Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Кейс №6. Недостача товару в в роздрібних магазинах одягу

main image

До нас звернулася компанія-клієнт (мережа роздрібних магазинів, торгівля одягом) із завданням: за підсумками ревізії виявлено істотну недостачу товару в роздрібних магазинах:
- сегмент товарів середньої ціни - недостача 100 тис. грн.
- елітний сегмент - сума близько 450 тис. грн.

Спочатку вирішили почати з головного магазину, де працювало найбільше співробітників - 22 людини. Питання на перевірку винесли наступні:
- крадуть самі співробітники чи ні, якщо так, то як часто і скільки;
- чи знають точно, хто з колег займається крадіжкою. Якщо так, то кому повідомляли або приховували цю інформацію;

Всьому колективу озвучили, що буде проведена поліграфна перевірка на тему благонадійності. Всі підтримали, що це необхідно і важливо розібратися в причинах ситуації, що склалася.

Результати:
27% не прибули на перевірку (це природна реакція тих співробітників, хто побоюється викриття. Непрямо ми підтверджуємо причетність - «поліграф спрацьовує на відстані»).
25% були причетні до різних крадіжок товару. По них були прийняті кадрові рішення.
48% робили різні порушення функціональних обов'язків (ФО), як істотні, так і незначні.

У підсумку, з причинами нестач вдалося розібратися, припинити джерела збитку і навести порядок в роботі магазинів. Зі співробітниками були проведені профілактичні бесіди, обговорення їх стилю роботи, що позитивно вплинуло на якість роботи і лояльність до компанії.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

 

Надалі факти недостач і крадіжок не повторювалися. Ефективність роботи бізнесу зросла і компанія, в цих магазинах, повернулася в прибуткову роботу.

 

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.