Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Що робити, коли компанія втрачає ринок?

main image

Втрата ринку вважається для бізнесу цілком природним явищем. Кожна компанія хоча б раз переживає подібну «кризу». Але варто вжити певних заходів і ринок повертається. Або ж бізнес виходить на нову «арену» і продовжує процвітати.

Але що робити, якщо ви вже випробували все можливе і неможливе, а ринок продовжує «падати»?

Значить, потрібно почати пошуки причини в іншому напрямку ...

 

Афери менеджерів різного рівня, лобіювання чужих інтересів, махінації з угодами, «хитрі» схеми з договорами, кредитами та інвестиціями - далеко не повний список того, що може завдати істотної шкоди вашому бізнесу.

Дослідження ACFE говорять, що шахрайські дії в роздрібній торгівлі в США приносять власникам компаній мільярдні збитки. У нашій країні ситуація анітрохи не краще.

Якщо розглядати відкриті статистичні дані, можна побачити, що головним ворогом бізнесу в більшості випадків є не конкуренти, а власні співробітники. Використовуючи ресурси компанії в особистих цілях, вони створюють паралельно власний бізнес і просто «видавлюють» свого «донора» з ринку, займаючи його місце.

Маючи доступ до конфіденційної інформації (клієнтської бази, бази постачальників, списку точок збуту, прайсу і т.д.), зловмиснику не потрібно витрачати час на пошуки. Він купує продукцію у ваших постачальників і продає її вашим же клієнтам. Тільки прибуток від цих угод потрапляє не в бюджет вашої компанії, а до нього в кишеню.  

 

При цьому діє він обережно, набираючи обороти поступово. Зовні це виглядає природним процесом коливання ринку. Що такого, якщо один-другий клієнт відмовився від угоди? З'явиться інший. І що страшного, якщо пара торгових точок виявилася в збитках? Можна відкрити нові.

Якщо подібні «акції» разові, це дійсно можна списати на кризу, людський фактор та інші причини.

Якщо ж продажі падають щомісяця, якщо відмови від угод стають все частіше – це привід задуматися і вжити заходів.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Що робити?

Якщо у великих компаніях випадками шахрайства займається служба безпеки, то малий і середній бізнес може виявитися абсолютно беззахисним від подібних ризикових дій.

Як власник компанії, ви можете провести власне розслідування і виявити співробітника, чий злий намір витісняє ваш бізнес з ринку.

Але перш, ніж його почати, задумайтесь – наскільки ефективно буде самостійно проводити «захід»? Можливо, буде краще довірити перевірку досвідченим фахівцям?

Адже в разі, якщо у вашій компанії завівся шахрай, опитуваннями співробітників і спостереженнями за їх роботою не обійтися. До того ж велике значення має фактор часу. Чим швидше буде знайдений зловмисник, тим простіше буде компанії «відвоювати» своє місце на ринку.

Тому потрібні більш складні та потужні «алгоритми», які допоможуть систематизувати отримані дані і виявити шахрая.

 

«Детектор брехні» для бізнесу

Існує один спосіб, що дозволяє легко і швидко знайти шахрая – перевірка на поліграфі.

 

З його допомогою ви легко знайдете «диверсанта», що руйнує ваш бізнес зсередини. Відзначимо, що перевірка не буде миттєвою, для неї також потрібні певні часові витрати, які будуть залежати від кількості перевірених. Однак на отримання важливої інформації піде набагато менше часу, ніж якби пошуки шахрая велися самостійно.

 

Порада!

Зверніть особливу увагу на співробітників, які напередодні перевірки подають заяву на звільнення. Як показує практика – досить часто шахраї, дізнавшись про те, що незабаром усім доведеться пройти через «детектор брехні», вирішують не ризикувати і йдуть з компанії самі. Як кажуть професіонали: «Поліграф спрацював дистанційно».

Додаткові плюси перевірки на поліграфі

Окрім розслідування конкретних випадків шахрайства, перевірки можуть мати і профілактичний, тобто попереджувальний характер.

 

Детектор брехні допоможе:

  • попередити появу неблагонадійних співробітників (тих, хто попадався на фінансових та інших махінаціях, комерційному шпигунстві і т.д.) у вашій компанії;
  • захистити ваш бізнес від тих, хто має різного роду залежності (наркотичну, алкогольну, ігрову, а також значні борги), яка часто стає причиною протиправних дій;
  • тримати співробітників «під контролем» (знаючи про те, що в компанії прийнято проводити регулярні перевірки на поліграфі – раз в 6/12 місяців, співробітники зайвий раз задумаються – чи вартує воно зусиль?).

 

Чи можна обдурити поліграф?

В інтернеті можна знайти різні способи, які мають допомогти обдурити поліграф. Ця інформація знаходиться у відкритому доступі, і з нею може ознайомитися будь-хто.

Ось тільки є одне важливе «але»... Всі ці способи неефективні, адже шахрай, по суті, хоче обдурити НЕ поліграф (прилад), а поліграфолога. Але ввести в оману досвідченого професіонала практично неможливо.

Мало того, всі ці спроби допоможуть поліграфологові ще швидше визначити шахрая. Адже якщо людині нічого приховувати, він не буде використовувати різні «хитрощі». А якщо використовує, значить знає за собою «гріх».

Тому перевірка на поліграфі – це «шах і мат» навіть досвідченому шахраєві. І ви самі можете в цьому переконатися!

 

Задать вопрос специалистам HR-security
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.