Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

«Науково-обгрунтовані техніки поліграфологічних досліджень»

main image

20–22 жовтня 2019 року директор ТОВ «Кадрова Безпека» Рибальченко Олег Миколайович і експерт-поліграфолог Цивінська Мар'яна Володимирівна взяли участь у семінарі «Науково-обгрунтовані техніки поліграфологічних досліджень та приклади їх застосування в розкритті злочинів» на базі Київського національного університету будівництва та архітектури як запрошені експерти-поліграфологи-практики.

Директор ТОВ «Кадрова безпека» Рибальченко О.М. (зліва) і американський поліграфолог Марк Хендлер (праворуч).

Експерт-поліграфолог ТОВ «Кадрова безпека» Цивінська М.В. (зліва) і американський поліграфолог Марк Хендлер (праворуч)

Лектори семінару:

- Марк Хендлер – експерт-поліграфолог, інструктор і консультант з питань оцінки достовірності, член ради директорів Американської Асоціації Поліграфологів, головний редактор журналу «Поліграф і Судова оцінка достовірності: журнал науки і польової практики», член редакційної колегії журналу «Оцінка достовірності: наукові дослідження і практика» ( США).

- Майкл К. де ла Пенья (вперше в Україні) - експерт-поліграфолог з 16-річним досвідом роботи федеральним поліграфологом Федерального Бюро розслідувань (ФБР), всього перевірив 2500 чоловік по розслідуваннях. Працював в різних підрозділах ФБР, діяльність яких спрямована на протидію тероризму і насильницьких злочинів. Займається проведенням поліграфних перевірок під час розслідування злочинів, в напрямку перевірки інформації, скринінгових досліджень кандидатів та ін. Має досвід роботи на міжнародному рівні під час протидії тероризму і відборі в поліцію в Колумбії, Сальвадорі і Гондурасі, також, провів близько 30 поліграфних перевірок іракських бойовиків за період служби в Іраку.

Основні питання, які порушувалися під час семінару:

- Особливості проведення передтестової та післятестової бесіди в поліграфологічних дослідженнях. Тактичні прийоми отримання зізнання від досліджуваної особи в післятестовій бесіді у випадку отримання висновку DI (deception indicated). Техніки, які допомагають зменшити кількість невизначених висновків». Лектор – Марк Хендлер.

- «Eмпірична система оцінювання – Мультиноміальна (ЕSS-M)». Лектор – Марк Хендлер.

- «Огляд валідних методик, рекомендованих Американською Асоціацією Поліграфа (АРА)». Лектор – Марк Хендлер.

- «Приклади розкриття злочинів (тероризм та інсценування розбійного нападу) за допомогою поліграфологічних досліджень». Лектор – Майкл К. де ла Пенья.​

Чинний американський поліграфолог ФБР Майкл К. де ла Пенья (ліворуч) вручає сертифікат про проходження навчання директору ТОВ «Кадрова безпека» Рибальченко О.М. (праворуч).

За підсумками проведеного семінару коментар Рибальченко О.Н.: «В першу чергу, подякуємо американським колегам за можливість дізнатися особливості і практику перевірок на поліграфі в Америці, поспілкуватися з експертами, провести обмін думками, поділитися напрацюваннями». Також зазначив, що з огляду на те, що правоохоронна і судові системи в Америці і в Україні разюче відрізняються, тому і підходи, формат роботи поліграфологів абсолютно різний. Якщо в Америці поліграфолог часто перевіряє (досліджує) від 2 до 4 тем в ході розслідування, то в Україні, найчастіше, від роботи поліграфолога і від тієї інформації, що він надасть, залежить весь результат конкретної справи. Тому вкрай важливо, щоб вітчизняні експерти-поліграфологи були універсалами і володіли позитивною практикою використання як методиками контрольних питань (МКХ), так і виявлення прихованої інформації (МВСІ).

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.