Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні
Безкоштовна консультація

Як взяти на роботу безпечного співробітника

main image

Коли ви берете на роботу людину, покладаючись тільки на резюме, конкурсний відбір та співбесіди, завжди є ризик помилитися. Нова ланка у вашій системі може виявитися іржавою, але добре замаскованою під кадрове золото. Часом, прочитавши таку грамотну презентацію, хочеться запитати, чому цей фахівець ще не читає бізнес-тренінги або не пише книги.

Відкрите резюме завжди складається з того, що людина готова туди вписати для майбутнього роботодавця. У ньому може бути вказано досвід, навички та освіту, які максимально вигідні для даної посади. Але завжди є ще один розділ, який залишається в таємниці – антирезюме, реальні факти про людину, що ставлять бізнес під ризик. Знати їх краще до того, як ви пустите нового співробітника в свою компанію. Можна бути впевненим, що саме цей кандидат підвищить прибуток і принесе успіх, а натомість отримати проблеми, збитки і навіть банкрутство.

Людський фактор ніхто не відміняв і всі ми допускаємось помилок у кар'єрі. Хто не помиляється, той нічого не робить, а хто не працює, той не набиває шишки. Власне, на них ми вчимося, набуваємо цінний досвід, приходимо до важливих висновків. Але буде краще, якщо про будь-які промахи або навмисні негативні для компанії дії майбутній роботодавець дізнається відразу. А не після того, як проявиться той самий Антикандидат, прихований за ідеально відшліфованим резюме і успішною співбесідою.

Що можуть приховувати кандидати:

 • Сварки і конфліктні ситуації, спілкування на підвищених тонах.
 • Зневажливе ставлення до клієнтів.
 • Помилки, що тягнуть за собою фінансові втрати, повернення товару, негативну репутацію компанії.
 • Розголошення конфіденційної інформації.
 • Викрадення клієнтської бази.
 • «Липові» лікарняні, довідки та інші документи, що виправдовують відсутність на роботі.
 • Сексуальне домагання на роботі.
 • Хабарі, шантаж, відкати.
 • Родичі або друзі в компаніях-конкурентах.
 • Підробка даних резюме, рекомендацій, портфоліо і напрацьованої бази клієнтів.
 • Систематичні запізнення.

Список можна продовжувати. У кожного роботодавця свої кошмарні сни про кандидатів на вакансію. Бізнес роблять люди, хочеться бути впевненими в них. І не важливо, в якій сфері буде працювати працівник – закупівель, IT, логістики, фінансів, охорони, клінінгу або будь-який інший. Для делегування новому співробітнику будь-яких завдань і повноважень краще знати про темні сторони. Адже якщо людина шукає вакансії, то вона звідкись звільнився, або була звільнена. Чому? А раптом вона потайки вивантажила CRM попереднього роботодавця в Excel і продала конкурентам? Що якщо вона розхитувала колектив і її просто вижили? Чи не станеться того ж самого в вашій компанії?

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Замовити консультацію


Крім робочих нюансів і службових порушень є ще темні сторони життя поза роботою, про які не пишуть в резюме і чесно не розповідають на співбесідах:

● Залежність від азартних ігор.

● Залежність від алкоголю, наркотиків.

● Великі борги, проблемні кредити.

● Зв'язки зі злочинцями, родичі з криміналу.

● Кримінальне минуле.

Але ж будь-який із цих пунктів може змусити людину красти у вас гроші, інформацію, цінності, документацію, матеріальні активи.

Перевірка на поліграфі перед працевлаштуванням дає можливість точно знати, а не підозрювати або здогадуватися про антирезюме кандидата. Для роботодавця, наразі, це найточніший метод визначення всіх сторін резюме, видимих і невидимих.

Скринінгові перевірки для успішного бізнесу

Людина може обдурити вас, але не машину, що виконує чітко прописані алгоритми. Поліграф реєструє до 9 рефлекторно змінюваних психофізіологічних параметрів з високою точністю результатів. Збити з пантелику і ввести в оману професійного поліграфолога практично нереально. На тестуванні у досвідченого фахівця не допоможуть: лікарські блокатори, література на тему обману поліграфа, «фішки» з інтернету, медитативні практики, абстрагування від дійсності, передозування кави й інші «хитрощі». Будь-яка протидія буде виявлено.

Кадрова перевірка на поліграфі гарантує індивідуальний підхід. Спеціаліст вивчає запит, і вже потім приступає до своєї роботи, складаючи систему тестування кандидата з оптимальним комплексом методологічних прийомів для отримання точного результату по кожному питанню.

Коли керівник отримає про кандидата важливу для себе інформацію, він зможе приймати зважене рішення по потенційному співробітнику – брати на роботу або відкинути, взяти іншого кандидата. І це буде висновок, зроблений з широко відкритими очима.

Замовити перевірку на поліграфі в HR-security


Так, всі ми не без вад. Але є щось, з чим можна миритися, і ті плями в біографії, які з великою ймовірністю можуть повторитися під час роботи у вашій компанії. Перевірка на поліграфі забезпечить прозорість взаємин і дозволить обговорити з кандидатом всі питання заздалегідь, поставити йому чіткі вимоги, роз'яснити, що «нюанси» з минулої роботи у вас не пройдуть, і про їх ймовірності знаєте завдяки скринінгу, і створите умови, щоб вони не виявилися у вас.

Коли людина знає, що її можуть перевірити на поліграфі знову, вона працює старанно, намагається не помилятися, боїться брехати, проявляє максимум ділової активності. Ваша команда буде сильною і успішною, без укриття «сірих мишок» і непередбачуваних «котів у мішку». Залишити їх за дверима компанії допоможуть поліграф і професійний поліграфолог з багаторічним стажем роботи в сфері кадрової безпеки.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.