Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як перевірити репутацію кандидата

main image

Нікому не потрібні конфліктні, чварні або злодійкуваті співробітники. Але дізнатися про це з резюме і коротких співбесід, на яких людина намагається показати себе в максимально вигідному світлі, неможливо. Як правило, такі прикрі нахили починають проявлятися лише після офіційного влаштування на роботу. Навіть випробувальний термін і навчання в компанії не завжди допомагають «розкрити» погані сторони кандидата. І тоді вже звільнити неблагонадійного – ціла історія, що супроводжується постійним головним болем через Трудовий Кодекс.

Рекомендації – важлива частина оцінки кандидата

При особистому контакті колишній роботодавець всього за пару хвилин може дати набагато більше цінної інформації, ніж те, що буде зазначено в резюме, супровідному листі, анкеті або в письмовій рекомендації з минулого місця роботи. Це парадоксально, але факт: при складанні письмового рекомендаційного листа навіть якщо співробітник йде через конфліктну ситуацію, про нього можуть написати далеко не те, що думають насправді. А якщо напишуть щось невтішне, тоді швидше за все HR-фахівець або інша людина, яка займається прийомом на роботу, ніколи не побачить цієї рекомендації...

В Америці ні на одну серйозну посаду неможливо влаштуватися без надання рекомендаційних листів та інших документів і відгуків, що підтверджують ділові якості. У цій країні навіть є спеціальні сервіси, які допомагають менеджерам з підбору персоналу оцінити достовірність наданих кандидатом відомостей. В Україні поки ця практика тільки набирає обертів, але існують й інші методи для перевірки кандидатів.

 

Чи варто вірити рекомендаціям?

Згідно з дослідженнями порталу rabota.ua понад 55% менеджерів з підбору персоналу завжди запитують рекомендації при відборі претендентів на керівні посади, а близько 27% ніколи цього не роблять, тому що не довіряють паперам такого роду:

● цілком ймовірно, що кандидат сам написав про себе «твір», а бухгалтер або директор підписав його «за шоколадку»;

● можливо, це була послуга з боку керівника, щоб спокійніше і швидше позбутися неблагонадійного співробітника;

● складно перевірити справжність підпису та печатки підприємства;

● в листі може бути наклеп, який заважатиме кандидату в пошуках гідного місця і допоможе поверненню на колишню роботу.

Замовити консультацію
 

Особливу недовіру викликають супровідні листи без вказівки контактів осіб, які можуть підтвердити справжність, або робочі телефонні номери, яких не існує. За умови, звичайно, що підприємство продовжує роботу, а не закрите або збанкрутувало.

 

Як перевірити репутацію кандидата, якщо не вдається додзвонитися на минулі місця роботи

Збір рекомендацій – це класичний інструмент HR. Але їм необхідно користуватися дуже вміло, відокремлюючи брехню й недомовленість від правди, що буває вкрай важко в ситуаціях, коли інформації багато і вона плутана. Зворотна ситуація – коли немає можливості зібрати достатньої кількості рекомендацій від колишніх роботодавців і колег – не менш складна. Світ не ідеальний, тому при закритті вакансії часто трапляється і те, й інше. Але компанія не може дозволити собі шукати бездоганного кандидата роками – потрібно рухатися далі, тому керівнику, менеджеру з персоналу або власнику необхідно найняти тих, хто допоможе бізнесу розвиватися.

Якщо у вас виникають труднощі з вибором кращого претендента на важливу і / або відповідальну посаду, скористайтеся поліграфом. Якщо поліграфолог в тандемі з HR-фахівцем правильно складуть сітку питань, можна буде легко визначити, чи підійде кандидат для роботи саме у вашій компанії, чи впорається з передбачуваною новою посадою.

Увага! Перед перевіркою на детекторі брехні обов'язково обговоріть це з претендентом заздалегідь, за кілька днів. Це зробить результати більш достовірними.

Поставити питання спеціалістам HR-security

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.