Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Продажі «просіли»… Хто «зливає» Вашу клієнтську базу?

main image

«Просіли» продажі. Що це – змінилася ситуація на ринку, недбалість співробітників або злочинний злив клієнтської бази конкурентам? Давайте розбиратися!

 

Інформація для роздумів

Якщо у Вашому підрозділі (торговельній точці, офісі, магазині і т.д.) стали різко зменшуватися продажі, в той час як у конкурентів справи йдуть більш ніж відмінно, це може означати, що:

  1. Ваші співробітники погано працюють.
  2. Рекламні інструменти працюють не на 100%.
  3. Ваша клієнтська база/конфіденційна інформація потрапила не в ті руки.

 

Що робити?

 

Для початку потрібно перевірити якість роботи своїх співробітників. Чи дотримуються скриптів продажів. Як приймаються і обробляються замовлення. Чи виконуються домовленості з клієнтами. Чи вчасно доставляються замовлення. Які відгуки залишають покупці.

 

Паралельно перевірте, як працюють рекламні інструменти. Чи правильно обрана цільова аудиторія. Все відрегульовано як потрібно. Чи не забули Ви випадково оплатити рекламну кампанію.

 

Якщо Ви переконалися, що тут усе в порядку, значить, потрібно провести більш ретельне «розслідування» та знайти того, хто зливає Вашу клієнтську базу конкурентам.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Як знайти «порушника»?

Багато підприємців хоча б раз стикалися зі зливом клієнтської бази і незаконним поширенням конфіденційних даних.

 

Найчастіше сценарій такий – звільнений співробітник іде й забирає з собою дані клієнтів. Після цього або сам створює конкурентний бізнес і користується напрацьованими контактами, або продає їх уже існуючим конкурентам Вашої компанії.

 

Але іноді ситуація розвивається за іншим сценарієм – інформацію «зливає» співробітник, який продовжує працювати у Вашій компанії. Причому ці дані можуть призначатися не тільки для конкурентної боротьби ...

 

Статистика. Дослідження InfoWatch стверджує, що 62% випадків витоку конфіденційної інформації відбувається з вини співробітників.

Як це відбувається: наочні приклади

 

1. Ваші клієнти і співробітники стали отримувати масову розсилку про відкриття нової фірми з такими ж послугами / товаром або їм надходять дзвінки з більш вигідними пропозиціями.

 

2. У друкованих та інтернет-виданнях, у мережі все частіше стали з'являтися статті та відгуки, що порочать Вашу компанію. Причому не «пустушки», а контент з докладним описом нюансів, про які відомо вузькому колу людей.

 

3. Ви розробляєте нову послугу або хочете запропонувати новий товар, але інформація про це раптом стає відома широкому загалу людей задовго до офіційної презентації.

 

4. Коли Ваші менеджери передзвонюють по залишеній клієнтом заявці на покупку товару або замовлення послуги, він відповідає, що вже отримав більш вигідну пропозицію. Якщо це одиничний випадок - турбуватися не варто. Але якщо подібне повторюється постійно – час вживати заходів.

 

5. Вам у руки потрапляє комерційна пропозиція Ваших конкурентів, буквально у всіх деталях схожа на ту, яка була розроблена Вашою командою ексклюзивно під той чи інший проект.

 

6. Ваша компанія готується взяти участь у тендері або на кону стоїть угода з великим клієнтом, але раптом конкуренти висувають контрпропозицію, перебиваючи Вашу пропозицію «за всіма статтями».

 

7. Податкові служби і силові органи (СБУ, НАБУ і т.д.) розвивають незвичайну активність. Причому явно знають «де і що шукати».  

 

Якщо подібне не раз відбувалося у Вашій компанії, справа ясна – конфіденційна інформація стала доступною тим, для кого вона має бути закрита. Тому наступний крок – знайти порушника.

 

Зробити це можна різними способами. Але майже всі вони вимагатимуть значних витрат часу. А він, як кажуть, часто «не терпить» і діяти потрібно дуже швидко, щоб запобігти катастрофі.

 

Знаходимо «дірку» швидко й ефективно

 

Є один спосіб, за допомогою якого знайти того, хто намагається зруйнувати Ваш бізнес, можна дуже швидко.

 

Перевірка на поліграфі - це саме те, що Вам потрібно, коли необхідно оперативно і точно визначити «шпигуна», перекрити йому доступ до конфіденційної інформації.

 

Крім того, вона дозволить виявити факт:

• співробітництва з правоохоронними / силовими органами і податковими службами;

• взаємин з особами, що займаються протиправною діяльністю;

• крадіжки, фінансових та інших махінацій.

Тривалість розслідування за допомогою поліграфа буде залежати від кількості перевірених співробітників. Але в будь-якому випадку воно буде більш оперативним, ніж якби пошуки порушника велися іншими методами.

 

 

Порада! Перевірку починайте з тих, на кого падає найбільше підозр. Зазвичай є непрямі докази, які спочатку вказують на того, хто вам потрібен. А ось прямі відсутні. Перевірка на «детекторі брехні» дозволить отримати бракуючі «пазли» і скласти повну картину.

 

Як попередити появу неблагонадійних співробітників?

 

Перевірки на детекторі перед працевлаштуванням.

 

Це дозволить захистити себе і свій бізнес від тих, хто:

• від початку претендує на вакансію для збору та передачі інформації;

• має в минулому «темні плями» на репутації (попався на комерційному шпигунстві, хабарах і т.п.);

• має алкогольну / наркотичну / ігрову залежність або значні (для кандидата) борги, які можуть бути причиною протиправних, шахрайських дій.

 

Профілактичні перевірки персоналу

 

Вони справді діють, як профілактика. За час, який ми працюємо в цій галузі, було відзначено, що тестування на поліграфі – відмінний стримуючий фактор порушень на робочих місцях, починаючи зі звичайних конфліктів, та закінчуючи промисловим шпигунством.

 

Знаючи про регулярні перевірки на поліграфі (зазвичай вони проводяться 1 раз в 6/12 місяців, в залежності від посади та доступу до ресурсів компанії), співробітники будуть зважувати – чи варто йти на ризик, беручи участь в аферах, або не ризикувати і працювати чесно.

 

Чому поліграф є ефективним

 

Перевірки на поліграфі зводять практично до нуля ризик невдачі при підборі персоналу. Агентства по найму та HR-менеджери дещо обмежені у своїх ресурсах, що використовуються для отримання інформації про кандидата. І професійні «стукачі» (як це не сумно), з власного досвіду знайомі з ними, знають, як створити потрібний «образ», щоб отримати цікаву для них посаду.

 

А ось обдурити професійного, досвідченого поліграфолога практично неможливо.

 

Важливо!

Відмова від перевірки – тривожний дзвінок. Тому, якщо Ви зіткнулися з подібним випадком при працевлаштуванні нового співробітника, службовому розслідуванні або профілактичному тестуванні, це привід добре задуматися і «копати глибше».

 

Крім того, перевірки на поліграфі допоможуть «безкровно» позбавити колектив від «ризикового» співробітника. Якщо серед співробітників завівся «аферист», то дізнавшись про майбутню перевірку і розуміючи, що «проскочити» не вийде, він сам «згорне вудки» і піде з компанії. У таких випадках професіонали кажуть, що поліграф спрацював дистанційно.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.