Перша спеціалізована компанія з виявлення брехні

Законність застосування

main image

Застосування поліграфа для проведення поліграфної перевірки при відборі кадрів в Україні може здійснюватися на підставі Кодексу законів про працю України.

У ст. 26 передбачається можливість проведення додаткових перевірок при прийнятті на роботу. У ст. 40 визначається, що трудовий договір може бути розірваний при виявленні невідповідності працівника займаній посаді.Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №170 від 19.03.1994 року «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору», припинення трудових відносин може бути і з інших причин, які не передбачені трудовим законодавством, але вказані в трудовому контракті (п. 21 Постанови )

Основним конституційним принципом використання поліграфа в будь-якій сфері діяльності є добровільність процедури обстеження. Жодна людина не може бути підданий обстеження на поліграфі, якщо попередньо на отримано його письмову добровільну согласиена проведення даної процедури.

Якщо обстежуваний відмовляється підписувати добровільну згоду на проведення поліграфного обстеження, в заяві зазначаються причини відмови і поліграфна перевірка даної особи не проводиться. Як оцінить таку відмову замовник - це вже інше питання, що не входить в компетенцію оператора поліграфа.

Підписуйтесь на Telegram-канал "Детектор брехні в бізнесі"  https://t.me/hr_security  про кадрову безпеки бізнесу, практичні кейси роботи з персоналом, ризики в діях і лайфхаки роботи з людьми.

Бажаєте отримувати спеціалізовану інформацію від HR-security
Без спаму, 1 раз на місяць.