Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Перевірка водія: дешевше, ніж можливі збитки від нього

main image

Водій. Скільки ролей може бути на цій посаді! Няня, що привозить та відвозить дитину, помічник, психолог із знанням особистих тим начальства, охоронець, кур'єр ... Персональний водій може забрати не тільки з важливої офісної зустрічі, але і з вечірнього заходу в стані "за кермо не можна". Водій на підприємстві – один з найважливіших членів команди, від якого вимагається максимальна надійність. Це людина, від якого залежить безпека. У всіх розуміннях цього слова.

Існують різні високотехнологічні способи перевірки сумлінності працівників такого профілю:

 • Камера всередині автомобіля. Але її, при бажанні, можна відключити, закрити, пошкодити.

 • Прослушка за панеллю керма, що дозволяє відстежувати в реальному часі всі діалоги в авто (GPS з мікрофоном).

 • Трекер GPS за панеллю керма, що відстежує найменші рухи автомобіля.

 • Пристрій, що фіксує, як і в який час тиснули на газ/гальмо. Наприклад, якщо дачні заготовки улюбленої тещі побилися в багажнику, а водій розводить руками і відмочується.

 • Датчик рівня палива, при наявності якого буде видно, що водій краде бензин.

 • Магнітний ключ, що нагадує пристрої для домофона. Служить ідентифікатором водія, коли він хоче завести автомобіль. Можна відстежити, на чиїй зміні сталася надзвичайна подія.

 • Перевірка водія на детекторі брехні для виявлення негативних дій на минулих роботах, на нинішній роботі.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Мало хто знає, що будь-яку людину, за її згоди, можна перевірити на поліграфі. Це не виглядає як допит кримінального елементу. Нетактовного ставлення до того, кого перевіряють, яке може відлякати потенційного співробітника, в тестуванні на поліграфі немає. Після потрапляння в наш офіс такий міф швидко розвінчується. 90% клієнтів звертаються повторно, наймаючи людей.

Необхідність термінової заміни водія – це страшний сон будь-якого ділової людини. Скільки коштує помилка при наймі на роботу неблагонадійного співробітника, від якого залежать: безпека, мобільність, витрати часу, ділова активність під час поїздок і особистий спокій? Складно довіряти, не перевіряючи.

Вид Тип перевірки Вартість, грн.
table image Перед працевлаштуванням - STANDART 2000 замовити
table image Перед працевлаштуванням - PRO 2400 замовити
table image

Поліграфний аудит

(для працюючих співробітників)

2300

замовити
table image Розслідування за фактом події

2500

замовити

«Сідай, підвезу!». Випадки з нашої практики

Компанія «Кадрова безпека» проводить перевірки водіїв перед працевлаштуванням і перевірки на причетність до якихось злочинів, нанесення шкоди, збитку.

 • Один з випадків, який дуже наочно показує, чому перевірка водіїв на поліграфі повинна проводитися в обов'язковому порядку. Особливо коли мова йде про особистого водія, який знаходиться поруч постійно, і хотілося б довіряти цій людині. Нам вдалося з'ясувати обставини псування автомобіля замовника Audi Q7. Один водій виявив пошкодження дверей і крила, а другий заперечував свою причетність. В результаті виявилося, що той, хто пошкодження «помітив», його і завдав. Коли паркувався, вдарив машину. Крім того, він хотів обмовити другого водія, щоб вигородити себе, уникнути відповідальності. Також у обох водіїв були виявлені серйозні службові порушення. Замовник дізнався, що за люди працюють на нього, і звільнив їх. Зараз цей клієнт направляє до нас на перевірки в рази більшу кількість потенційних працівників перед працевлаштуванням, ніж до цього випадку.

 • Ще один з останніх кейсів дослідження на поліграфі водія допоміг виявити злодія при передачі великої суми від водія до співробітника складу. Водій запевняв, що передав все, і вина не його. З'ясувалося, що співробітник складу грошей не привласнював, а ось перевірка водія підтвердила його причетність – гроші вкрав, щоб віддати свої борги. Він вирішив скористатися нагодою, що сума ніде не була зафіксована. Перевірити водія на брехню можна до того, як трапиться подібна крадіжка – в процесі працевлаштування.

Інші дані з наших недавніх кейсів щодо перевірок різних водіїв:

 • Був позбавлений водійських прав на один рік за водіння в нетверезому вигляді.

 • Керував службовим автомобілем під впливом легких наркотиків, на початку поточного місяця вживав наркотики.

 • Вживав коноплю та амфетамін. Півтора роки тому три місяці лікувався від наркотичної залежності.

 • Чотири рази потрапляв в ДТП, сідав за кермо в нетверезому вигляді, позбавлявся водійських прав, їздив на червоне світло.

 • З минулої роботи (охоронцем) має друзів, які перебували в місцях позбавлення волі, що займалися рейдерськими захопленнями.

Ви б сіли в машину до такого водієві? Хотіли б такого до себе на підприємство? Особистим водієм для сім'ї?

Тестування на поліграфі - найточніший, швидкий і вигідний фінансово спосіб дізнатися правду. Такий захід дозволяє заощадити свій час, гроші і нерви, якщо людина потенційно небезпечна. Перевірка водія на поліграфі дозволяє з'ясувати важливі дані про людину:

1. Зв'язки з кримінальним світом.
2. Вживання наркотиків, алкоголю (і водіння під їх впливом).
3. Грубі службові порушення.
4. Крадіжка на попередньому місці роботи.
5. Факти збору, передачі та розголошення конфіденційної або службової інформації.
6. Підробка документації.
7. Борги, кредити.

Можна з'ясувати інші важливі для роботодавця моменти. Наприклад, чи реально водій не відмовлявся виїжджати на роботу позаурочний, коли про це просили, або не балакати зайвого, знаючи багато про начальство. Вже при прийомі на роботу виявлення брехні водія під час проходження тестування на поліграфі дозволить прийняти зважене рішення про найм.

Важливо врахувати, що детектор брехні для водія – це цілком розумна і зрозуміла для адекватної людини міра. У кожного водія є якісь свої нюанси з трудового минулого. Ідеальних немає. Але завдання перевірки – дати можливість розповісти про це самому, розташувати людину до такого діалогу, щоб вона могла відкритися роботодавцю. І отримати достовірні дані, за якими можна зробити висновки, прийняти рішення. Відмова від перевірки – це практично завжди "спрацьовування детектора брехні на відстані", коли людині є що приховувати.

Залиште заявку на консультацію і не відкладайте безпеку на потім:

Замовити консультацію
 
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.