.

Як дізнатися чи можна довіряти людині, якщо бачиш його вдруге чи втретє у своєму житті? Звичайно, ви можете повірити інтуїції. Але коли справа стосується бізнесу, це не найвдаліший вибір. Краще звернутися за об'єктивною оцінкою – замовити проходження тестування на поліграфі. Тоді у вас буде точна і повна інформація для прийняття зваженого рішення.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Це дозволить відкинути в сторону особисті переваги, які напевно з'являться, якщо етапів зі співбесідами було багато, а також прибере на задній план думки про те, що необхідно закрити вакансію якомога швидше. Цього не слід допускати, так як невідповідний кандидат буде заважати налагодженій роботі та розвитку бізнесу, що згодом все одно призведе до його звільнення. Ось тільки ціна цієї помилки для компанії може виявитися чотирьох-, п'яти- або шестизначною. Такі збитки можуть серйозно похитнути не тільки малий, але і середній або навіть великий бізнес. І в кінцевому результаті кошмар під назвою «закриття вакансії» почнеться знову.

 

Що робити, якщо всі відібрані кандидати не пройшли поліграф?

Використовуючи поліграф для відбору підходящих кандидатів на ключові або відповідальні позиції, ви можете зіткнутися з тим, що жоден з відібраних вами кандидатів не підійде за результатами отриманого об'єктивного висновку. Що робити в цьому випадку? Правильна відповідь: видихнути і продовжити пошуки або змиритися з тим, що ваші вимоги дуже високі і найняти кращого з тих, які пройшли всі перевірки.

 

Пам'ятайте, всі люди брешуть. Ми завжди хочемо здаватися кращими, ніж є насправді. І це цілком нормально. Особливо, коли хочеться отримати ту посаду, яка здається привабливою.

Чим ще може допомогти поліграф?

Поліграф буде корисний для вашого бізнесу не тільки на етапі прийому нових працівників, а й у спірних моментах. Наприклад, якщо необхідно перевірити винен чи ні один із співробітників в ситуації, яка призвела до значних фінансових втрат або погіршення репутації компанії. У цьому випадку навіть проста відмова від проходження дослідження на детекторі брехні стає однозначною відповіддю на питання: «Звільняти чи ні?».

 

Хочете дізнатися більше про те, як використовують поліграф при прийомі на роботу або для службових розслідувань? Телефонуйте за номером 044 351 16 00. Консультації безкоштовні.

Замовити перевірку на поліграфі в HR-security
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.