Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як дізнатися, що вам брешуть: 4 простих способи

main image

Як не сумно це усвідомлювати, але брехня присутня всюди. Як правило, ми схильні прощати собі дрібну брехню оточуючим, але коли нам брешуть – це дуже неприємно.

Існує 4 підсвідомих моделі поведінки типового брехуна, які можна виявити шляхом лінгвістичного аналізу його мови.

У кінці статті ви знайдете 5-й, бонусний спосіб, що діє в 99% випадків.

1. Брехун намагається не говорити про себе

Спотворюючи правду, брехун уникає фраз про себе в першій особі. Як правило, вони говорять в третій особі, згадуючи кого завгодно, крім себе, ніби дотримуючись дистанції між собою і предметом обману.

2. Брехун говорить у негативному ключі

Брехуни підбирають негативні висловлювання, тому що підсвідомо відчувають провину за свою брехню.

 

Замовити консультацію

 

3. Пояснення брехуна примітивні

Брехуни пояснюють свої мотиви вкрай примітивно, тому що мозку потрібно набагато більше зусиль, щоб придумати брехню, наповнену різними деталями. Оціночні судження щодо себе теж складно підробити.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

4. Складні для розуміння формулювання

Незважаючи на простоту пояснень, брехуни говорять складними заплутаними конструкціями, використовують багато непотрібних вставних слів, а також незначні, але на перший погляд правдоподібні аргументи своєї правоти.

Бонус: очі не брешуть.

Якщо жодного з вищенаведених ознак брехні не було помічено, але ви все ще сумніваєтеся в правдивості опонента – погляньте йому в очі. Брехня змушує нас нервувати, в результаті чого частішає серцебиття, а зіниці розширюються.

 

Замовити перевірку на поліграфі

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.