Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

ТОП на поліграф. Співбесіда генерального рівня

main image

Від чого не спиться, що найбільше цікавить власника бізнесу при підборі найсильнішої ланки компанії - ТОП-менеджера? Надійність людини. Як її підтвердити? При співбесідах всіх можливих рівнів, перевірці рекомендацій, «через знайомих». Чи достатньо повірити на слово, коли мова йде про мільйонні обороти, вищий ступінь відповідальності, наприклад? На свій страх і ризик.

Ось гроші. Бери керуй

Єдиний, безальтернативний спосіб дізнатися достовірну інформацію про ТОП-менеджера з трудового минулого - це науковий метод, тестування на поліграфі. Але тільки на необхідному, для такої категорії працівників, професійному рівні. Ніяких "якось", тільки "так" або "ні".

Довіряти перевірку таких кандидатів варто експертам-поліграфологам, дійсно здатним правильно зазирнути в минуле потенційного керівника, з досвідом за плечима. Детектор брехні - це всього лише інструмент. Результативність залежить від того, в чиїх він руках.​

Захист бізнесу поліграфом

Непроста і завжди унікальна перевірка ТОП-менеджерів на поліграфі включає такі акцентовані ризикові теми, як:

 • Особисте збагачення за рахунок роботодавця.
 • Нанесення шкоди компанії навмисними і ненавмисними діями.
 • Привласнення грошей, активів, клієнтської бази, бізнесу, переманювання співробітників для створення аналогічного бізнесу.
 • Використання ресурсів компанії без відома власника бізнесу.
 • Підробка документації для особистих корисливих цілей і для приховування своїх помилок, подача ситуації в спотвореному вигляді, з метою заховати проблеми, щоб не було розборів по суті.
 • Обман керівництва в фінансових питаннях для особистої вигоди або з метою приховати помилки.
 • Замовчування управлінських помилок, які завдали шкоди компанії, призвели до збитків.
 • Перекладання провини, некомпетентності і прорахунків на підлеглих.

Перевіряються факти таких дій з минулого. Експерт-поліграфолог в ході бесіди повинен виявити - підтвердити або спростувати - інформацію, надану тестованим.

Ця рука нічого не брала! А про іншу ви не питали

У процесі перевірки ТОП-менеджера на брехню інформативність і цінність звіту для замовника залежить і від попереднього обговорення, постановки завдань. Перед перевіркою необхідно вникнути в особливості ведення бізнесу і його специфіку, гострі теми, отримати конкретні дані. Це не просто звичайна перевірка, яка підтверджує, що людина не брехлива. Це можливість для ТОП-менеджера показати свою відвертість перед прийомом на роботу в повній мірі, торкнутися тем, які заслуговують на увагу.

Перевіряй, а потім довіряй

Перевірка на поліграфі економить в рази більше, ніж вона коштує. Іноді в сотні разів більше. Це показує 9-річна практика, коли до нас звертаються вже після, за фактом НП, а не до того як наймають неблагонадійних ТОП-менеджерів. Один з недавніх випадків, який відкрив власнику очі на масштаб збитків від одного тільки керівника:

КЕЙС з нашої практики.

Мої твої гроші. На виробничому підприємстві один з топ-менеджерів дав привід в собі засумніватися. В ході перевірки на поліграфі з'ясувалося: те, з чим його відправили до нас, навіть не можна порівняти з тим, що ще вдалося з'ясувати. Завдяки досвіду і підходу експерта-поліграфлога. Для домовленостей з конкретного питання, ТОП-менеджеру була виділена значна сума грошей. Але йому вдалося скоротити витрати в рази. Залишок грошей привласнив собі і купив собі автомобіль представницького класу. Для даної людини такий вчинок цілком прийнятний. Порахував, що цю суму він заслуговує за кмітливість. Хоча власник бізнесу був сильно засмучений, дізнавшись про такі факти і, звичайно ж, своєї згоди на виплату такої "премії" він не давав.

Чи можна зрозуміти до прийому в компанію, що таке може статися? Так, якщо на перевірці підтвердяться подібні випадки з минулого.

Вид Тип перевірки Вартість, грн.
table image Перед працевлаштуванням - STANDART 2000 замовити
table image Перед працевлаштуванням - PRO 2400 замовити
table image

Поліграфний аудит

(для працюючих співробітників)

2300

замовити
table image Розслідування за фактом події

2500

замовити

ТОП-сфери бізнесу, в яких перевіряють керівний склад:

 • Виробничі підприємства
 • Торговий бізнес
 • Фінансові структури
 • ІТ-сфера
 • Будівництво
 • Ритейл мережі.

