Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Про що мовчать букви в резюме і навіщо потрібен поліграф

main image

Кожен потенційний співробітник – як медаль, у якій є дві сторони. Резюме – це показова лицьова сторона. А на звороті – антирезюме, все те, що приховано від потенційного роботодавця.

Часом навіть співбесіди в кілька етапів на важливу, вирішальну для компанії посаду не достатньо, щоб побачити той самий виворітний бік душі. Зазирнути в нього з математичною точністю допоможе тільки поліграф. Для кадрової безпеки це самий гнучкий, точний, швидкий і ефективний метод.

 

Навіщо потрібні перевірки на детекторі брехні перед працевлаштуванням

Ніщо так не захистить від найму проблемного співробітника, як інструментальна детекція брехні. HR-агентства або HR-менеджери, що «собаку з'їли» на підприємстві, не здатні перевірити достовірність фактів.

Поліграф забезпечує аналіз психофізіологічних реакцій людини на поставлені поліграфологом питання. При цьому відбувається точна реєстрація пульсу, тиску, серцебиття, дихання, реакції центральної нервової системи (КДР). Обдурити техніку неможливо. Хіба тільки якщо наполегливо вчитися цьому кілька років, тренуючись із фахівцем. Загальна схвильованість також не позначається на даних обчислень. Поліграфолог складає короткий психологічний портрет, виявляє причетність до конфліктів, інші важливі моменти з минулого.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Викрадення інформації, грошей та інші фінансові ризики – найбільш поширені проблеми, яких хочуть уникнути роботодавці за допомогою hr-screening кандидатів. Але схильність до крадіжок і брехні не єдиний критерій оцінки персоналу. Поліграф дозволяє визначити набагато більше потенційних кадрових небезпек.

Детектор перевіряє реальні факти на попередніх робочих місцях кандидата. Отже, приховані «скелети в шафі» у кандидата на посаду, які бачить професійний поліграфолог:

● Захоплення азартними іграми і проблеми, пов'язані з ними.

● алко- та / або наркотична залежність.

● Зв'язки з конкурентами, правоохоронними органами, силовими структурами, злочинним світом.

● Підробка робочої документації, звітів.

● Службові порушення, які завдали шкоди компанії.

● Дисциплінарні порушення, недбалість, запізнення, прогули, покупка лікарняних листів.

● Підробка даних резюме, рекомендацій, документів, медичних довідок.

● Прихована судимість, «відмазки» від правосуддя.

● Нелегальні доходи, хабарі, «відкати».

● Збір і передача конфіденційної інформації з метою особистої вигоди.

● Крадіжка, привласнення грошей компанії і / або співробітників.

● Незаконне носіння та володіння зброєю, що вимагає ліцензії.

● Прострочені або проблемні кредити, борги.

● Причини звільнення або звільнення з попередньої роботи, мотиви працевлаштування.

● Сильні і слабкі сторони.


Hr-screening – сучасні технології найму кадрів

Сам факт того, що перевірки на поліграфі компанія робить планово або використовує скринінг при наймі, істотно дисциплінує співробітників і підвищує ділову активність. Відсіювання кандидатів, які не пройшли поліграф, економить компанії гроші і час – на пошуки нових в разі звільнення, навчання, комплексний аудит при перевірці кадрової безпеки, інші статті витрат. Можна також перевірити лояльність співробітників, які претендують на підвищення в посаді.

Скринінг найманого працівника захистить від витоку інформації, фінансових ризиків, крадіжок, банкрутства. В Європі тестування матеріально відповідальних співробітників на поліграфі є нормою. Перевірка перед наймом – гарантія бездоганної репутації компанії, яка залежить від якості кадрового складу.

Інструментальна детекція брехні дозволяє уникнути одного з найбільш важливих ризиків – людського фактору. В особливості нашого менталітету – кумівство, дуже тісні контакти на роботі, порушення особистого простору, надмірна цікавість. На Заході в офісах відбувається робота, і нічого особистого. Люди можуть не знати, скільки у колеги дітей, у нас же соромно не пам'ятати їх імена, вік, хобі і т.д. До того ж, невдоволення і особисті проблеми часто виносяться назовні, залишати вдома свій психологічний багаж перед виходом на роботу вміють далеко не всі. Тому неблагонадійний співробітник може легко розхитати колектив, внести невдоволення і конфлікти, зіпсувати загальну благополучну атмосферу. Тут вкрай багато ризиків. Їх допоможе уникнути звіт поліграфолога, який, до речі, видається на руки тільки замовнику і містить короткий психологічний портрет.

Перевірка на поліграфі при працевлаштуванні – це не тільки боротьба з можливою злочинністю при підборі кадрів. Це вихід компанії на новий рівень. Адже кадри вирішують все. А точний вибір – запорука успіху найбільш далекосяжних планів. Ви точно виберете людину, який їм відповідає.

Замовити перевірку на поліграфі в HR-security
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.