Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Випадки з практики наших полiграфологiв

1. Щиросердне зізнання.

У приватному порядку, до нас звернувся клієнт з проханням розібратися в ситуації зі зникненням зі складу фірми відеокамери.Фірма, якою він керує, займається реалізацією різної цифрової фотовідеоаппаратури під замовлення через Інтернет.

У штаті фірми знаходилося багато співробітників, які за своїми функціональними обов'язками тим чи іншим чином могли бути причетні до зникнення. У зв'язку з приватним розслідуванням, керівником було прийнято рішення, весь наявний персонал перевірити на «детекторі брехні».

В ході поліграфних перевірок було виявлено, що відеокамеру зі складу фірми вкрали. У перший день приватного розслідування фахівцем-поліграфологом був виявлений зловмисник, яким виявився кур'єр фірми.

Викрадач для своїх особистих цілей скориставшись нагодою і розгубленістю комірника на складі видачі товару, вкрав відеокамеру вартістю понад 1000 дол. США.

Після проведення поліграфної перевірки, в після тестової бесіди, кур'єр, повністю визнав свою особисту причетність до крадіжки відеокамери. Таким чином, на фірмі в ході поліграфної перевірки швидко було виявлено зловмисника.

2. Допомога, надана міліції при розкритті крадіжки.

У лютому 2011 р. у співпраці з правоохоронними органами, беручи участь в розслідуванні злочину пов'язаного з крадіжкою великої кількості приватної мототехніки з СТО, була виявлена причетність одного з підозрюваних і надалі, розкрито крадіжку мототехніки у VIP-персони.

Після проведення поліграфної перевірки, фахівець-поліграфолог виявив не тільки особисту причетність зловмисника до крадіжки, а й вказав слідству, ймовірне місцезнаходження вкраденої мототехніки. Надалі, по проведеним оперативним заходам версія поліграфолога підтвердилася, і пропажа була виявлена в Київській області в одному з приватних будинків особистості, яка була замовником викраденого.

Таким чином, була виявлена ціла банда з 5-ти осіб, яка займалася крадіжками дорогою мототехніки. Причетність одного з осіб, яких перевіряли на «детекторі брехні», в подальшому була доведена в суді. Решта фігурантів по крадіжці знаходяться в розшуку.

3. Виявлення розкрадання в кафе.

У нашу компанію звернувся директор кафе з наступною проблемою. У його кафе була виявлена значна перевитрата продуктів харчування. До цього могла бути причетна вся зміна:кухар, офіціант і бармен-касир. Кожен з перелічених працівників категорично заперечував свою причетність до цього інциденту.

Фахівцями-поліграфологами була проведена перевірка, в ході якої було виявлено, що до зникнення продуктів мають відношення кухар та офіціант. Отримавши результати перевірки з використанням поліграфа, вони визнали свою провину і розповіли, що користуючись недосвідченістю бармена-касира, вони продавали невраховані замовлення, не проводячи їх через касовий апарат.