Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Кейс №8. Привласнення готівки роботодавця.

main image

Ситуація була в тому, що водієві компанії-постачальника доручили доставити товар на склад покупця, при цьому передали конверт з готівкою в сумі 5000 дол. США, при цьому, в супровідних документах дана сума ніде не була відзначена.

Приїхавши на склад, водій передав по актах привезений товар, співробітник складу все перевірив, розписався за фактично отримані ТМЦ і на цьому операція завершилася. Далі, керівник компанії-покупця в діалозі з керівником компанії-постачальника вирішив уточнити, де ж обіцяні до передачі 5000 дол. США, на що почув докір, що вже давно все передав і не розуміє, чому виникло таке питання.

Почали розбиратися - співробітник складу запевняв, що ніяких грошей він від водія не отримав і навіть не знав, що вони повинні були бути передані. Водій в свою чергу стверджував, що все передав, як домовилися і за версією водія співробітник складу повинен пам'ятати факт передачі і швидше за все він гроші кудись витратив або загубив.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Замовте розслідування подій на поліграфі і отримаєте достовірну інформацію:

Вид Тип перевірки Вартість, грн.
table image Перед працевлаштуванням - STANDART 2000 замовити
table image Перед працевлаштуванням - PRO 2400 замовити
table image

Поліграфний аудит

(для працюючих співробітників)

2300

замовити
table image Розслідування за фактом події

2500

замовити

Даним поясненням було складно повірити на слово і тому вирішили перевірити на поліграфі. Після проведеної зустрічі, підготовки до даного розслідування з'ясували таку інформацію:

  • співробітник складу дійсно ніяких грошей не брав, не витрачав, не привласнював. Перевірка показала, що він і не знав про те, що повинен був прийняти від водія готівку.
  • перевірка водія підтвердила його причетність. Були виявлені значні реакції на привласнення коштів - він витягнув готівку з конверта, сховав у задню кишеню. Після передачі товару витратив ці кошти на власні потреби - віддав борги. В ході перевірки, визнав свою причетність і підтвердив, що хотів приховати даний факт, вирішив скористатися нагодою, що гроші не були враховані.

Таким чином вдалося розібратися в ситуації і позбавити співробітника складу від відшкодування частини суми, до якої він не мав відношення.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.