Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Акція виробника - 100 000 дол США дистриб'ютору в кишеню

main image

КЕЙСИ - сфера торгівлі, дистрибуція.

В рамках проєкту "Вільний СБ агент", компанія HR-Security представляє в своєму блозі практичні кейси та досвід фахівців з корпоративної безпеки.

Ткаченко Роман Геннадійович

Експерт з організації
комплексної безпеки,
з 16-ти річним практичним досвідом.
Керівник служби безпеки.

Красюк Євген Олексійович

Директор компанії HR Security.
Експерт з кадрової безпеки.
Член АПКБУ. Член ПОО "Колегія поліграфологів".

Роман Ткаченко, кейс з практики виявлення шахрайства в сфері підприємницької діяльності

Сфера діяльності компанії - роздрібна торгівля, дистрибуція продукції виробника.

Діючі суб'єкти:

  1. Регіональні менеджери виробника побутової хімії.
  2. Дистриб'ютор в особі виконавчого директора.
  3. Клієнти дистриб'ютора.


Ознаки шахрайства: при проведенні аналізу продажів та порівняння поточного періоду з аналогічним періодом минулого року був виявлено факт значного зниження обсягу реалізації по високоліквідним позиціях з прив'язкою до однієї області. Стояло завдання з'ясувати причини падіння продажів.

Пояснення співробітників дистриб'ютора - зниження обсягу реалізації викликано діями конкурентів з інших зон покриття. Нібито вони відвантажують товар виробника великим клієнтам за демпінговими цінами.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security 
 

При проведенні більш детального аналізу РБ (службою безпеки) компанії був встановлений контрагент, найбільш «просівший» у продажах.

Був розроблений план оперативних заходів. В ході його реалізації (зовнішнє спостереження за центральним складом контрагента) був встановлений автомобіль, який доставив аналогічний товар. Оперативним шляхом були отримані документи, що підтверджують відвантаження товару з однієї з баз з сусідньої області.

Оперативним шляхом, було визначено конкретний склад бази і юридична особа, що орендує дане приміщення. Було встановлено, що юридична особа належить колишнім ТОП-менеджерам компанії виробника.

При подальшій реалізації плану оперативних заходів були встановлені державні номери автомобілів, що доставляють товар виробника на дану базу за останні 3 місяці (журнал обліку руху транспорту).

При звірці даних журналу з інформацією з КПП (контрольно-пропускний пункт) дистриб'ютора були встановлені збіги.


Як дистриб'ютору нахімічити з побутовою хімією на 100 дол. США собі в кишеню.


Подальша робота з завідувачем складом, в тому числі з використанням поліграфа, дозволила виявити шахрайство з використанням службового становища:

Встановлено, що за підробленими документами вивозився товар, який поставлявся виробником на адресу дистриб'ютора в якості бонусного і за символічною ціною. Його повинні були використовувати для просування нових позицій. Але керівник продажів, спільно з менеджерами з продажів, систематично фальсифікували звітність по бонусному товару і виводили його в тінь. І потім почалася його реалізація, спільно з колишніми співробітниками виробника і використовуючи клієнтів дистриб'ютора. Таким чином, службою безпеки компанії була припинена діяльність організованої групи осіб (схема шахрайства), які встигли нанести шкоди на 100 000 дол. США, при цьому всі кошти вдалося повернути.
   
Коментар HR-SECURITY - директор Красюк Е. А .:

"В даному випадку маємо справу з фізичними ТМЦ (продукція) і групою осіб (близько 7 чоловік), які організували і реалізували цю схему шахрайства, тому що поодинці нічого б не вийшло. Звичайно, набагато вигідніше проводити профілактику шахрайства - планові перевірки на поліграфі зав. складом і його співробітників ефективно б допомогли продемонструвати, що в компанії існує система контролю, яка 100% виявить будь-які ознаки шахрайства та фактичні ризикові дії. Добре, що в цьому випадку вдалося повернути втрачені кошти, завдяки злагодженим діям СБ. Але, краще звичайно, протидіяти шахрайству заздалегідь - так спокійніше і дешевше! Рекомендуємо всім компаніям впроваджувати поліграф в методику розслідування шахрайства".

 

Щоб стати учасником проекту "Вільний агент" і поділитися своїм практичним досвідом в кадровій безпеки, зв'яжіться з нами по e-mail info@hr-security.ua

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.