Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

ТОП-8 ПРИВОДІВ ДЛЯ БРЕХНІ КАНДИДАТІВ НА РОБОТУ

main image

Мабуть, кожен HR-фахівець стикається з обманом, і часом пролити світло істини може тільки перевірка співробітників на детекторі брехні.

Бізнес-сфер, які знаходяться в зоні ризику, багато, але найчастіше перевірка кандидатів на роботу розкриває брехню в наступних галузях:

• Фінансова - 73%;

• Туризм - 71%;

• ЗМІ - 63%;

• Охорона здоров'я - 63%;

• Сфера торгівлі - 59%.

 

Ми зібрали для вас 8 найпопулярніших приводів для брехні на співбесіді, яким варто приділити особливу увагу.

1.Причина звільнення

Всім зрозуміло, що це досить неприємне запитання, а на думку психологів, люди часто брешуть про те, що приносить їм дискомфорт. Людині може бути соромно, його може гложити почуття провини або досади, і тому він буде приховувати від вас правду.

Ціна помилки: дуже висока, від непрофесіоналізму до кримінальних злочинів відносно компанії.

2. Здоров’я

Кандидати соромляться говорити про свої недоліки, можуть сприйняти це питання занадто особистим і ухилитися від відповіді. Але цим аспектом нехтувати не можна, адже роботодавець має право знати про можливі лікарняні й прийнятні для кандидата навантаження.

Перевірка на поліграфі при працевлаштуванні в цьому випадку не обов'язкова (можна обійтись і випискою з лікарні), проте вона заощадить час і дасть результат, якому дійсно можна довіряти.

Ціна помилки: лікарняні кандидата і людей, з ким він працює, зниження загального робочого темпу, відсутність можливості довірити потенційному працівнику відповідальні проекти, необхідність шукати людей на заміну.

3. Освіта

Кандидат хоче сподобатися і може брехати у деяких моментах. Лазівок безліч: і пройдені курси, і прочитані книги, і, власне, самі навички або рівень володіння мовами. Також досягнення можуть виявитися не його заслугою, а результатом роботи цілої команди.

Ціна помилки: непрофесіоналізм, шкода для репутації компанії, необхідність переробляти поставлені завдання, втрата клієнтів.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

4.Цілі

Це дуже важливо, тому що, знаючи те, до чого прагне людина, можна зрозуміти, як стимулювати його роботу і як винагороджувати за неї. Щоб краще виглядати у своїх і ваших очах, люди кажуть, що їх мета – це створити кар'єру, зробити світ кращим, а насправді їм хочеться отримувати кругленьку суму за свою роботу або взагалі працювати поменше, а отримувати більше.

Ціна помилки: низька ефективність роботи, можлива шкода для компанії, загроза комерційної таємниці.

5. Конфліктність

Щоб не виявити неприємний сюрприз, варто приділити значну увагу перевірці перед прийняттям рішення про прийом на роботу на предмет соціальних навичок. Кандидатури можуть приховувати свою конфліктність і невміння співпрацювати. Ця інформація стане у нагоді і при виборі робочого місця, і при призначенні завдань.

Ціна помилки: низька ефективність роботи, ймовірність втратити цінних співробітників, шкода для репутації та психологічного клімату компанії.

6. Вигадане портфоліо

Важливо переконатися, що портфоліо не бреше і було створене на дійсних фактах.

У пошуку ідеальної вакансії кандидати іноді піддаються спокусі покласти чужу роботу у своє портфоліо, щоб зацікавити роботодавця. Звичайно, через тиждень або два брехня розкриється, та чи готові ви пожертвувати часом і ресурсами своєї компанії, або ж краще скористатися детектором брехні?

Ціна помилки: низька ефективність роботи, загроза репутації компанії.

7.Репутація

Дізнатися репутацію і рекомендацію дуже корисно, щоб зрозуміти з якою людиною маємо справу. Кандидат може завищити реальні показники, щоб виглядати краще в очах роботодавця. Перевірка персоналу і кілька тестів допоможуть дізнатися більше про людину і краще побачити, чи впишеться вона в колектив.

Ціна помилки: від зниження працездатності колективу і негативного психологічного клімату до загрози репутації та ефективності всієї компанії.


8. Понаднормова робота

Здобувач каже, що готовий працювати понаднормово. Якщо це правда, то це добре, можна завантажувати його справами. А чи працював він у такому режимі? Чи витримає перевірку справою? Кандидат може перебільшити свої сили або просто збрехати заради схвалення роботодавця.

Ціна помилки: шкода для репутації компанії, необхідність шукати працівників для допомоги, невдоволення всередині колективу.

Кожному з нас доводилося колись брехати, але ділові відносини варто починати з «чистого листа».

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.