Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як стати поліграфологом

main image

Психологи і соціологи стверджують, що брехня легко читається в очах, її можна визначити за мімікою та жестами співрозмовника. Але завжди є більш точний і вірний метод і це - детектор брехні. За допомогою апарату виявлення брехні проходить у формі опитування без надання психологічного тиску на того, хто проходить перевірку на чесність. Опитування на детекторі проводить фахівець - поліграфолог.

 

Хто це – поліграфолог?

Щоб стати професійним поліграфологом необхідно пройти навчання. Поліграфолог - це людина терплячий, уважний, наполегливий, а головне - спокійний і стабільний в реакціях. Такий фахівець частково відповідальний за економічну, фінансову і кадрову безпеку компаній, холдингів та подібних організацій.

Перевірки на детекторі проводяться по всій Україні, не тільки в Києві, а професійних і досвідчених фахівців не так вже й багато. Щоб дізнатися, як стають поліграфологами і досягають успіхів у цій справі, необхідно пройти навчання.

Поліграфологом називається фахівець, який проводить опитування з використанням поліграфа (детектора). Ця людина зобов'язана аналізувати записи апарату, бути уважним до реакцій людини, і в результаті робити узагальнення висновків на отриманий результат. І тільки навчання на поліграфолога на курсах дозволяє освоїти ази професії.

 

Як вибрати школу?

При виборі місця навчання потрібно звертати увагу на такі моменти:

• репутація школи та відгуки випускників;

• наявність сертифікатів та інших дозвільних документів, що дозволяють викладати і теорію, і практику;

• викладацький склад – практики в цій сфері цінуються більше, ніж теоретики;

• співвідношення годин викладу теоретичного матеріалу та отримання практичних навичок роботи з машиною і людьми;

• який документ видається після закінчення, і чи можна після курсів школи знайти себе в професії;
• в яких умовах проходить навчання роботи на поліграфі.

Школа поліграфологів, крім навчання новачків, також надає і послуги перепідготовки поліграфологів, які раніше вже пройшли навчання.


З чого складається навчання?

Курси поліграфологів проводяться у спеціалізованих школах. Тут досвідчені практики і теоретики детально розкажуть про прилад поліграф (детекторі брехні), про принципи його роботи, навчать працювати з машиною правильно і точно. Людський фактор – більш складний і тонкий момент, ніж фіксація даних за допомогою апаратури, тому психосоціальна сторона на заняттях теж буде опрацьована. Навчання проходить в аудиторіях, заняття проводяться в групі. Всі учні проходять теоретичну частину і освоюють ази роботи з поліграфом на практичних заняттях. По закінченню навчання школа видає сертифікат про проходження курсів.

Як правило, учнів «загартовують» майже як військових. Професія ця стресова, вимагає сталевої витримки, адже поліграфологи нерідко стикаються і з кримінальними справами, і з досвідченими шахраями.

Навчатися професії поліграфолога сьогодні престижно і досить перспективно.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.