Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Як закрити вакансію на 8 днів швидше, не загубивши нічого важливого про кандидатів?

main image

Знайти швидко відповідного співробітника - завдання не з простих, але можна виконати його швидше на 8 днів, навіть якщо у вашій компанії, в якій працює 200-300 людей, потрібно закрити кілька позицій. Як? Делегуйте частину роботи професіоналам, щоб отримати достовірні відомості набагато швидше, ніж збираючи її по шматочках самостійно.

Давайте розберемо всі етапи перевірки кандидатів, які повинні бути при ретельному відборі нового співробітника. В кінці статті ви побачите, наскільки весь процес можна скоротити без шкоди для достовірності інформації, що збирається.

Етап 1: Розробка опису вакансії (job descriptions)

Цей етап - основний і його небажано віддавати на аутсорсинг стороннім, так як при роботі в компанії рекрутер краще розбирається в її потребах, ніж будь-який професіонал зі сторони. Слід правильно визначити, який фахівець потрібен - кваліфікація, здібності, нахили і т.д. Ретельно опрацювати сферу його посадових обов'язків і мотивацію, так як це безпосередньо пов'язано з етапом розвитку компанії і існуючим штатом співробітників.

Чому це важливо? Чим точніше в вакансії вкажете, хто вам потрібен, які обов'язки виконуватиме новий співробітник і скільки при цьому зароблятиме, які умови праці, особливості мотивації, тим менше свідомо невідповідних резюме доведеться переглядати. Через неправильний опис вакансії подальша робота може виявиться тривалою і неефективною. Вона може стати причиною претензій до рекрутера через те, що терміни підбору не дотримуються, шукаються не ті люди, ніхто з підібраних кандидатів не підходить і т.д. Є така хороша сучасна приказка у рекрутерів: "Якщо клієнт шукає чарівника, то знаходить казкаря".

Скільки займе часу? В середньому від 2-3 годин і до 2 робочих днів на одну вакансію.

vac

Етап 2: Розміщення вакансії

Двадцять років тому досить було розмістити оголошення про пошук нового співробітника на прохідній і в газеті, щоб про це дізналися зацікавлені особи і передали іншим. Зараз, щоб знайти грамотного фахівця, слід використовувати набагато більше каналів пошуку: особисті зв'язки, соцмережі, спеціалізовані сайти пошуку роботи, дошки оголошень, включаючи OLX і т.д.

Чому це важливо? Чим більше людей дізнається про вакансії, тим вища ймовірність того, що знайдететься потрібний фахівець.

Скільки займе часу? До 1 робочого дня, якщо немає необхідності в узгодженні кожного платежу для оплати послуг веб-ресурсів.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Етап 3: Прийом резюме від претендентів

Якщо претендент надіслав правильно заповнене резюме, тоді його буде легко швидко переглянути, використовуючи спеціальну техніку. Якщо ж мова йде про набір персоналу на посаду промоутера, розклеювача, прибиральника і т.д. простіше розробити стандартизовану анкету під вашу вакансію і давати заповнювати її. По ній вам буде простіше надалі відбирати потрібних людей для співбесіди в вашу компанію, якщо їх буде багато. Це необхідно у зв'язку з тим, що не завжди люди, які претендують на такі посади, можуть правильно скласти резюме.

Чому це важливо? Допомагає вибрати підходящих людей, щоб не зустрічатися з десятками або сотнями особисто, а також не забракувати підходящих кандидатів без резюме.

Скільки займе часу? До 3 робочих днів.

Етап 4: Відбір підходящих кандидатів

Щоб відібрати кандидатів для співбесіди, доведеться переглянути підсумки резюме і провести телефонне інтерв'ю. У процесі спілкування по телефону ви зможете перевірити придатність претендентів до запрошення на співбесіду. Задайте для цього кілька уточнюючих питань. Можливо, після цього етапу виключіть ще кілька кандидатів, які недостатньо підходять вашій компанії з якої-небудь причини.

Чому це важливо? Скринінг по резюме дозволяє вибрати підходящих кандидатів і не витрачати час на інших.

Скільки займе часу? 1 робочий день.

Етап 5: Співбесіда

Стандартний етап, який необхідний, щоб оцінити підходящих кандидатів особисто, задати уточнюючі питання або дати їм пройти спеціалізовані тести. Буває доцільно запросити профільного фахівця, який допоможе оцінити кваліфікацію претендентів. Великі компанії проводять співбесіди в кілька етапів, щоб дізнатися більше про кандидатів, дрібні і середні зазвичай обмежуються одним-двома інтерв'ю.

Чому це важливо? Вам краще взнати кандидатів і відсіяти невідповідних.

Скільки займе часу? Залежить від відібраного на попередньому етапі кількості претендентів - від 2 до 3 робочих днів.

