Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Підбір домашнього персоналу: Як пустити в дім без тривоги

main image

Поліграф підключається до процесу найму домробітниць, нянь, водіїв, охоронців та інших працівників уже в фіналі. Тобто коли кандидати визначені і потрібно отримати максимум інформації по ним для прийняття фінального рішення. І часто така перевірка стає тим самим захисним бар'єром, який не пропускає в вашу родину людей сумнівної надійності.

Ситуації з практики:


ХАТНЯ РОБІТНИЦЯ

Клієнт вибирав собі домашній персонал без посередників на профільному сайті резюме, і направив кандидатку до нас на поліграф.

До заключення поліграфолога входить:

 1. Інформація, яку людина сама повідомляє про себе в передтестової бесіді, коли ознайомлюється з майбутніми питаннями тестування.
 2. Далі закріплюються датчики і поліграфолог проводить безпосередньо тестування - виявляє, чи правду повідомив про себе перевірюваний, приховав що-небудь чи ні. Якщо фіксуються реакції, які свідчать про обман, поліграфолог просить прояснити їх. Найчастіше, кандидати розкриваються і пояснюють причини виниклих реакцій, розказують, що ж вони приховували або не захотіли говорити відразу. Бувають випадки, коли кандидат замикається і не розповідає про себе (коли розуміє, що доведеться розповідати довго і багато про свої негативні вчинки), але ризик все одно виявлено.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Отже, кейс з практики - як виглядає результат перевірки на поліграфі

У передтестової бесіді жінка повідомила, що не порушувала функціональні обов'язки на минулих роботах. Але, в ході тестування були виявлені значущі реакції (відповіла "ні", але це неправда) на такі питання:

 • Чи приміряла вона таємно речі господині?
  Свою реакцію пояснила тим, що на минулому місці роботи міряла норкову шубу господині.
 • Чи застосовувала фізичні покарання до дітей господарів?
  Реакцію не змогла пояснити, тобто закрилася, не захотіла говорити те, що було насправді.
 • Спізнювалася, прогулювала вона роботу, чи ніколи?
  Свою реакцію пояснила тим, що іноді спізнювалася через трафіку, а також прогулювала роботу, вирішуючи особисті питання.

У передтестової бесіді повідомила, що:

 • на минулому місці роботи відмовилася давати ліки дитині за вказівкою господаря без узгодження з господинею;
 • брат мав судимість за хуліганство і відбував покарання в МПВ (місцях позбавлення волі);
 • в сім'ї є кредит на суму 180000 грн., який вона допомагає виплачувати.

ВОДІЙ

 

 • Має досвід вживання конопель і амфетаміну. Перший раз спробував курити марихуану в віці 16 років. Півтора роки тому, вродовж трьох місяців лікувався від наркотичної залежності. Останній раз вживав марихуану близько місяця тому.
 • На службовому автомобілі неодноразово був учасником ДТП як зі своєї вини, так і з вини інших учасників дорожнього руху.
 • Повідомив, що, керуючи службовим автомобілем, пошкодив бампер. Збиток на фарбування деталі в розмірі близько 3-х тис. грн. відшкодував за свій рахунок, за особистою ініціативою. Надано недостовірна інформація - уточнив, після виявленого поліграфологом обману, що приховав від роботодавця пошкодження і самостійно відновив на кустарному СТО бампер службового автомобіля. Допустив порушення термінів регламентних робіт на службовому автомобілі: перевищив кілометраж для проходження ТО до 5 тис. км.


Що дає тестування на поліграфі


Тільки сам замовник визначає, чи все його влаштовує за підсумками перевірки. Ну, приміряла шубу, і що тут такого? Або ремінь він і сам використовував неодноразово в своїй "батьківської практиці", вважає це допустимим. Але для інших все це табу. А як бути з боргами? Чи є ризик, що домробітниця допоможе погашати кредит, здійснивши крадіжку цінностей з дому господарів? А родичі, що "сиіли", - це нормально, або сигнал тривоги для господаря будинку? Ми не оцінюємо висновок і не даємо рекомендацій, тільки сам замовник робить висновки на свій розсуд. Але у нього на руках буде повний портрет кандидата і можливість прийняти зважене рішення.

Можна самостійно здійснювати підбір персоналу для дому або делегувати це завдання фахівцям з агентств. У другому випадку ймовірність, що на детектор брехні відправлять кандидата з букетом ризиків не така велика, як якщо шукати людину самостійно по інтернету.

Кадрові агентства з підбору домашнього персоналу відбирають кандидатів, перевіряють рекомендації і досвід в резюме, аналізують, наскільки людина оптимальна для роботи в даній сім'ї, підходить під пред'явлені вимоги і побажання, психологічно і за рівнем професіоналізму, виховання, рівнем етикету, зовнішнім виглядом і іншим нюансам.

А послуги поліграфолога дають можливість дізнатися, що за людина, який у неї бекграунд ризиків. Так, можна перевірити за реєстрами - чи немає судимостей, офіційно оформлених боргів перед банками, судимих ​​родичів, якщо людина дає документи і згодна на обробку персональних даних. Але це далеко не всі ризики, і далеко не все потрапляє в такі реєстри. Тільки сама людина знає про себе точну інформацію - правду, яка залишається в пам'яті. З цим першоджерелом і працює поліграфолог. Особливість перевірки перед прийомом на роботу в тому, що кандидат тільки влаштовується, мало знає майбутнього роботодавця, може і не розповідати все, що було в минулому якщо не готовий працювати в даній сім'ї. Але ризики точно будуть визначені по реакціях на питання, навіть якщо людина повністю не розкрила свій бекграунд.


Тривожно на душі і хочеться якоїсь впевненості? У таких випадках потрібно замовити детектор брехні щоб спокійно відкрити двері будинку для незнайомої вам людини, знаючи про неї достатньо значущої, достовірної, точної та об'єктивної інформації - як є насправді. Запишіть наш номер в телефон, щоб звернутися за допомогою поліграфолога, коли буде така необхідність:

+380675014024 (WhatsApp, Viber, Telegram) HR Security Поліграф

Проводимо тестування на поліграфі в Києві на лівому і правому березі:

 • м. Чернігівська, вул. Червоноткацька, 42, 3 пов., офіс 317
 • м. Кловська, вул. Кловський узвіз, 9/2, 1 під., 5 пов., офіс 13

Висновок по кандидату - в день перевірки. Тривалість перевірки 1,5-2 години. Проводиться тільки після письмової згоди кандидата. Відповіді на типові запитання: hr-security.ua/faq

 

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.