У кожній з областей - різні пріоритетні ризики. Для інтернет-технологій на першому місці конфіденційність, інформаційна безпека. У виробництві - хабарі, відкати, вивезення продукції з території підприємства. Торгівля - крадіжки. Тут важливий галузевий досвід, знання карти ризиків і основних методів нанесення збитку, шкоди в кожній конкретній сфері.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Шеф, все пропало! Я нічого не чіпав, воно саме

Щоб довіряти майбутньому керівникові, якому передаєте свій бізнес в управління, важливо знати про нього все. Звичайно, можна отримати інформацію, задаючи незручні питання на детальній і тривалій співбесіді. Досвідчений HR може провести таку бесіду, знайти підходи, розговорити кандидата, реально зацікавленого в посаді, або зрозуміти, що він, навпаки, слабо мотивований. А поліграф для ТОП-менеджменту дозволяє визначити достовірність. Сказане на співбесіді можна ставити під сумнів. Обдурити прилад в руках у професійного фахівця неможливо, фіксується одночасно ряд психо-фізиологічних реакцій. При пошуку людини на ТОП-позицію в компанії важливі і потрібні всі методи, одне іншому не заважає.

Корупція при перевірці на корупцію

Яким би не був топ-менеджер, що приходить на поліграф, з ким би ЙОМУ не доводилося домовлятися за всю свою кар'єру, він ніколи не зможе домовитися з нашими поліграфологами. Це В МИНУЛОМУ військові, принципові люди з десятками років стажу, що пройшли багато, що проводили перевірки для забезпечення безпеки на державному рівні.

Як особливо складна, перевірка на поліграфі топ-менеджменту вимагає чіткої тактики, вибору методики, питань, шляхів, якими на них буде визначено точну відповідь - так чи ні. Кожне таке тестування має свою специфіку. Потрібно знайти підхід, швидко домогтися особливої субординації, необхідної для діалогу. Це під силу фахівцеві вищого рівня кваліфікації.

Бізнес по-нашому

Є один загальний для всіх двигун збагачення і прогресу - заздрість. Але в умовах нашого менталітету часто працює деструктивна її сторона:

«Якщо я хочу, то просто візьму чуже. Або зіпсую, щоб не було так боляче дивитися на чийсь успіх. А кому я що винен - всім прощаю ... ».

Хто може знати, чи залишиться бізнес і капітал вашим, якщо полетіти у відпустку? Перед прийомом на роботу перевірка керівників на поліграфі не дасть приховати те, що вже було скоєно раніше. Отже, може бути повторено в майбутньому і у вас з великою ймовірністю. Коли людині збираються довірити стратегію компанії, реалізацію бізнес-планів, управління бюджетами та проектами в цілому, перевірка на детекторі брехні - очевидно необхідний захід безпеки. Важливо, хто саме проводить перевірку - людина, яка недавно пройшла навчання роботі з поліграфом, або фахівець найвищого рівня кваліфікації, який просто використовує поліграф, як інструмент.

На відміну від інших перевірок, детектор брехні при працевлаштуванні дає можливість довести свою репутацію, а не просто розповісти про неї. Головне завдання - щоб той, хто перевіряється відверто розповів про себе сам. Адекватний власник компанії розуміє, що ТОП-менеджер має за спиною певний досвід, не завжди безхмарний. Якщо він готовий відкритися, то поліграф - це швидкий спосіб підтвердити свою благонадійність. Тому, приходячи на перевірку, така людина розуміє, навіщо це потрібно їй самій.

Коли мова йде про великі гроші і про запуск цілого проекту, великий успіх знайти розумного, пробивного і розумного ТОП-менеджера, якому можна довіряти. Такі є, хоча і занесені в червону книгу HR.

Кейс з нашої практики. Біла ворона. В будівельну компанію підібрали ТОП-менеджера, завдання якого - займатися дозвільною документацією, проходженням перевірок і іншими процедурами в будівельній сфері. Йшлося про великі суми і про реалізацію проекту в цілому. В ході перевірки перед працевлаштуванням підтвердилися слова кандидата про те, що для нього справа принципу - не брати за свою роботу грошей понад те, про що було домовлено, навіть якщо в ході оформлення документів вдалося "заощадити". Тестування показало: він дійсно працював раніше з такими особистими принципами, не порушуючи їх.

Наших експертів-поліграфологів мало чим можна здивувати. Мабуть, все найдивовижніше вже було в їхній практиці. Хоча сподіваємося, що попереду ще багато безцінного досвіду.

На вересень 2019 року нами перевірено 1 245 ТОП-менеджерів різних рівнів, проведено понад 2,5 тисячі перевірок з внутрішньокорпоративних розслідувань. 22 червня 2020 р. виповниться 10 років з дня офіційної реєстрації компанії «Кадрова безпека». Ми стояли біля витоків формування послуги перевірки при прийомі на роботу з використанням поліграфа. Розроблена методологічна база унікальна, заснована на щоденному досвіді роботи з людьми. Ми даємо можливість захистити бізнес від ненадійних співробітників найшвидшим шляхом і з найвищою точністю. Скористайтеся нею.

Отримайте консультацію по перевірці персоналу перед прийомом на роботу:

 

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.