Етап 6: Перевірка справжності наданих документів

Навряд чи вам потрібен співробітник, який вже на старті роботи надав недостовірні дані. Якщо мова йде про підроблені документи, тоді це вже шахрайство, що говорить про недобросовісність кандидата.

Чому це важливо? Виконавши перевірку, виключіть людей зі схильністю до шахрайства. Вони можуть нашкодити фінансово або поставити під удар репутацію компанії.

Скільки займе часу? Близько 6-8 годин, тобто 1 робочий день.

Етап 7: Запит додаткових відомостей

Ймовірно, що при подальшому відборі вам будуть потрібні додаткові відомості про кандидатів. Наприклад, характеристика з попереднього місця роботи. Та ж причина звільнення на співбесіді зазвичай звучить обтічно і не завжди відповідає дійсності. Але це потрібно знати для розуміння мотивів людини, яка претендує на посаду у вашій компанії.

Чому це важливо? Ці дані необхідні для поглибленої оцінки кандидатів, що залишилися.

Скільки займе часу? Від 2-3 годин до 1 робочого дня на кожного кандидата, який залишився, тобто до 3 робочих днів.

Етап 8: Перевірка на судимість або облік в психдиспансері і наркології

Щоб показати себе з кращої сторони і з більшою ймовірністю бути прийнятим на роботу, кандидат приховає деякі неприємні факти. Наприклад, судимість, штрафи ПДР, затримання через бійку і т.д., облік в психдиспансері чи наркології. Для деяких посад подібні речі неприпустимі. Перевірити подібне відносно просто - через запит до відповідних інстанцій. Однак отримання відповіді займе кілька робочих днів.

Чому це важливо? Загострення психічного розладу або повернення до прийому наркотиків та кримінального минулого однозначно негативно позначаться на роботі компанії, а в деяких випадках можуть сильно пошкодити репутації. Погодьтеся, цього хотілося б уникнути, так як подібне може перекреслити ефективну роботу решти декількох сотень співробітників.

Скільки займе часу? 1 день на подачу запитів, потім до 3 робочих днів на очікування відповіді на подання запиту до відповідних інстанцій.

Етап 9: Аналіз отриманих даних

До співбесіди з безпосереднім керівником доходять тільки відповідні кандидати, так як людина, відповідальна за роботу десятків або сотень людей не має зайвого часу. Але для цього кандидатів відбирають вже після отримання відповідей на всі важливі додаткові питання, включаючи ті, які задавалися при тестуванні на поліграфі.

Чому це важливо? Відсів невідповідних кандидатів економить час особи, що приймає остаточне рішення про прийом нового співробітника.

Скільки займе часу? Менше 1 робочого дня.

Етап 10: Співбесіда з керівником

Людина, яка буде безпосередньо давати завдання новому співробітнику, повиннна переговорити з потенційним новим підлеглим. Як правило, для цього етапу відбирають до 3-5 підходящих кандидатів в залежності від посади і передбачуваних завдань, повноважень, відповідальності.

Чому це важливо? Це необхідно, щоб не постраждала подальша робота компанії, так як безпосередній керівник повинен знайти спільну мову зі своїм підлеглим. Якщо цього не відбувається з яких-небудь об'єктивних чи суб'єктивних причин, пошуки відповідної людини тривають.

Скільки займе часу? 1 робочий день.

Етап 11: Пропозиція роботи (job offer)

Останній етап пошуку - пропозиція роботи вибраному кандидату. У тому випадку, якщо людина погоджується, вакансія вважається закритою і пошуки припиняються. Починається етап оформлення в штат і адаптація нового співробітника в колективі.

Чому це важливо? Якщо вибір відповідного кандидата зайняв більше тижня, ймовірно, що хтось із відповідних претендентів уже погодився на іншу роботу. Також можливо, що якісь нові дані, які людина отримала протягом інтерв'ю, привели до небажання працювати в компанії.

Скільки займе часу? Менше 1 робочого дня.

Резюме

Ви можете заощадити до 8 робочих днів при пошуку відповідного нового співробітника, якщо делегуєте частину роботи професіоналам, які займаються збором достовірної інформації з перших рук за допомогою перевірки на поліграфі. Нижче в таблиці ми відзначили, які саме етапи це дозволяє скоротити:

Використання детектора брехні - буденна практика для багатьох міжнародних компаній. З кожним роком все більше українських фірм також вдаються до цього методу перевірки шукачів та співробітників, щоб прискорити деякі робочі процеси. Немає нічого дивного або протизаконного в цьому, але слід пам'ятати, що у відповідності зі статтею 28 Конституції України людина може відмовитися від перевірки, інформація про це прикладається до особової справи. Є також ряд медичних протипоказань, але їх небагато.

Використовуючи тестування на поліграфі, ви отримуєте максимальну кількість достовірних відомостей про людину, щоб прийняти рішення про його прийняття в штат. Задати питання про детектор брехні ви можете за телефоном (044) 351-16-00 або через форму:

Поставити питання спеціалістам HR-security
Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.